ارزان ترین و امن ترین مکان برای زندگی در جهان

گزینه های زیادی وجود دارد که در آنها با بودجه ای کم، راحت بتوانید زندگی کنید. در اینجا 10 مورد از ارزان ترین و ایمن ترین مکان های جهان برای زندگی آورده شده است!

 

برای هر کسی که به دنبال زندگی در خارج از کشور است، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. ویزا، موانع زبانی، فرهنگ، مقرون به صرفه بودن و ایمنی تنها چند موردی هستند که باید در هنگام مهاجرت  به یک کشور جدید در نظر گرفت.

 

در این مقاله، من بر دو مورد آخر تمرکز خواهم کرد: ایمنی و مقرون به صرفه بودن!

 

کشورهای ارزان بسیاری در سرتاسر دنیا وجود دارند که می توانید با بودجه ای راحت در آنها زندگی کنید. اما اغلب، کشورهای ارزان زیرساخت و امکانات رفاهی مانند کشورهای ثروتمند را ندارند، که گاهی اوقات منجر به کاهش ایمنی می شود. اما همیشه اینطور نیست!

 

در این مقاله 10 کشوری که برای زندگی ارزان هستند اما بسیار امن نیز هستند فهرست می شود.

 

ایمنی یک نگرانی بزرگ برای بسیاری از افرادی است که به خارج از کشور مهاجرت می کنند، به خصوص اگر در سفر و جابجایی تازه کار هستید. این کشورها به طور کلی بسیار امن هستند، بنابراین می توانید بدون ترس به خارج از کشور مهاجرت کنید.

 

با این حال، من فقط می خواهم توجه داشته باشم که اتفاقات خوب و بد ممکن است در هر کشوری رخ دهد. هیچ تضمینی وجود ندارد که هیچ کشوری جرم یا خطری مطلقاً صفر داشته باشد، اما این نباید مانع از سفر شما شود!

 

من توصیه می کنم قبل از اینکه واقعاً به هر جایی بروید، تحقیقات عمیق انجام دهید و محله ها و مناطق خاصی را که ممکن است در آن زندگی کنید بررسی کنید.

 

مروری بر نحوه مهاجرت به خارج از کشور

اگر می‌خواهید دقیقاً چگونه در خارج از کشور زندگی کنید، چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

 

می توانید ویزا و کار حقوقی بگیرید و آپارتمان اجاره کنید.

می توانید از گزینه های مهاجرت در کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید مطلع شوید.

 

در اینجا 10 مورد از ارزان ترین و امن ترین مکان ها برای زندگی در جهان (بدون ترتیب خاصی ذکر شده است) آورده شده است!

 

جمهوری چک

بلغارستان

آلبانی

کشور پرتغال

کاستاریکا

پاناما

مکزیک

تایلند

مالزی

ویتنام

 

  1. به جمهوری چک بروید

جمهوری چک که بین اتریش، آلمان، اسلواکی و لهستان قرار دارد، بین اروپای شرقی و غربی قرار دارد. کشوری است که مانند اروپای غربی به خوبی توسعه یافته است، اما مانند اروپای شرقی ارزان است.

 

جمهوری چک کشوری شگفت انگیز برای مهاجرت است زیرا نرخ جرم و جنایت بسیار پایین، جامعه بین المللی قوی و هزینه زندگی مقرون به صرفه دارد.

 

زندگی و کار در اینجا سفر در اروپا را راحت و آسان می کند و موقعیت های داوطلبانه زیادی در جمهوری چک وجود دارد و مشاغل پولی در دسترس هستند.

 

می‌توانید پراگ را در حین کار داوطلبانه در یک مکان شگفت‌انگیز به‌عنوان خانه‌ داشته باشید.

  1. در بلغارستان زندگی کنید

این کشور زیبا در اروپای شرقی اغلب توسط مسافران نادیده گرفته می شود. اما دارای کوه های خیره کننده، شهرها مدرن و شهرهای تاریخی، غذاها و نوشیدنی های دلچسب، خرید ارزان و هزینه های زندگی، و مردم محلی فوق العاده دوستانه است.

 

بلغارستان یکی از امن ترین و ارزان ترین مکان ها برای زندگی در جهان به خصوص در اروپا است. اروپا می تواند بسیار گران باشد، اما همه چیز در بلغارستان مقرون به صرفه است.

 

پایتخت یک مکان عالی برای شروع است و کارهای سرگرم کننده زیادی در صوفیه وجود دارد. پس از آشنایی با پایتخت، با انجام یک برنامه تبادل کار در بلغارستان، برای ادامه کاوش در این کشور شگفت انگیز اقدام کنید.

 

  1. در آلبانی داوطلب شوید

آلبانی به عنوان یکی از دست کم گرفته شده ترین کشورهای اروپا، چیزهای زیادی برای دوست داشتن دارد. آلبانی با آب و هوا و مناظر گرم و مدیترانه ای و کمبود گردشگران، مکانی عالی برای زندگی است. همچنین بسیار مقرون به صرفه است و جابجایی آن آسان است.

 

می‌توانید در یک قایق داوطلب شوید، در یک خوابگاه کار کنید، یک توسعه‌دهنده وب باشید، یا در یک دهکده‌های زیست‌محیطی داوطلب شوید.

  1. زندگی در پرتغال را امتحان کنید

قطعا یکی از ارزان ترین و امن ترین مکان ها برای زندگی در جهان، پرتغال در بین افرادی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند بسیار محبوب است.

 

حمل و نقل در سراسر پرتغال بسیار پیچیده و آسان برای استفاده است و می توانید با قطار یا اتوبوس با قیمت ارزان در سراسر کشور سفر کنید.

 

خرید از بازارهای محلی بسیار مقرون به صرفه است و فرهنگ آن بسیار گرم و دلپذیر است.

 

شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد از غذاهای دریایی تازه، غذاهای پرتغالی خوشمزه لذت ببرید. این یک جایگزین ارزان تر برای سایر کشورهای اروپای غربی مانند فرانسه یا بریتانیا است.

 

  1. کاستاریکا را خانه خود کنید

این کشور سرسبز آمریکای مرکزی یکی از محبوب ترین مکان ها برای مهاجرت است. زیبا است، مقرون به صرفه است، و بسیار ایمن است.

 

کاستاریکا به دلیل سبک زندگی “Pura Vida” معروف است که بر کاهش سرعت، لذت بردن از طبیعت و زندگی کامل تاکید دارد.

 

فرصت های زیادی برای زندگی و کار در کاستاریکا در پروژه های دائمی، سازمان های غیردولتی، اقامتگاه های بوم گردی و اقامتگاه ها وجود دارد. می توانید ارزان اجاره کنید و نگران جنایت زیاد در کاستاریکا نباشید!

 

  1. با خرج کردن پول کمی به پاناما بروید

پاناما یکی دیگر از کشورهای آمریکای مرکزی است که یکی از ارزان ترین و امن ترین مکان ها برای زندگی است.

 

به اندازه سایر کشورهای همسایه خود مانند السالوادور یا نیکاراگوئه ارزان نیست، اما به طور کلی بسیار امن تر است. پاناما جامعه ای بسیار چند فرهنگی پر از دانش آموزان، مسافران، مهاجران سابق و افراد محلی دارد.

 

همچنین مکان های زیادی برای داوطلب شدن در سراسر کشور وجود دارد. کار داوطلبانه در پاناما به شما کمک می‌کند تا با مردم محلی ارتباط برقرار کنید، که به شما کمک می‌کند در امان بمانید. اگر افراد محلی هستند که به آنها اعتماد دارید، مطمئن خواهند شد که بهترین راه های زندگی در کشورشان را می شناسید.

 

انجام رسانه های دیجیتال برای یک سازمان غیردولتی، انجام نجاری برای یک پروژه دائمی، یا آموزش زبان انگلیسی به افراد محلی را در نظر بگیرید.

  1. به مکزیک مقرون به صرفه بروید

مکزیک با مناظر متنوع و فرهنگ محلی پر جنب و جوش، مکانی آسان برای مهاجرت است.

 

مکزیک دارای طیف گسترده ای از دما و آب و هوا، و چیزهایی برای دیدن و انجام دادن است، بنابراین شما هرگز از زندگی در اینجا خسته نخواهید شد. غذای محلی و حمل و نقل در سراسر کشور نیز بسیار ارزان است، بنابراین می توانید با قیمت مناسب در اینجا زندگی کنید.

 

در مکزیک با کار در هاستل، کار به عنوان دستفروش، آموزش زبان انگلیسی یا کار در پناهگاه حیوانات، در هزینه خود صرفه جویی کنید!

 

  1. رفتن به تایلند را در نظر بگیرید

یکی از ارزان ترین و امن ترین مکان ها برای زندگی در آسیا تایلند است. این کشور رویای سفر است، زیرا همه چیز بسیار ارزان است.

 

بنابراین چه برای مدتی در حال سفر هستید و چه می خواهید به طور دائم مهاجرت کنید، تایلند را در نظر بگیرید!

 

غذا، حمل و نقل، محل اقامت، فعالیت ها و جاذبه ها، همه در تایلند ارزان هستند.

 

همچنین می‌توانید کوه‌های شمال، شهرهای بزرگ، جنگل‌ها و دشت‌ها یا جزایر را کاوش کنید. تایلند بسیار متنوع است و اگر به دنبال زندگی و یادگیری از مردم محلی هستید، مکان‌های زیادی برای داوطلب شدن در تایلند وجود دارد.

 

یک تجربه اصیل تایلندی را با داوطلب شدن در مزرعه، باغبانی در یک اقامتگاه بوم گردی یا کمک به هاستل به عنوان سازنده محتوا، تجربه کنید.

 

  1. مهاجرت به مالزی

مالزی کشوری بسیار توسعه یافته در جنوب شرقی آسیا است. هزینه‌ها کم، جرم و جنایت کم، مراقبت‌های بهداشتی و زیرساخت‌ها خوب است، و تعداد زیادی مهاجر در مالزی زندگی می‌کنند.

 

جامعه بین المللی قوی و هزینه کم زندگی وجود دارد که آن را به یکی از امن ترین و ارزان ترین مکان ها برای زندگی در آسیا تبدیل کرده است. و با آب و هوای گرم و زیبایی های طبیعی فراوان، مالزی می تواند مانند یک رویا باشد.

  1. به عنوان یک جهانگرد در ویتنام زندگی کنید

اگر می خواهید در خارج از کشور زندگی کنید و انگلیسی تدریس کنید، ویتنام مکانی شگفت انگیز برای رفتن است. ویتنام با مناظر طبیعی چشمگیر، شهرها و روستاهای تاریخی، و غذاهای محلی ارزان و خوشمزه فراوان، همه چیزهایی را که برای زندگی با بودجه لازم نیاز دارید، دارد.

 

تعداد زیادی مدرسه در ویتنام نیز وجود دارد، بنابراین فرصت های تدریس زیادی وجود دارد.

 

می‌توانید در خانه به افراد محلی انگلیسی آموزش دهید، یا در رقص، هنر و موسیقی به بچه‌ها کمک کنید. می توانید در کوهستان یا خلیج معروف ها لونگ به کودکان انگلیسی آموزش دهید. گزینه های بسیاری وجود دارد!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top