به زودی اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی آسان تر خواهد شد

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان

به زودی اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی آسان تر خواهد بود. در تاریخ 1 نوامبر، وزیر مهاجرت شان فریزر سیاست جدیدی را برای جذب 1.45 میلیون مهاجر بین سال های 2023 تا 2025 اعلام کرد.

 

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای دانشجویی کانادا
کانادا آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد

 

در بیانیه رسمی آمده است: “کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی نقش مهمی در اقتصاد کانادا دارند و به همین دلیل است که دولت قصد دارد مسیرهای بیشتری را برای اقامت دائم آنها ایجاد کند.”

 

با توجه به این موضوع، اگر می خواهید پس از فارغ التحصیلی در کانادا اقامت دائم داشته باشید، این مسیرها را در نظر بگیرید:

 

کانادا برای رفع کمبود نیروی کار خود مستقیماً به سمت خارجی ها روی آورده است و اهداف مهاجرتی رکوردشکنی را برای ورود 1.45 میلیون مهاجر بین سال های 2023 تا 2025 تعیین کرده است.

 

1. برنامه های استانی

برنامه استانی (PNP) به استان اجازه می دهد تا یک شهروند خارجی را برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد. هنگامی که فرد نامزد شد، می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد.

 

بر اساس وب سایت دولت کانادا، استان ها و مناطقی که PNP را اجرا می کنند، شامل انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و غیره هستند.

 

هر استان دارای جریان‌ها (برنامه‌های مهاجرتی که گروه‌های خاصی را هدف قرار می‌دهد) و الزامات خود را دارد. یک استان ممکن است دانشجویان، افراد تجاری، کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر را در یک جریان هدف قرار دهد.

 

به عنوان مثال، برای PNP انتاریو باید:

شما اخیراً با یک پیشنهاد شغلی در انتاریو دریافت کرده اید.

شما دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در یکی از دانشگاه های انتاریو هستید.

 

2. اکسپرس اینتری

Express Entry یک سیستم آنلاین است که درخواست های کارگران ماهری را که به دنبال اقامت دائم در کانادا هستند، مدیریت می کند. شامل سه دسته است که عبارتند از:

کلاس تجربه کانادا (CEC)

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

 

از این سه مسیر، بسیاری از آنها از طریق CEC – یکی از سریع‌ترین مسیرها برای اقامت دائم کانادا – موفق شدند. فقط چهار ماه طول می کشد تا پردازش شود، مشروط بر اینکه واجد شرایط CEC باشید.

 

شما باید حداقل 12 ماه تجربه کار ماهر تمام وقت (یا معادل آن برای مشاغل پاره وقت) در کانادا داشته باشید. شما باید آنها را در سه سال گذشته از تاریخی که برای CEC درخواست کردید، به دست آورید.

 

نکته مهم اینجاست: تجربه کاری شما که در طول دوره تحصیل تمام وقت به دست آورده اید، جزو شرایط 12 ماهه محسوب نمی شود، بنابراین دانشجویان بین المللی نمی توانند تجربه کاری کسب شده در طول تحصیل خود را حساب کنند.

 

3. حمایت خانواده

آیا عضوی از خانواده دارید که شهروند کانادا باشد؟ اگر دارید، برنامه مهاجرت کلاس خانواده را بررسی کنید.

 

این برنامه ساکنان دائمی کانادا را با اعضای نزدیک خانواده پیوند می دهد. با حمایت از اعضای طبقه خانواده، حامیان مسئولیت تامین نیازهای اولیه اعضای خانواده را بر عهده دارند تا نیازی به اتکا به کمک های اجتماعی نداشته باشند.

 

دانشجویان بین المللی واجد شرایط این برنامه هستند زیرا فردی که به دنبال حمایت مالی است می تواند فرزند یا خواهر یا برادر وابسته باشد.

 

4. اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

اگر از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا فارغ التحصیل شده باشید، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. بسته به مدت تحصیل شما، PGWP می تواند تا سه سال صادر شود. با این کار می توانید در کشور بمانید و کار کنید.

 

اگر می خواهید مقیم دائم کانادا شوید، این نیز بسیار مفید است زیرا تجربه کاری به شما در درخواست PNP یا Express Entry کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top