اگر ویزای تحصیلی ریجکت شد چکار باید کرد؟

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی: زمانی که نامه های پذیرش از دانشگاه های مورد نظر خود را دریافت کردید، مرحله بعدی فرآیند مصاحبه ویزا است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان وجود دارد که برای دریافت ویزا درخواست  می دهند.

 

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی

 

فرض اینکه تحصیل شما در خارج از کشور پس از اخذ پذیرش تضمین شده است، ممکن است کاملاً درست نباشد. ویزای شما عمدتاً حول جنبه‌هایی مانند توانایی مالی شما برای تأمین مالی تحصیلات، نمرات مدارک قبلی شما، ارتباط با دوره فعلی که انتخاب می‌کنید، و اگر تجربه کاری دارید، پس از آن تجربیاتی که از محل کار دارید، متمرکز است.

 

اما مهمتر از همه، این بستگی به صادق بودن شما دارد. اگر ثابت شود مدارک شما جعل یا نادرست است، شانس شما برای گرفتن ویزا بسیار کاهش یافته است. همین امر در مورد هرگونه مغایرت در نام شما یا سایر جزئیات در اسناد رسمی شما صدق می کند.

 

اگر ویزای شما رد شد چه باید کرد؟

این می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد، به خصوص با توجه به میزان استرسی که فرد برای آماده شدن برای سفر خود دارد. اگر ویزای شما ریجکت شد، جای نگرانی نیست. اگر در مصاحبه ویزا شرکت کرده اید، همیشه می توانید دلیل ریجکت خود را جویا شوید. با این حال، اگر برای مصاحبه دعوت نمی‌شوید، سندی دریافت می‌کنید که رد شما و دلیل رد شدن شما را بیان می‌کند.

 

اگر مایل به درخواست مجدد هستید، همیشه می توانید دلیل رد را اصلاح کرده و درخواست دهید. اکثر دانشجویانی که بار اول نتوانستند ویزای خود را دریافت کنند، معمولاً بار دوم آن را دریافت می کنند.

 

با این حال، اگر باز هم برای بار دوم رد شوید، چندین گزینه دیگر وجود دارد. اگر به دنبال یک آموزش در سطح جهانی بودید که بتواند با نمرات شما مطابقت داشته باشد، در این صورت چندین دانشگاه در کشورهای دیگر دارید که نیازهای شما را برآورده می کنند. اگر به دنبال دانشگاه‌هایی هستید که فقط به آزمون‌های مهارت زبان نیاز دارند و هیچ یک از واجد شرایط دیگر نیاز ندارند، چندین کشور مانند کانادا، استرالیا، هند وجود دارند که نیازهای شما را برآورده می‌کنند و در عین حال تضمین می‌کنند که شما تحصیلات با کیفیتی دارید.

 

اگر دیگر مشتاق رفتن به خارج از کشور نیستید، کشور شما دارای چندین دانشگاه با کیفیت بالا نیز خواهد بود که می توانید آنها را بررسی کنید.

 

اگر تصمیم به درخواست مجدد ندارید، می توانید قبل از درخواست مجدد به دانشگاه خود یک سال کار کنید. تا آن زمان شما همچنین می توانید روی تقویت رزومه خود کار کنید که شانس موفقیت بیش از حد در مصاحبه ویزا را به شما می دهد. به علاوه، اکثر دانشگاه های خارجی نیز از تجربه کاری قدردانی می کنند. این به جذابیت رزومه شما می افزاید.

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت

 

نکته آخر این است که باید به خاطر داشته باشید که در صورت رد شدن ویزای شما، امید خود را از دست ندهید. همانطور که در بالا ذکر شد، گاهی اوقات دلایل رد شدن ممکن است به این دلیل نباشد که برخی از شرایط شما برای دریافت ویزا کم است. آنها باید تعداد شرکت کنندگانی را که مجاز به دریافت ویزا هستند در نظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top