اکثر استان های کانادا نتایج قرعه کشی را تحت برنامه های استانی خود را منتشر کردند

در طول هفته 18 جولای، اکثر استان های کانادا نتایج قرعه کشی را تحت برنامه های استانی خود را منتشر کردند.

 

در هفته گذشته، اکثر استان های کانادا نتایج قرعه کشی برنامه نامزد استانی (PNP) را منتشر کردند.

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند. اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند شانس اخذ اقامت دائم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

به عنوان مثال، نامزدهای PNP با نمایه های اکسپرس اینتری که نامزدی دریافت می کنند، 600 امتیاز به امتیاز خود اضافه می کنند. آنها همچنین واجد شرایط دعوت به درخواست برای یک دور دعوت نامه خاص PNP هستند.

 

در سال 1998 که راه اندازی شد، PNP تنها پذیرای 400 مهاجر بود، اما به دلیل موفقیت آن، اکنون پذیرای بیش از 80000 مهاجر در سال است. افزایش تعداد پذیرش PNP در کانادا به این دلیل است که دولت های فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی کشور می دانند.

 

قرعه کشی اکسپرس اینتری هر دو هفته یکبار برگزار می شود. پس از یک مکث طولانی، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا بار دیگر قرعه کشی اکسپرس انتری همه برنامه ها را برگزار می کند. اولین قرعه کشی همه برنامه ها از سال 2020 در 6 جولای برگزار شد و در مجموع 1500 داوطلب اکسپرس انتری با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 557 دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت کردند. آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری در 20 جولای با 1750 دعوت نامه برگزار شد.

 

تا سال 2024، تعداد پذیرش سالانه اکسپرس انتری توسط دولت کانادا به حدود 111500 مهاجر افزایش خواهد یافت.

 

نتایج قرعه کشی PNP و کبک آریما بین 18 تا 22 جولای منتشر شد

بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا معمولاً دور دعوت‌نامه‌های برنامه نامزدهای استانی (PNP) را به صورت هفتگی برگزار می‌کند.

آخرین دورهای دعوتنامه تحت برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در 19 ژوئیه برگزار شد. بیش از 165 نامزد برای درخواست نامزدی استانی در این قرعه کشی ها دعوت نامه دریافت کردند.

 

هدف قرعه کشی های این هفته بخش های خاصی از فعالیت بود.

 

در مجموع 139 نفر از این نامزدها از طریق قرعه کشی فنی دعوت شدند. این کاندیداها باید شرایط یکی از مقوله‌های اکسپرس اینتری BC یا Skills Immigration در بریتیش کلمبیا را داشته باشند که از طریق سیستم ثبت مهارت‌ها و مهاجرت (SIRS) مدیریت می‌شوند. نامزدهای دعوت شده باید حداقل 85 امتیاز کسب می کردند.

 

این استان همچنین دورهای دعوت از نامزدهای شاغل در مشاغل زیر را برگزار کرد:

18 مربی و دستیار دوران کودکی (NOC 4214) با حداقل امتیاز 60. و
8 کارمند بهداشت و درمان با حداقل امتیاز 60.

BC همچنین در 14 ژوئیه اعلام کرد که به توقف موقت یک ساله رده پایه کارآفرینی BC PNP پایان می دهد. کارآفرینان باتجربه می توانند بار دیگر وارد فهرست نامزدها شوند تا شانسی برای دعوت به یکی از قرعه کشی های دوره ای آتی استان داشته باشند.

 

مانیتوبا

برنامه نامزدهای استانی منیتوبا (MPNP) از 366 نامزد دعوت کرد تا در 14 جولای درخواست دهند.

 

دعوت‌نامه‌ها در سه جریان مهاجرت تقسیم شدند:

کارگران ماهر در منیتوبا – 293 دعوت نامه با حداقل امتیاز 699.
کارگران ماهر در خارج از کشور – 33 دعوت نامه با حداقل امتیاز 715. و
جریان آموزش بین المللی – 40 دعوت نامه بدون نیاز به امتیاز.

از مجموع افرادی که برای درخواست دعوت شده بودند، 55 نفر دارای پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری بودند.

در پاسخ به بحران اوکراین، در 14 ژوئیه، مانیتوبا همچنین 11 دعوت نامه برای درخواست نامزدی استانی برای اتباع اوکراینی صادر کرد.

 

انتاریو

در 15 ژوئیه 2022، برنامه نامزد مهاجر انتاریو (OINP) 33 دعوت نامه برای درخواست (ITAs) تحت جریان کارآفرین برای نامزدهایی با امتیاز بین 146 تا 174 صادر کرد.

جزیره پرنس ادوارد

برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) در 21 جولای از 165 کاندیدای مهاجرت دعوت کرد.

 

کاندیداهای Express Entry و Labor Impact با مجموع 138 دعوت نامه بیشترین دعوت نامه را دریافت کردند. 27 دعوت نامه باقی مانده به نامزدهای Business Impact که امتیاز استانی حداقل 60 امتیاز داشتند تعلق گرفت.

 

PEI حدود یک قرعه کشی در ماه انجام می دهد و برنامه خود را برای سال از قبل منتشر می کند.

ساسکاچوان

برنامه نامزدهای مهاجر ساسکاچوان (SINP) نتایج دور دعوت را برای 14 ژوئیه منتشر کرد که در آن 627 نامزد برای درخواست نامزدی استانی دعوت شدند. این دومین قرعه کشی SINP در دو هفته و بزرگترین قرعه کشی در سال 2022 است.

 

در دور دعوت 14 جولای، 430 دعوتنامه به داوطلبان اکسپرس انتری و 195 دعوتنامه به نامزدهای مشاغل مورد تقاضا تعلق گرفت. حداقل امتیاز مورد نیاز برای ابراز علاقه (EOI) برای هر دو دسته از داوطلبان 69 بود و آنها باید در یکی از 20 شغل تجربه کاری داشته باشند.

 

در پاسخ به بحران اوکراین، در 14 ژوئیه ساسکاچوان نیز دو دعوت نامه برای درخواست نامزدی استانی برای اتباع اوکراینی صادر کرد.

کبک

کبک بیش از هر استان دیگری در سیستم مهاجرتی خود استقلال دارد و بنابراین در PNP شرکت نمی کند.

 

افرادی که می خواهند از طریق سیستم مهاجرتی استان مهاجرت کنند، معمولاً باید یک نمایه به یک استخر ابراز علاقه به نام Arrima ارسال کنند. سپس مقامات استانی از نامزدهایی دعوت می کنند که مشخصات آنها با معیارهای یک برنامه مهاجرتی مطابقت دارد. نامزدهای دعوت شده برای نامزدی استانی یا Certificat de sélection du Québec (CSQ) در کبک درخواست می دهند.

 

در 28 ژوئن، وزارت مهاجرت، MIFI (MIFI) از 351 نامزد دعوت کرد تا برای انتخاب دائمی تحت برنامه کارگران ماهر منظم کبک (QSWP) درخواست دهند.

کاندیداها باید پروفایل هایی در سیستم ابراز علاقه Arrima با امتیازات بین 551 تا 624 بسته به مشاغل مورد نظر داشته باشند یا باید یک پیشنهاد شغلی معتبر در خارج از منطقه متروپولیتن مونترال داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top