هزینه های درخواست اکسپرس انتری چقدر است؟

هزینه های اکسپرس انتری چقدر است؟

یک مطالعه در سال 2020 توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) نشان داد که از متقاضیانی که از طریق اکسپرس انتری PR اعطا شده اند، 95٪ از نظر اقتصادی (با نرخ اشتغال بالا و سطح درآمد) بوده اند. از این تعداد، 83 درصد در رشته اصلی خود مشغول به کار بودند و تقریباً نیمی از آنها در مشاغلی مشغول به کار بودند که معمولاً به مدرک دانشگاهی نیاز داشتند. علاوه بر این، متقاضیان موفق حقوق بیشتری نسبت به میانگین کارگران کانادایی دریافت می کردند.

 

کدام آزمون زبان برای اقامت دائم کانادا لازم است؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

مهاجرت به کانادا اغلب یک تصمیم بزرگ است که کیفیت تحصیلات، مراقبت های بهداشتی، درآمد و استانداردهای زندگی همه جانبه را به همراه دارد.

 

اما هزینه اکسپرس انتری چقدر است؟ با توجه به این موضوع، توجه به این نکته مهم است که درخواست برای اکسپرس اینتری هزینه‌هایی دارد که متقاضیان باید پرداخت کنند تا بتوانند با موفقیت در برنامه را ادامه دهند.

 

پس از ارسال نمایه از طریق اکسپرس اینتری و دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA)، متقاضیان IRCC یک قدم به مهاجرت به کانادا با اقامت دائم (PR) نزدیک تر هستند.

 

مدارک مورد نیاز
پس از دریافت ITA، برای اقامت دائم باید این دعوت را بپذیرید. از اینجا شما 60 روز فرصت دارید تا تعداد زیادی از مدارک دیگر را برای تکمیل درخواست خود ارسال کنید و برای اقامت دائم در کانادا در نظر گرفته شوید.

 

این مدارک عبارتند از:

یک کپی پاسپورت معتبر؛
یک کپی از شناسنامه شما؛
مدارکی که گواه سابقه کار باشد؛
معاینه پزشکی انجام شده توسط یک پزشک تایید شده؛
گواهی پلیس

 

علاوه بر این مدارک، بسته به اینکه چه مسیر اکسپرس اینتری را دنبال کرده اید، ممکن است به اسناد دیگری نیز نیاز باشد. اینها می توانند شامل (اما مسلماً به این موارد محدود نمی شوند):

گواهی نامه از کارفرما؛
ریز نمرات رسمی دوره های برنامه تحصیلی تحصیلات پس از متوسطه اخذ شده؛
اثبات رابطه(های) خانوادگی در کانادا؛
کپی قراردادهای کاری و/یا فیش حقوقی؛ و
اسناد مربوط به مالیات بر درآمد.
بسته به اینکه برای کدام جریان اکسپرس اینتری درخواست داده اید، این مدارک می توانند کمی متفاوت باشند.

 

هزینه اکسپرس انتری چقدر است؟

تمام هزینه ها به دلار کانادا ذکر شده است.

همانند ارسال نمایه از طریق اکسپرس انتری، برای تامین تمام مدارک لازم برای درخواست خود با هزینه های جانبی روبرو خواهید شد. دو مثال رایج عبارتند از:

 

هزینه معاینه پزشکی

عمده هزینه ها در اینجا معمولاً برای معاینات پزشکی مهاجرت (IME) انجام می شود. IME یک معاینه پزشکی استاندارد است که باید توسط یک پزشک تایید شده (قابل جستجو از طریق فهرست راهنمای IRCC) انجام شود.

در حالی که هزینه دقیق یک IME ممکن است کمی متفاوت باشد، همه آنها باید تقریباً از یک طرح قیمت گذاری طبقه بندی شده (در هر سن متقاضی) پیروی کنند*:

AGEPRICE (CAD)
0-4 Years$100
5-10 Years$140
11-14 Years$160
15-69 Years$180
70+ Years$230

* اشعه ایکس باید بین 40-50 دلار باشد. ارجاع به متخصصان و آزمایش های اضافی در صورت نیاز می تواند هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد.

 

گواهی ترخیص پلیس

بررسی های پلیس برای تکمیل یک درخواست برای پاسخ به ITA ضروری است. طبق پلیس سواره سلطنتی کانادا (RCMP) این هزینه به هزینه های پردازش فدرال و هزینه های پردازش محلی تقسیم می شود.

در حالی که هزینه پردازش فدرال (25 دلار) برای متقاضیانی که به بررسی سوابق برای اهداف مهاجرت و شهروندی نیاز دارند لغو می شود – هزینه های پردازش محلی برای جمع آوری اثر انگشت همچنان اعمال خواهد شد. این هزینه ها بین آژانس های معتبر مختلف و مقامات محلی متفاوت است، اگرچه اغلب بین 30-35 دلار است.

 

هزینه موفقیت

آخرین هزینه زمانی پرداخت می شود که دولت به شما اقامت دائم اعطا کند.

پس از اعطای وضعیت روابط عمومی، شما ملزم به پرداخت هزینه حق اقامت دائم (RPRF) 515 دلاری برای هر متقاضی هستید. انتظار می رود این هزینه نهایی فرآیند بوروکراتیک باشد. مجموعه بعدی هزینه های شما احتمالاً در حدود اقامت در کانادا خواهد بود.

 

متقاضیان موفق از طریق سیستم اکسپرس اینتری در موقعیت مناسبی برای مشاهده موفقیت در بازار کار کانادا هستند. زیرا پذیرش آنها بر اساس مهارت ها و سایر عوامل سرمایه انسانی است که کارفرمایان کانادایی برای آنها ارزش زیادی قائل هستند.

به عنوان مقیم دائم جدید، متقاضیان موفق تحت برنامه اکسپرس انتری نیز کلیه حقوق مرتبط با این وضعیت را خواهند داشت. از جمله کاهش شهریه دانشگاه و کالج، دسترسی به مراقبت های بهداشتی عمومی، برنامه های اجتماعی و زندگی جدید در کانادا.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top