راهنمای خرید یا اجاره خانه در انگلستان

راهنمای خرید یا اجاره خانه در انگلستان

راهنمای خرید یا اجاره خانه در انگلستان: یافتن مسکن مناسب در بریتانیا بخش دشواری از مهاجرت است که باید با آن روبرو شوید. بسته به زمان اقامت، تعداد افرادی که با شما زندگی می کنند و بودجه شما، باید تصمیم بگیرید که آیا به اجاره بلندمدت یا کوتاه مدت یا آپارتمان یا خانه مبله یا بدون مبله نیاز دارید. اگر به اندازه کافی اقامت دارید، ممکن است حتی به خرید خانه فکر کنید.

 

در انگلستان انواع مختلفی از خانه ها مانند کلبه، آپارتمان، خانه  و … وجود دارد. قیمت ها بسته به شهر، منطقه انتخابی شما و نوع خانه ای که می روید متفاوت خواهد بود. در این بخش تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد خانه و آپارتمان برای اجاره و خرید در انگلستان بیابید.

 

قیمت هر 1 متر مربع برای خرید آپارتمان در برترین شهرهای جهان

 

اجاره های کوتاه مدت

می‌توانید اجاره‌های موقت را در پلتفرم‌هایی مانند Airbnb، Homeaway، VRBO، TripAdvisor، Homestay یا Booking پیدا کنید. آپارتمان‌های اجاره‌ای برای اجاره کوتاه‌مدت معمولاً مبله هستند و امنیت آنها بسیار آسان‌تر است. اگر هنوز باید منتظر رسیدن کالاهای ارسالی خود باشید و/یا می خواهید زمان خود را صرف پیدا کردن بهترین محل اقامت دائم برای نیازهای خود کنید، ممکن است بخواهید به این گذینه فکر کنید.

 

همچنین می‌توانید این نوع اجاره‌ها را در بازارهای غیررسمی‌تر، مانند گروه‌های Gumtree یا فیس‌بوک پیدا کنید، اما این با خطراتی همراه است، زیرا بسیاری از افراد به‌طور غیرقانونی املاک را اجاره می‌دهند. برای مثال، متداول است که اجاره‌کنندگان هنگام رفتن به تعطیلات، مکان‌های خود را به‌طور موقت اجاره می‌دهند، حتی اگر در قرارداد اجاره‌شان قید شده باشد که نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

 

برای اجاره کوتاه مدت به چه مدارکی نیاز دارید؟

به طور کلی، فقط باید یک شناسه دولتی و یک حساب تأیید شده در پلتفرم ها داشته باشید.

 

میانگین قیمت اجاره های کوتاه مدت در انگلستان چقدر است؟

به عنوان یک قاعده کلی، اجاره کوتاه مدت به طور کلی برای یک دوره کمتر از شش ماه است. اجاره هایی که برای مدت شش ماه تا یک سال ارائه می شوند معمولاً به صورت میان مدت به فروش می رسند و هر چیزی که بیش از یک سال باشد اجاره بلندمدت در نظر گرفته می شود.

 

حتی اگر آنها معمولاً گرانتر از همتایان بلندمدت خود هستند، اجاره های کوتاه مدت در بسیاری از موقعیت ها منطقی است. به عنوان مثال، ممکن است در حین نهایی کردن خرید ملک به مسکن نیاز داشته باشید یا ممکن است بخواهید به طور موقت در حین خرید کالای دائمی اجاره کنید. این املاک مبله هستند و می توان آنها را برای مدت کوتاه یا ماهانه اجاره کرد. فقط برای اینکه ایده ای از تفاوت قیمت ها به شما بدهم، طبق انجمن صاحبخانه های مسکونی (RLA) میانگین قیمت برای یک شب اقامت در یک خانه فهرست شده در Airbnb در لندن 137 پوند (176 دلار) است. از سوی دیگر، میانگین اجاره بلندمدت در پایتخت 1700 پوند (2200 دلار آمریکا) است که میانگین قیمت هر شب 56 پوند (72 دلار) است.

 

اجاره خانه یا آپارتمان

دانستن دقیق نحوه اجاره خانه یا آپارتمان در انگلستان ضروری است. در اینجا، می توانید تمام چیزهایی را که باید بدانید تا تضمین کنید در خانه رویایی خود در بریتانیا زندگی می کنید، بیابید. اگرچه تعداد زیادی از املاک اجاره ای موجود است، اما بازار دارای تغییرات زیادی در قیمت است که عمدتاً به مکان بستگی دارد. به عنوان مثال، املاک در یک منطقه جستجو شده در لندن می تواند 100 برابر گرانتر از همان نوع ملک در شمال انگلستان باشد.

 

اجاره در انگلستان به عنوان یک خارجی

احتمالاً با این سیستم آشنایی ندارید و هنگام تصمیم گیری در مورد محل زندگی باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید: مدت اقامت خود در کشور، انواع خانه هایی که به آنها علاقه دارید، بودجه، رفت و آمد، هزینه، اگر می خواهید فضای مبله یا غیر مبله، آپارتمان یا خانه، و غیره. اجاره به شما این آزادی را می دهد که اگر بار اول چیزی را که مناسب شماست پیدا نکردید، مکان های مختلف را امتحان کنید. انعطاف‌پذیری، روند را بسیار روان‌تر می‌کند. می‌توانید جستجوی خود را در خارج از کشور آغاز کنید، وب‌سایت‌های زیادی را که می‌توانید در آن‌ها املاک پیدا کنید، و هزینه تحقیق و در دسترس بودن را جستجو کنید.

 

چگونه در انگلستان خانه یا آپارتمان اجاره کنیم؟

اگر قصد دارید به طور موقت به انگلستان مهاجرت کنید، اجاره بهترین گزینه شما خواهد بود. یافتن خانه برای اجاره سریعتر از خانه برای فروش است و صاحبخانه مسئول بیشتر نگهداری ملک است. آنها وظیفه قانونی مراقبت دارند، به این معنی که باید تضمین کنند که ملک اجاره ای با استاندارد خاصی حفظ می شود. آنها عمدتاً مسئول تعمیرات زیر هستند:

ساختار و نمای خارجی ملک (به عنوان مثال دیوارها، پنجره ها، درهای خارجی و پله ها)؛

زهکشی، ناودان و لوله های خارجی؛

حوض، سینک، حمام و توالت؛

وسایل گازسوز؛

گرمایش سیم کشی برق؛ و

آب گرم

 

این مزیت به شما امکان می دهد مناطق مختلف را بررسی کنید تا آنچه را که برای شما مناسب تر است پیدا کنید. اگر قصد دارید در نهایت ملکی بخرید، ایده خوبی است که ابتدا اجاره کنید و محیط جدید خود را بهتر بشناسید. پس از چند ماه زندگی در آنجا، درک بهتری از نحوه کار همه چیز خواهید داشت و به شما این امکان را می دهد که هنگام خرید ملک تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

 

میانگین اجاره در انگلستان

اجاره در انگلستان چقدر است؟ قیمت اجاره ماهانه بسته به منطقه بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، در لندن بزرگ حدود 1700 پوند (2200 دلار آمریکا) است که بسیار بالاتر از میانگین ملی حدود 1000 پوند (1300 دلار آمریکا) است. در خود لندن، حداقل قیمت اجاره ماهانه برای خانه‌های هم اندازه به طور متوسط حدود 1000 پوند (1300 دلار آمریکا) است، در حالی که یک خانه در انتهای طیف بالاتر حدود 13000 پوند (17000 دلار آمریکا) برای شما هزینه خواهد داشت. علاوه بر این، یک آپارتمان مبله می تواند تا 20٪ بیشتر از یک آپارتمان غیر مبله قیمت داشته باشد.

 

مراحل و قوانین اجاره

هنگامی که مکانی را که دوست دارید پیدا کردید، قدم بعدی امضای قرارداد اجاره است. بیشتر قراردادها برای شش ماه یا یک سال است که در پایان آن می توانید اقامت خود را تمدید کنید. قرارداد خود را با دقت بخوانید. از شما خواسته می شود که یک سپرده امنیتی (معمولاً معادل اجاره یک ماهه) بپردازید. همچنین ممکن است شرایط و مدارک زیر برای اجاره از شما خواسته شود:

مدرک شناسایی

گواهی مجوز کار قانونی/ویزا

اثبات درآمد

نامه تایید اشتغال از کارفرمای شما

کپی قرارداد کار

ارجاعات صاحبخانه های قبلی

قرارداد اجاره و سپرده

 

قرارداد اجاره شما باید دارای اطلاعات زیر باشد:

نام و اطلاعات تماس شما (و صاحبخانه)؛

آدرس ملک اجاره ای؛

تاریخ شروع و پایان قرارداد اجاره؛

هزینه های اجاره با تاریخ پرداخت؛

تاریخ و دفعات بررسی اجاره؛

سپرده تضمینی و شرایط بازپس گیری آن؛

طرح حفاظت از سپرده (صاحب خانه شما از نظر قانونی موظف است سپرده اجاره شما را در DPS قرار دهد).

هزینه های اضافی، در صورت وجود؛

چه کسی مسئول کدام نوع تعمیرات است. و

قوانین واگذاری فرعی

قبل از نقل مکان، فهرستی از اقلام موجود در خانه و وضعیت آنها تهیه کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که پس از خروج سپرده خود را پس می گیرید.

 

به عنوان یک مستاجر، شما حقوق و مسئولیت هایی خواهید داشت. وقتی به صورت خصوصی اجاره می کنید، حق دارید در مکانی امن و خصوصی زندگی کنید و از تخلیه یا اجاره ای که منصفانه نیست محافظت شوید. به نوبه خود، مسئولیت مراقبت از ملک و پرداخت اجاره ای که بر سر آن توافق کرده اید، بر عهده شماست. صاحبخانه شما این حق را دارد که ویزا و سایر مدارک شما را بررسی کند، مستاجری داشته باشد که از اموال آنها مراقبت می کند و هزینه خسارت وارده به آن را بر عهده می گیرد، اما همچنین مسئولیت ارائه قراردادهای مناسب و نگه داشتن ملک را در حد استاندارد دارد. برای اینکه به طور کامل از حقوق خود مطلع شوید، می توانید با دستورالعمل های قانونی حقوق و مسئولیت های مستاجران و صاحبخانه آشنا شوید.

 

پرداخت هزینه های خدمات شهری

در نهایت، به عنوان یک مستاجر، به احتمال زیاد شما مسئول پرداخت قبوض آب و برق خود خواهید بود. برخی از آنها ممکن است در قیمت اجاره پرداخت شوند، اما شما باید بقیه هزینه ها را پرداخت کنید. حتما این پرداخت ها را در بودجه ماهانه خود در نظر بگیرید.

 

خرید ملک به عنوان یک خارجی

چگونه یک خارجی در انگلستان ملک می خرد؟ این سوالی است که کسانی که قصد مهاجرت نامحدود را دارند در ذهن خود خواهند داشت. این اضافه می کند که یک لایه اضافی از تصمیم گیری وجود دارد. شاید بخواهید خانه بخرید.

 

ابتدا باید چند جنبه اساسی را تعریف کنید، مانند نوع ملکی که به دنبال آن هستید، بودجه شما، و اینکه آیا الزامات را برآورده می کنید. برای کمک به شما در شروع تصمیم گیری، در اینجا تمام اطلاعات لازم در مورد خرید خانه در انگلستان را خواهید یافت.

 

انواع ملک در انگلستان

مانند اجاره، انواع املاک برای فروش حدود یازده است:

آپارتمان: یعنی آپارتمان.

آپارتمان دو طبقه: یعنی مزونت یا دوبلکس.

استودیو آپارتمان: آشپزخانه، اتاق خواب و فضای نشیمن را در یک فضای باز ترکیب می کند.

آپارتمان های تغییر کاربری داده شده: معمولاً یک خانه قدیمی است که به آپارتمان های کوچکتر تقسیم می شود.

خانه های مستقل: خانه های مجردی که به خانه یا ساختمان دیگری متصل نیستند.

خانه های نیمه مستقل: با یک خانه دیگر از طریق یک دیوار تنها در یک طرف جفت شده اند.

خانه تراس دار: از دو طرف به خانه های دیگر متصل است.

انتهای تراس: در انتهای ردیف خانه های تراس دار. این دارای خواص و ویژگی های بسیار شبیه به یک خانه نیمه مستقل است.

کلبه: در مناطق روستایی بیشتر دیده می شود. در مزارع و در حومه شهر

خانه ییلاقی: خانه یک طبقه، همچنین جدا از خانه های دیگر.

عمارت: معمولاً از چندین اتاق بزرگ، طبقات زیاد، باغ بزرگ و غیره تشکیل شده است.

 

انواع مالکیت اموال

اگر در حال خرید خانه در بریتانیا هستید، ضروری است بدانید که دو شکل اساسی از مالکیت قانونی وجود دارد: مالکیت آزاد و اجاره. اولی به این معنی است که شما مالک ساختمان و زمینی که در آن قرار دارد برای همیشه هستید. مورد دوم به این معنی است که شما فقط یک اجاره نامه از مالک آزاد دارید تا چند سال از خانه استفاده کنید. اغلب از 90 سال تا 120 سال و به 999 سال می رسد.

 

الزامات خرید ملک

میانگین قیمت خانه در بریتانیا تا نوامبر 2019 حدود 230000 پوند (300000 دلار) بود. قیمت ها در لندن به طور متوسط 475000 پوند (600000 دلار) است. هیچ محدودیت قانونی برای افراد غیر مقیم برای گرفتن وام مسکن یا خرید ملک وجود ندارد. ممکن است بخواهید از یک نماینده دولتی و/یا وکیل تخصصی (وکیل یا حمل و نقل) برای کمک به شما در این فرآیند استفاده کنید. تماس با InterNationsGO! برای ارتباط با بهترین ها در این زمینه کارشناسان ما به شما کمک می کنند خانه ای عالی را پیدا کرده و ایمن کنید.

 

مراحل و مراحل خرید خانه در انگلستان

ابتدا باید مدرکی دال بر یکی از مدارک اصلی هویتی زیر ارائه دهید:

پاسپورت امضا شده شما

گواهینامه رانندگی

مجوز آزادی (برای افراد معلول یا افراد بالای 60 سال)

مجوز اقامت یا کارت ثبت نام خارجی ها

 

همچنین باید آدرس خود را با ارائه یکی از مدارک زیر ثابت کنید:

قبض آب و برق اخیر (سه ماهه)

اظهارنامه وام مسکن

صورتحساب کارت اعتباری

قبض تلفن به تاریخ شش ماه گذشته

هزینه های اضافی هنگام خرید ملک در انگلستان

 

برخی از هزینه هایی که هنگام خرید خانه باید پرداخت کنید عبارتند از:

حق تمبر: برای املاک بیش از 125000 پوند (160000 دلار آمریکا)

رهن و سپرده رهنی

هزینه های حقوقی

هزینه های ثبت زمین

هزینه های جابجایی از خارج از کشور

 

چگونه می توانم ملکی برای خرید در انگلستان پیدا کنم؟

برای یافتن ملک برای فروش، آژانس های املاک معتبر، وب سایت های املاک و وب سایت های طبقه بندی شده را جستجو کنید. مزیت یک نماینده این است که آنها می توانند کار پیشاهنگی را برای شما انجام دهند. از قبل بررسی کنید که چه خدمات و هزینه هایی را دریافت می کنند. قبل از دیدن یک مکان، مطمئن شوید که چه چیزی برای شما مهم است (مثلاً به چند اتاق نیاز دارید، آیا باغ می‌خواهید و غیره) تا بتوانید آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.

 

راهنمای خرید خانه در انگلستان

فرآیند پیدا کردن خانه معمولاً چند ماه طول می کشد:

بودجه خود را بشناسید و مطمئن شوید که پیشنهادات خود را خارج از توان خود ارائه نمی کنید.

پس از ارائه پیشنهاد، فروشنده مسئول نوشتن قرارداد خواهد بود.

یک وکیل یا کارشناس برای نمایندگی شما در این فرآیند استخدام کنید.

یک نظرسنجی ملک ترتیب دهید تا مطمئن شوید که قیمت درخواستی منصفانه است (متوسط هزینه از 250 پوند (300 دلار آمریکا) شروع می شود).

پیشنهاد خود را نهایی کنید (اگر در طول بررسی مشکلی پیدا کردید، آن و وام مسکن را تنظیم کنید).

قراردادی را که فروشنده تنظیم کرده است بررسی کنید، مطمئن شوید که شامل تمام اطلاعات و جزئیات مهم است.

پس از امضای قرارداد، فروشنده مبلغی را دریافت می کند و شما مالک خانه خود خواهید بود.

وکیل شما فروش را در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت می کند و در صورت وجود حق تمبر پرداخت می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید یا اجاره ملک، وب سایت جامع دولت انگلستان را بررسی کنید.

 

آیا خرید خانه در انگلستان حق شهروندی یا اقامت دائم را می دهد؟

آخرین اما نه کم اهمیت، بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا خرید یک خانه در بریتانیا به شما ویزا یا شهروندی می دهد؟ پاسخ ساده است: به دست آوردن ملک در انگلستان به شما اقامت دائم  و شهروندی نمی دهد. با این حال، اگر مایل به سرمایه‌گذاری 2 میلیون پوند (2.6 میلیون دلار) در اقتصاد بریتانیا هستید، می‌توانید ویزای سرمایه‌گذار درجه 1 انگلستان را دریافت کنید، که به شما امکان می‌دهد در نهایت از تابعیت بریتانیا درخواست دهید.

 

خدمات رفاهی

ملکی را اجاره می کنید، به احتمال زیاد مکان جدید شما قبلاً دارای شرکت های خدماتی (گاز، برق، آب و غیره) مرتبط با آن است. اغلب، مستاجر قبلی به آنها اطلاع می دهد که در حال ترک هستند، اما اتصال مجدد یا ادامه دادن با ارائه دهنده خدمات برای شما نسبتاً آسان خواهد بود، یا در صورت تمایل می توانید به سادگی یکی دیگر را انتخاب کنید. شما به احتمال زیاد مسئول انتقال خدمات به نام خود و بررسی دوره ای قرائت کنتور خواهید بود.

 

اگر در حال خرید ملک در انگلستان هستید، باید خدمات شهری خود را ترتیب دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار، استفاده از خدمات اتصال خدماتی رایگان، مانند pleaseconnectme.co.uk است.

 

چیزهایی که باید بدانید:

برق در انگلستان 230 ولت (50 هرتز) است. بررسی کنید که آیا لوازم خانگی شما سازگار هستند یا خیر. برای استفاده از وسایلی که با این ولتاژ سازگار هستند، فقط باید یک آداپتور بخرید. اما، اگر دستگاه شما با ولتاژ کمتری کار می کند، برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، باید از مبدل نیز استفاده کنید. حتی اگر کشور شما از ولتاژ پایین‌تری استفاده می‌کند، همیشه به یاد داشته باشید که مطمئن شوید دستگاه شما دو ولتاژ است یا خیر. قبل از خرید مبدل به دنبال برچسب یا برچسب 110-240 ولت باشید.

 

دوشاخه ها دارای سه پریز مستطیلی تخت هستند که مختص انگلستان و ایرلند است، به این معنی که احتمالاً باید آداپتور تهیه کنید.

 

بازار خصوصی شده است و شش شرکت اصلی برق (و چندین شرکت کوچکتر) وجود دارد. ترکیب حساب های گاز و برق نرخ های شما را کاهش می دهد. می‌توانید از سایت‌هایی که برای مقایسه نرخ‌ها اختصاص داده شده‌اند، مانند ukpower.co.uk استفاده کنید

 

آب در برخی از مناطق بریتانیا خصوصی و در برخی مناطق عمومی است. شما باید از شرکت آب محلی خود استفاده کنید. شما می توانید تامین کننده خود را در اینجا پیدا کنید.

آب قابل شرب است اما برخی افراد آن را فیلتر می کنند. چرا؟ صرفاً به این دلیل که آب سالم همیشه به معنای آب خوش طعم بودن نیست. برای مثال، لندنی‌ها ممکن است در مورد طعم خاص آب سخت پایتخت به شما بگویند که دارای تعداد زیادی مواد معدنی محلول، عمدتاً منیزیم و کلسیم است که در نهایت بر طعم آن تأثیر می‌گذارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top