اداره مهاجرت کانادا IRCC آزمون زبان جدید را برای مهاجرت به کانادا تایید کرده است

IRCC اخیراً تعیین یک آزمون زبان جدید را برای متقاضیان مهاجرت کلاس اقتصادی تأیید کرده است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پیش بینی می کند که این آزمایش تا اوایل تا اواسط سال 2023 اجرا شود.

 

در حال حاضر تنها چهار آزمون تعیین شده ی IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و سپس TEF و TCF برای زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

 

IRCC می‌گوید علیرغم برخی چالش‌های اولیه در طول همه‌گیری، تعداد سازمان‌های تست تعیین‌شده همچنان به تقاضای متقاضیان مهاجرت و شهروندی پاسخ می‌دهد. با این حال، تعداد فزاینده‌ای از سازمان‌های ارائه‌دهنده آزمون زبان باز هم وجود دارند، که دلیلی است که IRCC به دنبال تغییر و بهبود است.

 

در این یادداشت آمده است که IRCC در 12 ماه آینده به دنبال ابتکارات و بهبودهای بالقوه خواهد بود. در حال حاضر، هیچ محدودیتی در تعداد بالقوه ارائه دهندگان آزمون زبان و قراردادهای قراردادی که IRCC می تواند منعقد کند، وجود ندارد.

 

IRCC در حال ارزیابی همسویی CLBs با CEFR
IRCC در حال حاضر در حال بررسی معیار زبان کانادایی (CLB) است، که در مقایسه با چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) برای مقاصد آزمایشی بسیار دقیق است. به جای نمره گذاری در مقیاس یک تا هفت، شرکت کنندگان در آزمون CEFR در مقیاس الفبای عددی امتیاز می گیرند: A1، A2، B1، B2، C1 و C2.

 

این یادداشت می گوید که تحقیقات بیشتری در سطوح CLB لازم است تا اطمینان حاصل شود که تمام ساختارهای آزمون زبان تایید شده در سطح دشواری و هدف آزمون معادل هستند.

 

IRCC می‌گوید که آزمایش فرانسوی نباید کنار گذاشته شود
هدف سیاست و طراحی این ابتکارات باید همسو و مطابق با سایر اولویت‌های بخش، به ویژه دستور IRCC برای حمایت از مهاجرت فرانسوی زبان در سراسر کشور باشد.

 

در حالی که سازمان‌های ارائه‌دهنده TEF و TCF آماده پاسخگویی به تقاضای رو به رشد هستند، این کار باعث می‌شود که وزارتخانه برای هر گونه افزایش احتمالی تقاضا، از جمله از طریق فرآیند کارآمدتر برای تعیین آزمون‌های اضافی زبان فرانسه، موقعیت بهتری را ایجاد کند.

 

تاریخچه مختصری از آزمون های زبان
از سال 2010، IRCC تنها نتایج آزمون زبان را از سازمان های تعیین شده به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان پذیرفته است.

 

وزیر مهاجرت این اختیار را دارد که هر سازمان تست زبان را تعیین کند و یک آزمون زبان خاص را به منظور ارزیابی مهارت زبان متقاضیان مهاجرت تایید کند. این نقش به مدیر برنامه ها و سیاست های مهاجرت اقتصادی واگذار شده است.

 

در حالی که مقررات مهاجرت چارچوبی را برای تعیین سازمان ها فراهم می کند، فرآیند تعیین بر اساس عوامل مختلفی از جمله الزامات نظارتی، سیاست ها و اهداف برنامه و همچنین نیازهای عملیاتی توسط این بخش ایجاد شد.

 

چه کسی به آزمون زبان نیاز دارد؟
اکثر برنامه های مهاجرتی طبقه اقتصادی کانادا مستلزم آن است که داوطلبان یک آزمون زبان تعیین شده را به زبان انگلیسی یا فرانسوی بگذرانند. منطق پشت آزمون صلاحیت زبان این است که تحقیقات دولت کانادا نشان می دهد که مهارت زبان عامل تعیین کننده اصلی توانایی یک مهاجر برای استقرار در اقتصاد کانادا است.

 

مهاجران طبقه خانواده و پناهنده نیازی به تکمیل آزمون زبان ندارند زیرا برای مقاصد اجتماعی و بشردوستانه در کانادا پذیرفته می شوند.

 

پس از درخواست برای شهروندی کانادا، افراد بین 18 تا 54 سال باید صلاحیت زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را نشان دهند. آنها ممکن است نتایج یک آزمون زبان را ارسال کنند یا مهارت خود را به روش های دیگری که توسط IRCC تأیید شده است نشان دهند.

 

در حالی که کارگران خارجی موقت نیازی به نشان دادن مهارت زبان خود ندارند، دانشجویان بین المللی باید این کار را انجام دهند تا شواهدی ارائه دهند که می توانند در محیط های دانشگاهی کانادا شکوفا شوند. قوانین نشان دادن مهارت زبان در هر مؤسسه آموزشی تعیین شده کانادایی متفاوت است، اما دولت کانادا قوانین خاص خود را دارد که در مورد آزمون های زبان به عنوان بخشی از فرآیند تأیید مجوز تحصیل می پذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top