ایالات متحده در مقابل بریتانیا: بهترین کشور برای زندگی

ایالات متحده و بریتانیا به دلیل موسسات آموزش عالی برجسته و اقتصادهای پر رونق یکی از ترجیح داده شده ترین کشورها برای مهاجرت هستند. ایالات متحده به عنوان قوی ترین اقتصاد جهان و بریتانیا در رتبه پنجم قوی ترین اقتصاد جهان قرار دارند. این امر باعث می شود که هر دو کشور برای مهاجرانی که در جستجوی فرصت های تحصیلی و شغلی یا کسب و کار هستند جذاب باشند.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

اگرچه این دو کشور از نظر استانداردهای بالای زندگی و فرصت های شغلی شباهت هایی دارند، اما از نظر آب و هوا و فرهنگ مردم تفاوت چشمگیری دارند. این مقاله منحصربه‌فرد بودن هر کشور را با هم مقایسه می‌کند تا به شما کمک کند در مورد مقصد انتخابی خود بین این دو قضاوت کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

ایالات متحده یا انگلستان

مزایا بیشتر از معایب زندگی در هر دو کشور است، اما باید به جزئیات جزئی که مناسب شماست نگاه کنید. انتخاب شما بستگی به این دارد که کدام کشورها شرایط مطلوبی را به شما ارائه دهند.

 

لیست مزایا و معایب زندگی در ایالات متحده

مزایا:

مناظر طبیعی و آب و هوای متنوع.

یکی از بهترین اقتصادها و راه اندازی کسب و کار برای خارجی ها آسان است.

املاک در دسترس و مقرون به صرفه.

پزشکی و تحقیقات پیشرفته.

بدون سیستم کلاسی

پیشرفته ترین سیستم اینترنت و مخابرات.

سانسور کم اینترنت

محدودیت های کمتر برای کارآفرینان.

مردم سخاوتمند

برای خارجی ها باور نکردنی

 

معایب:

خشونت با اسلحه

سیستم مراقبت های بهداشتی پیچیده

هزینه بالای زندگی

تعادل دشوار کار و زندگی در مقایسه با بریتانیا.

 

لیست مزایا و معایب زندگی در انگلستان

مزایا:

سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان (NHS)

تعداد زیادی خطوط هوایی ارزان

دسترسی آسان به سایر کشورهای اروپایی

دسترسی به آموزش رایگان

خانه های کلبه ای فریبنده.

تعطیلات با حقوق زیاد برای طبقه کارگر.

فرصت های عالی برای نیروی کار ماهر

قوانین محکم کار و مزایای نجیب کارکنان.

سفر با قطار در دسترس

دسترسی به شهرهای تاریخی

فرهنگ میخانه ای جالب

تنوع فرهنگی

جشنواره ها و جشن های هیجان انگیز.

مناظر زیبا

 

معایب:

هوای وحشتناک

ویزای گران قیمت

خرید خانه گران است

چالش برای خارجی ها برای تضمین شغل

 

ایالات متحده یا بریتانیا: کیفیت زندگی

 

ایالات متحده آمریکا

تعادل زندگی کاری:

در ایالات متحده، کارمندان تمام وقت به طور متوسط ​​60 درصد از روز خود را کار می کنند، بنابراین زمان کمتری را به زندگی شخصی خود اختصاص می دهند. آنها اغلب وقت کافی برای خوابیدن، غذا خوردن، اوقات فراغت، معاشرت با دوستان و خانواده و سرگرمی هایشان ندارند.

 

طبق آمار Statista، در سال 2021، متوسط ​​کارمندان در ایالات متحده تنها حدود 35 ساعت در هفته کار می کردند. با این حال، آمارها واقعیتی را که مردم معمولاً ساعات طولانی تری کار می کنند، منعکس نمی کند. این ساعات کاری طولانی باعث می شود که ایالات متحده تعادل بین کار و زندگی سالم نداشته باشد.

 

مسکن:

هزینه مسکن در ایالات متحده تا حد زیادی به مکان بستگی دارد. در مقرون به صرفه ترین مناطق مانند داکوتای جنوبی، یک آپارتمان یک خوابه حدود 550 دلار در ماه قیمت دارد. در گران ترین مناطق مانند سانفرانسیسکو، ممکن است به طور میانگین تا 3500 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه برسد.

 

تحصیلات:

ایالات متحده دارای برخی از بهترین دانشگاه های جهان مانند هاروارد، استنفورد و موسسه فناوری کالیفرنیا است. این کشور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در جهان است که دانشجویان را از کشورهای مختلف جذب می کند.

 

با این حال، در مقایسه با دانشگاه های بریتانیا با همان رتبه و کالیبر، تحصیل در ایالات متحده گران تر است.

 

سیستم مدارس دولتی آموزش رایگان برای مهدکودک تا کلاس دوازدهم ارائه می دهد.

 

مراقبت های بهداشتی:

سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده شامل ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خصوصی و دولتی، انتفاعی و غیرانتفاعی و بیمه گذاران است. با این حال، مراقبت های بهداشتی بیشتر توسط بخش خصوصی، متشکل از سازمان های خیریه، انتفاعی و ارائه دهندگان غیرانتفاعی ارائه می شود.

 

امنیت اجتماعی:

تامین اجتماعی بیمه بازنشستگی را برای پیری، از کارافتادگی و حمایت از بازماندگان جوان کارمندان متوفی فراهم می کند. این منبع اصلی درآمد برای نیروی کار بازنشسته در ایالات متحده یا همسران و بازماندگان جوان آنها است.

 

بر اساس تحقیقات مرکز اولویت‌های بودجه و سیاست‌گذاری، حداقل 96 درصد از کارکنان (بین 20 تا 49 سال) که مشاغل آنها تحت پوشش تأمین اجتماعی بوده است، از طریق تأمین اجتماعی از حمایت بیمه عمر برخوردار شده‌اند.

 

حقوق و دستمزد:

اداره آمار کار ایالات متحده میانگین درآمد هفتگی کارگران تمام وقت دستمزد در ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2021 را 990 دلار تخمین می زند. این تقریباً 51480 دلار به عنوان درآمد سالانه ترجمه می شود.

 

با این حال، این ارقام ثابت نیستند و ممکن است به دلیل عوامل دیگری مانند شهر، سطح تحصیلات و نوع شغل متفاوت باشند. متأسفانه سایر عوامل تأثیرگذار در سطح حقوق، نژاد و جنسیت است.

 

در انگلستان، حقوق متوسط ​​40000 دلار بسیار رایج است. تقریباً در همه موارد، درآمد شما در ایالات متحده بیشتر از انگلستان است.

 

مالیات:

سیستم مالیاتی و نرخ مالیات ایالات متحده بسیار متفاوت از بریتانیا است. به طور کلی، در ایالات متحده، حتی زمانی که حقوق یکسان یا بیشتر دریافت می کنید، مالیات کمتری خواهید پرداخت. در ایالات متحده، شما موظف هستید هر سال مالیات را ثبت کنید، اما در بریتانیا اینطور نیست.

 

به علاوه، به عنوان یک آمریکایی، باید مالیات خود را بدون توجه به محل زندگی خود ثبت کنید.

 

هزینه های زندگی:

هزینه زندگی در بریتانیا کمتر از ایالات متحده است. طبق گزارش Investopedia، زندگی در ایالات متحده 0.49٪ بیشتر از انگلستان هزینه دارد. با این حال، برای قضاوت بهتر در مورد این دو، مهم است که متغیرهای مختلف را سنجید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

 

هزینه زندگی بستگی به شهر دارد. شهرهای بزرگ مانند نیویورک و سانفرانسیسکو گران هستند و میانگین هزینه های تک نفره برای هر نفر در ماه از 5822 دلار در نیویورک تا 5960 دلار در سانفرانسیسکو متغیر است.

 

از طرف دیگر، شهرهایی مانند سینسیناتی و اوکلاهاما با نرخ های مقرون به صرفه تر وجود دارند. کم هزینه ترین ایالت آمریکا می سی سی پی است.

 

به طور کلی، زندگی در بریتانیا 16 درصد گرانتر از ایالات متحده است.

 

غذا:

ایالات متحده به دلیل غذا، انتخاب های گسترده و به ویژه فرهنگ فست فود معروف است. شما چیزی مشابه در بریتانیا پیدا نمی کنید، جایی که غذای مورد علاقه مردم ماهی و چیپس است. این ممکن است برای آمریکایی ها بسیار عجیب باشد.

 

زیر ساخت:

به طور کلی، زیرساخت های ایالات متحده در مقایسه با بریتانیا که یازدهمین است، در رتبه سیزدهم جهان قرار دارد. ایالات متحده در حمل و نقل جاده ای و فرودگاهی به خوبی متصل است، به این معنی که سفر از یک ایالت به ایالت دیگر آسان است.

 

سیستم حمل و نقل ریلی عمدتاً برای حمل و نقل کالاهای متصل به مکزیک و کانادا است. قطارهای مسافری و ریل های شهری فقط در شهرهای بزرگ در دسترس هستند.

 

ایالات متحده همچنین دارای یک شبکه برق قابل اعتماد و دسترسی آماده به آب آشامیدنی سالم است.

 

آب و هوا:

ایالات متحده یک کشور بزرگ با آب و هوای متنوع بسته به ایالت و فصل است. با این وجود، بیشتر آب و هوای قاره ای دارد که از تابستان های گرم تا زمستان های سرد متغیر است. تفاوت قابل توجهی در برخی ایالت ها مانند هاوایی و فلوریدا وجود دارد که آب و هوای گرمسیری را تجربه می کنند.

 

در عین حال، آلاسکا دارای آب و هوای تاندرای قطبی است، آب و هوای خشن با گرمای شدید در تابستان و سرمای طاقت فرسا در زمستان. در تگزاس، تابستان گرم است، به ویژه در اطراف مناطق خشک و نیمه خشک.

 

برخی از مناطق در ایالات متحده با بهترین آب و هوا عبارتند از هونولولو در هاوایی، لس آنجلس در کالیفرنیا و ساحل دیتونا در فلوریدا.

 

در نهایت، آب و هوا در ایالات متحده بسیار قابل پیش بینی تر از آن در بریتانیا است. با توجه به جریان های هوایی مختلف در بریتانیا، ممکن است باران، آفتاب و در عرض چند ساعت نمایش داده شود.

 

شیوه زندگی:

ایالات متحده فرهنگ های متنوعی دارد و ممکن است در رفتارها و سبک زندگی آنها با توجه به فرهنگ متفاوت باشد، اما بیشتر مردم اهل گردش و ورزش هستند و عاشق ورزش هستند. ورزش های عمده ای که بر جمعیت غالب هستند عبارتند از فوتبال آمریکایی، بیسبال، بسکتبال، هاکی روی یخ، دو و میدانی، تنیس و گلف.

 

به طور کلی، مردم به تناسب اندام نیز کشیده می شوند و در ورزش های فضای باز مانند دویدن، اسکی، ایروبیک و فوتبال شرکت می کنند.

 

راهنمای مهاجرت به آمریکا 2022-2023

 

 

انگلستان

مسکن:

در بریتانیا نسبت به جمعیت، کمبود خانه وجود دارد. مسکن نیز گران است و در شهرهایی مانند لندن، فاصله مناسبی بین خانه ها وجود ندارد. به طور متوسط، هزینه یک اتاق خوابه در مرکز لندن 2328 دلار در ماه است.

 

علاوه بر این، خانه های بریتانیا از نظر اندازه به طور قابل توجهی کوچکتر از ایالات متحده هستند. متر مربع برای هر نفر بسیار کمتر از ایالات متحده است. علاوه بر اندازه، تفاوت در امکانات و لوازم خانگی نیز مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال، خانه های بریتانیا نیز تهویه مطبوع ندارند.

 

تحصیلات:

یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان در انگلستان است. سیستم آموزش عالی در انگلستان بسیار گران است. متوسط ​​شهریه برای دانشگاه های بریتانیا 9250 پوند است. در مقایسه با ایالات متحده، سیستم آموزشی در انتخاب رشته ها متنوع تر است.

 

مراقبت های بهداشتی:

مراقبت های بهداشتی بریتانیا به طور عمومی توسط خدمات بهداشت ملی (NHS) تامین و تامین می شود. از این رو، برای همه ساکن در بریتانیا رایگان است. با این حال، هنگام رزرو نوبت بعدی با پزشک، برای ساعات طولانی انتظار آماده باشید.

 

تعادل زندگی کاری:

در انگلستان، هفته کاری رسمی بین 35 تا 40 ساعت است. طبق قانون هیچ کارمندی مجاز به کار بیش از 48 ساعت در هفته نیست. در بریتانیا، یک کارمند به طور متوسط ​​حدود 37 ساعت در هفته کار می کند. ساعات کاری شما بیشتر به کارفرما و صنعت بستگی دارد، اما به طور کلی در محدوده 40 ساعت قرار دارد.

 

اکثر بریتانیایی ها تعادل بین کار و زندگی و زندگی خانوادگی خود را بر شغل یا حرفه ترجیح می دهند. به عنوان یک کارمند، بین 20 تا 30 روز مرخصی با حقوق خواهید داشت. این مرخصی 10 روز در ایالات متحده است.

 

در نتیجه، بریتانیا تعادل کار و زندگی بهتری نسبت به ایالات متحده دارد، زیرا آنها از تعطیلات با حقوق اجباری بیشتری برخوردار هستند و نسبت به همتایان آمریکایی خود ساعات کمتری کار می کنند.

 

حقوق و دستمزد:

طبق آمار statista.com، متوسط ​​درآمد سالانه کارکنان تمام وقت در بریتانیا در سال 2021، 31280 پوند بود. به طور متوسط، کارگران بریتانیایی از حقوق کمتری نسبت به همتای آمریکایی خود برخوردار هستند.

 

مالیات:

بریتانیا یک سیستم PAYE (پرداخت به عنوان درآمد) دارد، که در آن دولت دقیقاً میزان مالیاتی را که برای سال بدهکار هستید محاسبه می کند.

 

هزینه های زندگی:

مانند ایالات متحده، هزینه زندگی در بریتانیا بستگی زیادی به موقعیت مکانی دارد و لندن گران ترین رتبه را دارد. شهرهای شمال انگلستان جایگزین ارزان تری هستند.

 

در مقایسه، زندگی در بریتانیا ارزان تر از ایالات متحده است و اجاره بها در لندن 22.55 درصد کمتر از نیویورک است. به همین ترتیب، یک سبک زندگی محفوظ در لندن 4700 دلار در ماه در مقایسه با 5822 دلار در شهر نیویورک هزینه دارد.

 

غذا:

غذا در بریتانیا بهتر است و به شدت تحت نظارت است، به این معنی که کمتر یا بدون مواد افزودنی و نگهدارنده و در کل محصولات سالم تری خواهید دید. با این حال، خواربار ممکن است در بریتانیا بیشتر از ایالات متحده هزینه داشته باشد.

 

زیر ساخت:

اتصال قوی راه آهن، بزرگراه های رایگان، بنادر اصلی و بیش از 70 فرودگاه در بریتانیا وجود دارد که آن را به یکی از بهترین زیرساخت های جهانی تبدیل می کند. این سیستم حمل و نقل عالی ارتباط با بقیه اروپا را آسان تر می کند.

 

در مقایسه با ایالات متحده، قطارهای مسافربری در بریتانیا قابل اعتمادتر و کارآمدتر هستند. لندن را با بسیاری از مناطق دیگر و بقیه اروپا وصل می کند.

 

بریتانیا همچنین دارای سیستم‌های ارتباطی پیشرفته و مدرن از فیبر نوری تا کابل‌های زیرزمینی است. همچنین دارای ماهواره های گسترده است. یک اتصال الکتریکی جامع وجود دارد و آب به عنوان یکی از خالص ترین و ایمن ترین آب برای مصرف انسان در جهان طبقه بندی می شود.

 

آب و هوا:

جریان خلیجی و اقیانوس اطلس تا حد زیادی بر آب و هوا در انگلستان تأثیر می گذارد. بیشتر معتدل با زمستان ها و تابستان های معتدل است. در ایالات متحده، طول زمستان، بیشتر سواحل شرقی ایالات متحده، هم مرز با اقیانوس اطلس، سردتر از بریتانیا است. در تابستان، بخش جنوبی ایالات متحده گرمتر از بریتانیا است.

 

آب و هوا در ایالات متحده بهتر است، زیرا متنوع تر است، و می توانید از تابستان های گرم تری در اکثر ایالت ها لذت ببرید. به علاوه، آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی بریتانیا ممکن است شما و سلامت شما را دیوانه کند.

 

شیوه زندگی:

ساکنان بریتانیا عمدتا درون گرا هستند و مانند همتایان آمریکایی خود احساسات عمومی را به نمایش نمی گذارند. آنها بیشتر به اخلاق خوب و مودب بودن اهمیت می دهند. صرف نظر از این، آنها هنوز هم می توانند گرم و خنده رو باشند.

 

ایالات متحده یا بریتانیا: استانداردهای زندگی

 

حقوق در ایالات متحده بهتر از انگلستان است، به این معنی که اگر شغل خوبی در ایالات متحده پیدا کنید، باید زندگی راحتی داشته باشید. با این حال، پوشش پزشکی در ایالات متحده گران است و به خوبی برای افراد درآمد متوسط ​​پوشش داده نمی شود. این بدان معناست که اگر بیمار شوید، ممکن است بیشتر یا تمام درآمد خود را صرف درمان بیماری خود کنید.

 

در مقابل، در انگلستان، درمان پزشکی رایگان است. این بدان معناست که حتی اگر درآمد متوسطی داشته باشید، لازم نیست نگران صرف بخش قابل توجهی از درآمد خود برای درمان باشید. مبلغ کمی که برای تامین خدمات NHS کسر می شود در مقایسه با پرداخت بیمه در ایالات متحده بسیار ناچیز است.

 

در بریتانیا، بیکارانی که فعالانه به دنبال کار هستند و افرادی که زیر خط فقر زندگی می کنند نیز مقداری بودجه برای نگهداری از دولت دریافت می کنند.

 

به طور کلی، استانداردهای زندگی در بریتانیا بهتر از ایالات متحده است.

 

راهنمای مهاجرت به انگلستان 2022-2023

 

 

ایالات متحده یا بریتانیا: فرصت های شغلی

هر دو کشور فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای خارجی‌ها، به‌ویژه افراد تحصیل‌کرده دارند.

 

ایالات متحده آمریکا

بهترین صنایع برای کار در ایالات متحده:

صنایعی که رشد مستمر درآمد را تضمین می کنند بهترین برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی هستند.

 

جدول زیر شش صنعت برتر ایالات متحده (از نظر درآمد) را نشان می دهد:

صنعت برتردرآمد
برنامه های بازنشستگی$1.257B
بیمه سلامت و پزشکی$1.145B
عمده فروشی مواد مخدر، لوازم آرایشی و بهداشتی$1.049B
فروشندگان خودروهای جدید$978.5B
بیمارستان‌ها$968.5B
عمده فروشی داروها$868.8B

 

مشاغل پر تقاضا در ایالات متحده:

پرتقاضاترین مشاغل در ایالات متحده به مهارت ها و مدارک تحصیلی مرتبط نیاز دارند. جدول زیر مشاغل پرتقاضا در ایالات متحده و محدوده حقوق آنها را نشان می دهد:

 

عنوان شغلیمحدوده حقوق
1. Vaccine Specialist$53,000-$106,000
2. Diversity and Inclusion Manager$60,000-$145,000
3. Customer Marketing Manager$89,900-$154,000
4. Machine Learning Engineer$72,600-$170,000
5. Process Development Scientist$52,000-$119,000
6. Business Development Representative$35,000-$68,200
7. Search Marketing Manager$46,000-$90,400
8. User Experience Researcher$68,800-$151,000

 

انگلستان

صنایعی که سریع‌ترین رشد را دارند فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری یا جستجوی شغل ارائه می‌دهند. جدول زیر سریع ترین صنایع در حال رشد در بریتانیا را نشان می دهد:

  صنایعمیزان رشد
Festivals in the UK861.7%
Scheduled Passenger Air Transport in the UK445.5%
Airports in the UK201.9%
Urban Passenger Rail Operations in the UK201.2%
Saunas & Solariums in the UK170.2%
Residential RV & Trailer Park operators in the UK157.0%

 

بهترین مشاغل برای یافتن در انگلستان:

بدست آوردن شغل در بریتانیا پیاده روی در پارک نیست. با این حال، اگر از پرتقاضاترین مشاغل آگاه هستید، می توانید با مسلح کردن خود به مدارک مربوطه، شروع خوبی داشته باشید.

 

جدول زیر بهترین مشاغل در انگلستان و حقوق پایه بالقوه آنها را نشان می دهد:

 مشاغلمحدوده حقوق
برنامه نویس جاوا£73,898
مدیر محصول£73,898
Product manager£60,656
Full Stack Engineer£47,320
Data scientist£49,449
HR Manager£48,443
Corporate Recruiter£46,215
HR Business Partner£50,000

 

زندگی در آلمان در مقابل ایالات متحده آمریکا: کدام بهتر است؟
کانادا در مقابل آمریکا: کدام کشور برای مهاجرت ایرانی‌ها در سال 1401 بهتر است؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top