امکان دریافت اقامت نیوزلند برای مشاغل خاص تسهیل می‌شود

نیوزیلند امکان دریافت اقامت را برای مشاغل خاص تسهیل می‌کند

نیوزیلند اعلام کرد که به پرستاران و ماماهای خارجی اجازه می‌دهد برای دریافت اقامت نیوزلند اقدام کنند. این کشور با کمبود پرستار مواجه است.

 

ساده ترین کشورها برای دریافت اقامت دائم 
9 کشور برای مهاجرت آسان و کسب فرصت های بهتر

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند گفت که تغییرات جدید در سازوکار مهاجرت به این معناست که افراد واجد شرایط می‌توانند از روز پنجشنبه برای دریافت اقامت نیوزلند طی فرآیندی تسریع شده، اقدام نمایند.

 

پزشکان متخصص هم به «فهرست سبز» این کشور اضافه شدند. این بدان معناست که آن‌ها می‌توانند به عنوان متخصصان شاغل در حرفه‌هایی که نیوزیلند برای تامین نیاز خود و پر کردن موقعیت‌های شغلی مربوطه با مشکل روبرو است، برای دریافت اقامت نیوزلند درخواست دهند.

 

سازمان پرستاران نیوزیلند تخمین زده است که این کشور به حدود ۴هزار پرستار دیگر نیاز دارد.

 

اندرو لیتل، وزیر بهداشت نیوزیلند در اوایل سال جاری گفته بود این کشور تنها در بخش سلامت روان به صدها پرستار نیازمند است.

 

خانم آردرن در پیامی به پرستاران سراسر جهان گفت: «نیوزیلند، بهترین جا برای زندگی، کار و لذت بردن است. ما باید در زمینه جذب نیروهای متخصص رقابتی‌تر عمل کنیم.»

دولت خانم آردرن پیشتر از جانب احزاب مخالف به کندی در روند جذب متخصصان مورد نیاز این کشور و صدور اقامت برای آن‌ها متهم شده بود. اریکا استانفورد از حزب ملی کفته بود: «راه دسترسی مستقیم پرستاران به وضعیت اقامت اقدامی است که یک‌سال پیش باید صورت می‌گرفت. حذف امکان دسترسی پرستاران به وضعیت اقامت از طریق فرآیند تسریع شده دیوانگی بود. زیرا که نیوزیلند با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است.»

 

ده حرفه دیگر نیز روز دوشنبه با هدف تقویت نیروی کار، به ویژه در بخش های بهداشت، آموزش و ساخت و ساز به «فهرست سبز» نیوزیلند اضافه شدند.

 

نرخ بیکاری نیوزیلند در حال حاضر ۳.۳ درصد است و ۹۷هزار نفر در این کشور جویای کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top