افزایش 10000 موقعیت های شغلی در کانادا در نوامبر 2022

افزایش 10000 موقعیت های شغلی در کانادا در نوامبر 2022

بر اساس آخرین نظرسنجی نیروی کار (نوامبر 2022) که توسط آمار کانادا منتشر شد، زنان بین 25 تا 54 سال (که در سنین اصلی کار در نظر گرفته می شوند) افزایش 0.4 درصدی موقعیت های شغلی در کانادا را تجربه کردند.

هزینه های درخواست اکسپرس انتری چقدر است؟
انتاریو و ساسکاچوان 400000 فرصت شغلی خالی دارد

 

پس از اعلام آخرین برنامه های مهاجرت کانادا (2023-2025) که اهداف مهاجرتی بی سابقه را طی چند سال آینده اعلام کرد، در میان مهاجران اخیر، زنان در سن کار اصلی که طی پنج سال گذشته به کانادا مهاجرت کرده اند، نرخ اشتغال 69.7 درصدی را در نوامبر 2022 مشاهده کرده اند. این نشان دهنده بالاترین نرخ اشتغال، در ماه نوامبر، برای زنان مهاجر کانادایی است.

 

نرخ کل اشتغال در میان کانادایی‌های در سن کار اصلی 0.8 درصد نسبت به سال گذشته (YOY) افزایش یافت و به 84.7 درصد در نوامبر 2022 رسید.

 

روندهای عمومی اشتغال در سراسر کانادا
با نگاهی کلی تر به اشتغال در کانادا، نوامبر 2022 شاهد رشد 10000 شغلی در سراسر کشور بودیم. نرخ بیکاری ملی در کانادا 0.1 واحد کاهش یافت و به 5.1 درصد کاهش یافت. نرخ مشارکت اشتغال کانادا نیز در ماه نوامبر به 64.8 درصد کاهش یافت.

 

علیرغم این رشد نسبتاً جزئی اشتغال، «میانگین دستمزد ساعتی کارکنان برای ششمین ماه متوالی در نوامبر بالای 5 درصد باقی ماند، تا 32.11 دلار» از نوامبر 2021. در کانادا کار کنید، در حالی که با گذشت زمان پتانسیل افزایش درآمد را نیز مشاهده می کنید.

 

روند اشتغال به تفکیک استان
افراد تازه وارد به کانادا هنگام انتخاب محل زندگی، فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرند، از جمله اینکه کجا می توانند بیشترین فرصت شغلی را پیدا کنند. آخرین نظرسنجی نیروی کار نشان می دهد که در سراسر 13 استان و قلمرو کانادا، مناطق مختلف نتایج متفاوتی را تجربه کرده اند.

 

به عنوان مثال، اشتغال در کبک افزایش یافت، اما در پنج استان دیگر کاهش یافت، در حالی که تحرکات جزئی در چهار استان و سه قلمرو کانادا وجود داشت. این نتایج در زیر بیان شده است.

 

کبک: به طور کلی اشتغال 28000 شغل افزایش یافت، در حالی که نرخ بیکاری استانی “به پایین ترین رکورد جدید 3.8٪” در نوامبر 2022 رسید. بیشتر دستاوردهای شغلی گزارش شده در مونترال متمرکز شده است، جایی که اشتغال 1.1٪ افزایش یافته است.

 

جزیره پرنس ادوارد: اشتغال به طور کلی 1.7 درصد کاهش یافت که باعث شد نرخ بیکاری به 6.8 درصد برسد.

 

نیوفاندلند و لابرادور: کل اشتغال 1.5٪ کاهش یافت، اگرچه نرخ بیکاری نسبتاً ثابت در 10.7٪ باقی ماند.

 

مانیتوبا: اشتغال 0.8 درصد کاهش یافت، اما نرخ بیکاری استانی در 4.4 درصد ثابت ماند.

 

آلبرتا: با کاهش 0.6 درصدی اشتغال در استان، نرخ بیکاری به 5.8 درصد افزایش یافت.

 

بریتیش کلمبیا: کل اشتغال در این استان در ماه نوامبر 0.5 درصد کاهش یافت. تمام زیان ها در بخش اشتغال پاره وقت احساس شد.

 

انتاریو: نرخ بیکاری در سراسر استان 0.4 واحد درصد (به 5.5 درصد) کاهش یافت.

افزایش 10000 موقعیت های شغلی در کانادا در نوامبر 2022

روند اشتغال بر اساس صنعت
اشتغال در سراسر کانادا در صنایع زیر افزایش یافت: امور مالی، بیمه، املاک و مستغلات، اجاره و لیزینگ، تولید، اطلاعات، فرهنگ و تفریح (ICR).

«تعداد افراد شاغل در امور مالی، بیمه، املاک، اجاره و لیزینگ در ماه نوامبر 21000 نفر افزایش یافت» در حالی که 11.2 درصد از کانادایی های شاغل در صنعت خرده فروشی شغل داشتند.

اشتغال در صنعت تولید 1.1 درصد در سراسر کانادا در نوامبر 2022 افزایش یافت. این افزایش در آلبرتا، جایی که اشتغال صنعت 4.7 درصد افزایش یافت، قابل توجه ترین بود. یکی دیگر از افزایش اشتغال قابل توجه در این صنعت در کبک بود، زیرا این استان بیش از 10000 شغل تولیدی را تجربه کرد.

اشتغال صنعت ICR در نوامبر 1.9 درصد و نسبت به سال گذشته 4.5 درصد افزایش یافت.

برعکس، کل اشتغال در سراسر کانادا در صنعت ساخت و ساز و همچنین تجارت عمده فروشی و خرده فروشی کاهش یافت.

 

اشتغال صنعت ساختمان در سراسر کانادا از آخرین نظرسنجی نیروی کار در اکتبر 2022، 1.6 درصد کاهش یافته است. این کاهش در آلبرتا و بریتیش کلمبیا بیشتر مشهود بود. اشتغال در تجارت عمده‌فروشی و خرده‌فروشی نیز در ماه نوامبر کاهش یافت و در صنعتی که از ماه می 2022 تا کنون 4.4 درصد کاهش یافته است، 0.8 درصد کاهش یافت. بیشتر کاهش تجربه شده توسط این صنعت در انتاریو و آلبرتا رخ داده است.

 

همچنین اشتغال در صنایع حرفه ای، علمی و خدمات فنی کانادا در نوامبر 2022 در سراسر کانادا 0.8 درصد کاهش یافت و بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با کاهش 3.8 درصدی در استخدام سالانه سالانه، با 34000 نفر کمتر در سراسر این صنعت نسبت به نوامبر شاغل شده است. 2021.

 

با نگاه به آینده
نتایج استخدام ذکر شده در بالا توسط صنعت توضیح می دهد که چرا برنامه های نامزد استانی (PNPs) در سراسر این کشور در مهاجرت به کانادا اهمیت بیشتری پیدا می کنند. با توجه به اینکه انتظار می رود کانادا به هدف قرار دادن اتباع خارجی بیشتری از طریق PNP نسبت به اکسپرس انتری ادامه دهد، بدیهی است که دولت بیشتر تلاش می کند تا شکاف های خاص بازار کار را در تمام مناطق کانادایی که دارای PNP هستند برطرف کند.

 

تغییرات شغلی خاص صنعت نیز دلیلی است که انتظار می رود کانادا تغییراتی را در قرعه کشی های اکسپرس انتری – روش اصلی دولت فدرال برای آوردن کارگران ماهر خارجی به کانادا از طریق اقامت دائم – از اوایل سال آینده اعمال کند.

 

از سه ماهه اول 2023، انتظار می‌رود کانادا قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری را آغاز کند که اتباع خارجی شاغل در مشاغل خاص یا آن‌هایی را که مهارت‌های زبانی/پیشینه تحصیلی خاصی دارند هدف قرار می‌دهد. کانادا همچنین اخیراً از سیستم NOC 2016 به سیستم جدید آموزش، آموزش، تجربه و مسئولیت (TEER) با NOC 2021 تغییر یافته است. این سیستم جدید به کانادا اجازه می دهد تا بازار کار کشور را بهتر بشناسد، پیش بینی شغلی را بهبود بخشد، عرضه نیروی کار بهتری را انجام دهد. و تجزیه و تحلیل تقاضا، و به کانادایی ها و اتباع خارجی آموزش های شغلی و توسعه مهارت های متمرکزتری ارائه می دهد.

 

این تغییرات در نهایت به کانادا کمک می کند تا مهاجران قابل اشتغال بیشتری را با مهارت های خاص به این کشور بیاورد تا نیازهای خاص بازار کار منطقه ای را بهتر مدیریت کند، به ویژه در صنایعی که نیاز به نیروی کار در آنها بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top