ادغام دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان در بازار کار آلمان

ادغام دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان در بازار کار آلمان

ابتکار دولت آلمان برای ادغام  دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان در بازار کار آلمان:

در اطلاعیه ای مشترک با وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان و سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) ابتکار جدیدی  با هدف افزایش ماندگاری فارغ التحصیلان خارجی برای زندگی و کار در آلمان ارائه شده است.

 

متوسط درآمد در اروپا: در کدام کشور اروپایی می‌توانید سالی ۷۴‌هزار یورو حقوق بگیرید؟

 

از جمله راهکارهای مطرح شده:

اقداماتی برای آماده سازی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان

اقداماتی برای تضمین موفقیت تحصیلی دانشجویان بین المللی

اقداماتی برای افزایش اشتغال پذیری دانشجویان بین المللی در آلمان

پشتیبانی از یافتن و انتقال شغل برای دانشجویان بین المللی

 

بتینا استارک-واتزینگر، وزیر آموزش فدرال، در مورد این اعلامیه گفت: «برای تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی، چشم‌انداز آینده شغلی‌شان عامل کلیدی در تصمیم‌گیری برای ماندن در آلمان بوده است. با این راهکارها ما می خواهیم در طول تحصیل و انتقال آنها به بازار کار آلمان از دانشجویان بین المللی حمایت مناسبی ارائه دهیم. در راستای رشد و شکوفایی در کشور ما.»

 

در کنار این حمایت‌های دانشجویی، DAAD و وزارت آموزش و پژوهش نیز برنامه Profi plus یا برنامه «مدرک انطباق آکادمیک برای بازار کار آلمان» را راه‌اندازی کرده‌اند. هدف آن فارغ التحصیلان خارجی است که دارای مدرک تحصیلی از مؤسسات خارج از آلمان هستند و برای کمک به آن فارغ التحصیلان “در تطبیق مدارک خود با الزامات بازار کار آلمان” طراحی شده است. مانند برنامه FIT، دانشگاه ها باید برای بودجه Profi Plus درخواست دهند، که حداکثر تا 25 پروژه را با بودجه حداکثر 700,000 یورو تا سال 2028 پشتیبانی می کند. همچنین به موازات FIT، Profi plus از خدمات جدید طراحی شده برای تسهیل انتقال حمایت خواهد کرد. کار در آلمان و افزایش قابلیت اشتغال دارندگان مدرک خارجی.

 

دکتر جویبراتو موکرجی، رئیس DAAD، افزود: “دانشگاه های آلمان به وضوح چراغ های بسیار جذابی برای مهاجرت نیروی کار ماهر از سراسر جهان هستند. با این ابتکار، ما در حال گسترش فرصت ها برای دانشگاه های عضو خود برای واجد شرایط بودن و حمایت از استعدادهای بین المللی در طول تحصیل هستیم. در دوران فارغ التحصیلی و در طول انتقال آنها به بازار کار آلمان. به این ترتیب، ما ادغام دانشجویان بین المللی را در دانشگاه ها و جامعه خود تقویت می کنیم و در عین حال، اطمینان می دهیم که جوانان از سراسر جهان فرصت های شغلی بهتری دارند. در آلمان پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات خود و کمک به کاهش کمبود کارگران ماهر.”

 

آلمان در واقع یک مقصد تحصیلی به طور فزاینده ای است که ثبت نام خارجی در سال 2022/23 به رکورد جدیدی رسیده است و نزدیک به 370000 دانشجوی بین المللی در آموزش عالی آلمان در آن سال تحصیلی ثبت نام کرده اند.

 

برنامه های جدید به دنبال مقاله سفید DAAD از اوایل سال جاری است که خواستار گسترش حمایت های انتقال شغلی برای دانشجویان خارجی شده بود. دکتر موکرجی در آن زمان گفت: “در آلمان، ما چندین سال است که به سمت شکاف روزافزون کارگران ماهر در بازار کار پیش می رویم. در عین حال، جمهوری فدرال به عنوان مکانی برای تحصیل محبوبیت فزاینده ای پیدا می کند.” . “ما باید در مورد هر دو پیشرفت با هم فکر کنیم و به دانشجویان بین المللی به طور موثرتر و تعداد بیشتری مسیر شغلی حرفه ای در آلمان را نشان دهیم. آنها بسیار واجد شرایط و ادغام شده اند و ما باید به عنوان افراد ماهر از پتانسیل هیجان انگیز آنها استفاده استراتژیک تری کنیم. کارگران در آلمان.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top