افزایش استخدام، حقوق و دستمزد در کانادا

استخدام، حقوق و دستمزد در کانادا افزایش می یابد

در 10 بخش از 15 بخش، استخدام، حقوق و دستمزد در نوامبر 2022 افزایش یافته است که نشان‌دهنده جو قوی استخدام، و بازگشت به تولید اقتصادی قبل از COVID در کانادا است.

 

بیست شغل برتر در کانادا که بیشترین رشد را دارند
جریان استعدادهای جهانی کانادا (Global Talent) چیست؟

 

بسیاری از صنایع نیز شاهد کاهش فرصت‌های شغلی بودند، زیرا کارفرمایان به‌طور مؤثرتری می‌توانستند برای پر کردن فرصت‌های شغلی، در مواجهه با کمبود نیروی کار، افراد را استخدام کنند. به طور کلی اشتغال حقوق و دستمزد 7100 شغل افزایش یافته است، زیرا افزایش در بخش های خدمات علمی و فنی حرفه ای، مدیریت دولتی، و بخش های مالی و بیمه با کاهش قابل توجه در فضای تجارت خرده فروشی جبران شد.

 

مجموع فرصت های شغلی در نوامبر 2022- 20700 شغل کاهش یافت. این نشان دهنده کاهش 151,900 فرصت شغلی از زمان ثبت رکورد بالای 1 میلیون شغل خالی در ماه مه 2022 است.

 

افزایش اشتغال حقوق و دستمزد (به طور خاص) نشانه خوبی است که شرکت ها در حال استخدام هستند و نیاز به کارگران بیشتری دارند – معیاری برای رشد اقتصادی زیرا افراد بیشتری به طور کلی می توانند از طریق افزایش اشتغال به اقتصاد کمک کنند. از این نظر، ممکن است برای تازه واردان مهم باشد که بدانند در حال حاضر کدام بخش‌ها اشتغال حقوق و دستمزد را افزایش می‌دهند، تشخیص اینکه کدام نوع کسب‌وکار در حال افزایش استخدام در کانادا هستند.

 

بخش هایی که بیشترین افزایش را در اشتغال حقوق و دستمزد در ماه نوامبر به ثبت رساندند عبارتند از:

خدمات علمی و فنی حرفه ای (+5600 موقعیت)؛
مدیریت دولتی (+4800 موقعیت)؛
امور مالی و بیمه (+4700 موقعیت)؛ و
ساخت و ساز (+4300 موقعیت).

 

فرصت های شغلی دائمی

علیرغم رشد قوی در استخدام حقوق و دستمزد در نوامبر 2022، کانادا همچنان با تعداد زیادی از مشاغل خالی در چندین بخش مواجه بود.

 

مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی (131800 شغل خالی) – یک مشکل دائمی برای کانادا در حال حاضر یافتن کارکنان مراقبت‌های بهداشتی بیشتر است، همانطور که تعداد بالای مشاغل نشان می‌دهد. علیرغم کاهش 19,300 شغل در تعداد کل فرصت های شغلی در این فضا همچنان افزایش یافته است که نسبت به مارس 2020 نزدیک به 45 درصد افزایش یافته است. این نیاز به کارگران در این فضا بیشتر در تغییرات سیاستی که دولت کانادا انجام داده است منعکس می شود: از جمله هدف قرار دادن اعتباربخشی کارآمدتر برای متخصصان مراقبت های بهداشتی تحصیل کرده خارجی و کاهش موانع مهاجرت برای پزشکان.

 

ساخت و ساز (79000 جای خالی) – جالب است که به جای خالی مداوم در فضای ساخت و ساز توجه کنید. علیرغم اینکه در ماه نوامبر در زمینه اشتغال حقوق و دستمزد افزایش یافته است، مشاغل خالی همچنان در این بخش افزایش یافته است. این ممکن است هم نشان دهنده افزایش بازده کسب و کار باشد، بلکه نشان دهنده نیاز مداوم به کارگران در فضا باشد. در واقع، مشاغل خالی در بخش ساخت و ساز در نوامبر سال 2021 تقریباً بدون تغییر باقی ماندند (73900)، که نشان می دهد این بخش دیگری است که کانادا به طور مداوم به کارگر نیاز دارد، به ویژه با ادامه بهبود اقتصادی. مجدداً، تغییرات سیاست مانند تعهد اخیر کانادا به کمک به کارگران ساختمانی خارج از وضعیت، اهمیت چنین نیروی کار را برای اقتصاد کشور نشان می دهد.

 

خدمات حرفه ای، علمی و فنی (52000 شغل خالی) – مشابه بخش ساخت و ساز، بخش حرفه ای، علمی و فنی دستاوردهای خوبی را در استخدام حقوق و دستمزد تجربه کرد – اما همچنان از افزایش تعداد مشاغل خالی رنج می برد. باز هم، این نشان دهنده استخدام قوی و تقاضای مداوم برای کارگران در فضای داخل کانادا است. در واقع، این بخش از اکتبر 2020 افزایش اشتغال مثبتی را تجربه کرده است. در مواجهه با تعداد بالای مشاغل خالی، این یک شاخص قوی از تقاضای دائمی بالا برای این کارگران در داخل کانادا است.

 

مهاجرت برای رفع این کمبود نیروی کار بسیار مهم خواهد بود، زیرا جمعیت شناسی کانادا در حال حاضر نمی تواند از پر کردن موقعیت های شغلی فعلی پشتیبانی کند. پس از تصویب لایحه C-19 در سال 2022، شان فریزر ( وزیر مهاجرت) گفت: اکنون می توان گروه هایی را در استخر اکسپرس انتری فدرال ایجاد کرد (احتمالا بر اساس معیارهایی مانند مشاغل، تحصیلات یا توانایی زبانی کاندیداها). )—و برای این افراد دعوتنامه هایی برای درخواست (ITAs) صادر تا نیازهای اقتصادی و اجتماعی کانادا را برطرف شود. حرفه‌هایی که مشاغل خالی دائمی دارند، شانس زیادی برای هدف قرار گرفتن در این قرعه‌کشی‌ها دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top