بیش از 120000 اقامت موقت در سال 2022 به اقامت دائم کانادا منتقل شدند

بیش از 120000 اقامت موقت در سال 2022 به اقامت دائم کانادا منتقل شدند

داده های جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) نشان می دهد که 124950 اقامت موقت در سال 2022 به اقامت دائم کانادا منتقل شده اند.

 

نخست‌وزیر کانادا خواهان تسهیل صدور ویزای توریستی و تحصیلی شد

 

تعداد انتقال اقامت دائم را در میان افرادی که دارای مجوز تحصیل، مجوز کار تحت برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) یا مجوز کار تحت برنامه تحرک بین المللی (IMP) بوده اند، نشان می دهد. این برنامه ها ممکن است برای ساکنان دائمی مزیتی را در زمانی که تصمیم به درخواست PR بگیرند، فراهم کند.

 

داده های آمار کانادا نشان می دهد که دارندگان اقامت موقت در جوامع خود ریشه دارند و می توانند راحت تر با نیروی کار ادغام شوند.

 

علاوه بر این، با گذراندن زمان در کانادا قبل از درخواست PR، آنها ممکن است دانش انگلیسی یا فرانسوی خود را عمیق تر کنند، که آنها را در موقعیتی قرار می دهد که درآمد بیشتری نسبت به متقاضیانی داشته باشند که قبل یا بعد از ورود به کانادا به هیچ زبانی صحبت نمی کنند.

 

برنامه تحرک بین المللی

در سال گذشته، 97665 درخواست پس از انتقال از IMP به اقامت دائم کانادا تبدیل شدند. IMP انواع مختلفی از مجوزهای کاری را پوشش می دهد که نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارند.

 

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPs) تحت IMP قرار می گیرند. داده‌ها نشان می‌دهد که 52725 دارنده PGWP مقیم دائمی شدند که بیشترین سهم از شرکت‌کنندگان IMP را که وضعیت روابط عمومی را کسب کردند، تشکیل می‌دهند.

 

PGWP به دانشجویان بین المللی تازه فارغ التحصیل شده در کانادا اجازه می دهد تا در صورتی که برنامه خود را در یک موسسه آموزشی تعیین شده به پایان رسانده باشند، تا سه سال در هر نقطه از کشور (بسته به طول دوره تحصیلی خود) زندگی و کار کنند.

 

برنامه کارگران خارجی موقت

7555 نفر از برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) به اقامت دائم منتقل شدند. کارگران خارجی تحت TFWP از کارفرمای خود می خواهند که LMIA را از Employment and Social Development Canada دریافت کند. LMIA سندی است که ثابت می کند استخدام کارگران خارجی تأثیر مثبت یا خنثی بر نیروی کار کانادا خواهد داشت.

دارندگان مجوز تحصیل

داده‌های سال 2022 همچنین نشان می‌دهد که 19730 ساکن دائم جدید آخرین بار مجوز تحصیل داشتند.

کانادا اکنون میزبان بیش از 800000 دانشجوی بین المللی است. به طور معمول، کسانی که به دنبال روابط عمومی هستند، ابتدا یک PGWP دریافت می کنند تا تجربه کاری کانادایی کسب کنند. با این حال، هنوز امکان انتقال مستقیم به روابط عمومی از مجوز تحصیل برای داوطلبانی که واجد شرایط شرایط یک مسیر کلاس اقتصادی هستند، وجود دارد. این همچنین برای کسانی که تحت یک برنامه کلاس خانواده حمایت مالی می شوند، یا از طریق یک برنامه بشردوستانه روابط عمومی کسب می کنند نیز صادق است.

 

برنامه های مهاجرت اقتصادی می تواند به انتقال از TR به روابط عمومی کمک کند

بسیاری از برنامه های مهاجرت اقتصادی به نامزدهای دارای تجربه کانادایی امتیاز می دهند. به عنوان مثال، یک نامزد در سیستم مدیریت برنامه اکسپرس اینتری به دلیل داشتن تجربه کاری یا تحصیلی در کانادا، امتیاز بیشتری در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) دریافت می کند.

مسیرهای برجسته برای دریافت PR شامل برنامه های مهاجرت اقتصادی منطقه ای مانند برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس یا پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی است. همچنین برنامه هایی وجود دارد که کمبود نیروی کار خاص مانند مسیرهای مراقبتی را هدف قرار می دهد.

 

انتقال TR به PR کمتر از 2021

تعداد ساکنان موقتی که در سال 2022 به اقامت دائم کانادا تبدیل شدند کمتر از 191360 نفر در سال 2021 است. به عنوان مثال، 157695 نفر که به عنوان بخشی از IMP در کانادا بودند به مقیم دائم منتقل شدند و 10985 نفر از TFWP بودند. دارندگان مجوز تحصیل 22680 نفر از ساکنان دائمی جدید را تشکیل می دهند.

 

در طول همه‌گیری کووید-19، بسته شدن مرزها و محدودیت‌های سفر، مهاجرت به‌عنوان مقیم دائم از خارج را برای تازه‌واردان دشوارتر کرد. سپس IRCC تمرکز خود را بر PR های بالقوه‌ای که قبلاً در کانادا زندگی می‌کردند معطوف کرد. یکی از اقدامات در فوریه 2021 زمانی رخ داد که IRCC بزرگترین قرعه کشی اکسپرس انتری خود را با 27332 نامزد در قرعه کشی فقط CEC برگزار کرد.

 

در ژانویه 2021، IRCC قرعه کشی اکسپرس اینتری را برای نامزدهای برنامه کارگران ماهر فدرال و برنامه تجارت ماهر فدرال متوقف کرد. با این حال، این دپارتمان به برگزاری قرعه کشی برای نامزدهای کلاس تجربه کانادا (CEC) تا سپتامبر 2021 و برای برنامه نامزدهای استانی ادامه داد. بر اساس CEC، نامزدها به یک سال تجربه کاری کانادایی نیاز دارند و باید حداقل یک سال از سه سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشند.

 

دولت همچنین یک مسیر اضافی را معرفی کرد که به ساکنان موقت اجازه می داد به ساکنان دائمی منتقل شوند. این برنامه شش جریان برای نامزدهای با تجربه در مشاغل پر تقاضا مانند مراقبت های بهداشتی و مسیری برای دانشجویان بین المللی داشت. سه تا از برنامه ها برای انگلیسی و فرانسوی زبان بودند در حالی که سه برنامه دیگر منحصرا برای ساکنان موقت فرانسوی زبان بود. این برنامه از ماه می تا نوامبر 2021 ادامه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top