نحوه اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره آپارتمان در کانادا

نحوه اجاره آپارتمان در کانادا: بسیاری از تازه واردان به کانادا اجاره مسکن را در مقابل خرید ملک پس از ورود انتخاب می کنند. پیدا کردن یک خانه جدید می تواند استرس زا باشد، بنابراین این مقاله اصول اولیه را برای شما فراهم می کند تا فرآیند اجاره در کانادا را درک کنید.

 

چگونه آپارتمان خود را پیدا کنید

شما می توانید از طریق روش های مختلف آنلاین و حضوری، محل های اجاره ای را به تنهایی جستجو کنید. سایت هایی مانند Condos.ca، Padmapper و Zumper اقامتگاه های موجود در محله های مختلف و با چه قیمتی را به شما نشان می دهند. همچنین می توانید یک مشاور املاک یا مشاور املاک استخدام کنید که از شما در یافتن مکان حمایت می کند.

 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن مسکن اجاره‌ای، بازدید از منطقه‌ای است که می‌خواهید زندگی کنید و به دنبال تابلوهای «For Rent» در خانه‌ها یا ساختمان‌ها بگردید. سپس می توانید با شماره تلفن ارائه شده تماس بگیرید یا از مدیر ساختمان در مورد گزینه های اجاره سوال کنید.

 

مهم است که در نظر بگیرید که در کجا می خواهید زندگی کنید. برخی از عواملی که ارزش در نظر گرفتن در این فرآیند را دارند عبارتند از میانگین هزینه های اجاره در یک منطقه خاص، گزینه های حمل و نقل عمومی، زمان رفت و آمد، نزدیکی به مدارس، محل کار شما، فروشگاه های مواد غذایی و غیره، میزان پارکینگ و جرم و جنایت.

 

سریعترین مشاغل در حال رشد برای تازه واردان به کانادا

 

اسناد ضروری را آماده کنید

برای اینکه بتوانید مکانی در کانادا اجاره کنید، باید مدارک خاصی را ارائه دهید تا ثابت کنید که توانایی پرداخت اجاره را دارید و به موقع پرداخت می کنید. صاحبخانه ممکن است درخواست کند:

نامه استخدامی با مشخصات حقوق و دستمزد شما

یک گزارش اعتباری

مراجع (یعنی از صاحبخانه های قبلی)

اظهارات بانک

فتوکپی شناسنامه ها

 

ممکن است برآورده کردن این شرایط پس از مهاجرت به کانادا دشوار باشد. با این حال، چند گزینه وجود دارد که به شما کمک می کند یک واحد اجاره ای بدون سابقه اعتباری یا نامه شغلی پیدا کنید.

 

نکاتی برای اجاره آپارتمان در کانادا

اگر هنوز شغلی پیدا نکرده‌اید، نشان دادن بودجه کافی که بیش از چند ماه اجاره را پوشش می‌دهد احتمالاً به پرونده شما کمک خواهد کرد. این قابلیت اطمینان شما را به عنوان مستاجر نشان می دهد. شما می توانید با بانک خود صحبت کنید که ممکن است بتواند نامه ای ارائه دهد که نشان می دهد وجوه لازم برای پرداخت اجاره را دارید.

 

گزینه دیگر یافتن ضامن یا امضاکننده است. ضامن یا مشترک امضا کننده کسی است که می پذیرد در صورت ناتوانی شما اجاره را از طرف شما بپردازد. ضامن بودن یا امضاء کننده از نظر قانونی الزام آور است و معمولاً خانواده یا دوستان نزدیک هستند.

 

هر استان دستورالعمل‌های قانونی در مورد سپرده‌های اجاره دارد که مستاجر باید قبل از نقل مکان آن را بپردازد. به عنوان مثال، در انتاریو، اجاره‌کنندگان موظفند اجاره ماه اول و آخر را بپردازند. اگر مدارک مهمی مانند نامه کاریابی را از دست دادید، می توانید چند ماه دیگر اجاره را از قبل پیشنهاد دهید، که می تواند صاحبخانه را تشویق کند که درخواست اجاره شما را نسبت به شخص دیگری بپذیرد. با این حال، صاحبخانه مجاز به درخواست این نوع پول از قبل نیست و این کاملاً به شما بستگی دارد که اگر با آن راحت هستید آن را ارائه دهید.

 

توجه به این نکته ضروری است که مالکان مجاز به درخواست شماره بیمه اجتماعی (SIN) از شما نیستند. علاوه بر این، آنها نمی توانند در مورد سابقه اخلاقی، مذهب، وضعیت تاهل یا ترجیحات جنسی شما پرس و جو کنند.

 

همچنین می توانید به دنبال اجاره آپارتمان با مالکیت فردی یا زیرزمین باشید. آپارتمان هایی که در مالکیت یک صاحبخانه شخصی در مقابل یک شرکت مدیریت املاک هستند ممکن است روند درخواست بسیار ساده تری داشته باشند. برای آپارتمان های واقع در ساختمان های اجاره ای بزرگ، این روند می تواند از نظر اعتبار و تأیید اشتغال بسیار سخت باشد. مالکان فردی ممکن است در مورد وضعیت شما انعطاف پذیرتر باشند.

امضای قرارداد اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره نامه یک سند قانونی است که شرایطی را که شما و صاحبخانه با آن موافقت کرده اید را توصیف می کند. احتمالاً نشان خواهد داد:

مبلغ اجاره ای که باید هر ماه بپردازید

نحوه پرداخت اجاره بها در هر ماه (یعنی از طریق چک، سپرده مستقیم)

تاریخ های اجاره شما

قوانین مربوط به اجاره (به عنوان مثال سیگار کشیدن، حیوانات خانگی)

شرایط خاتمه یا لغو اجاره نامه

شرایط اجاره فرعی

چه تعمیراتی به عهده شماست

در پایان اجاره شما چه اتفاقی می افتد

از آنجایی که اجاره نامه یک سند الزام آور قانونی است، قبل از امضا باید مطمئن شوید که آن را به طور کامل درک کرده اید.

هنگامی که اجاره نامه را امضا کردید، ممکن است لازم باشد خدماتی مانند آب را از مستاجران گذشته یا صاحبخانه به نام خود منتقل کنید. در نهایت، با دریافت کلید، می توانید به خانه جدید خود نقل مکان کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top