پناهجویان پس از ۳ تا ۶ ماه می‌توانند وارد بازار کار آلمان شوند

بازار کار آلمان

پناهجویان پس از ۳ تا ۶ ماه می‌توانند وارد بازار کار آلمان شوند: نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان درباره قوانین مهاجرتی جدید در این کشور گفت: «با تصویب قانون مهاجرت کارگران ماهر زمینه‌ای فراهم کردیم تا بتوانیم بهترین استعدادها را به آلمان فرا بخوانیم. در عین حال، باید از پتانسیل و صلاحیت حرفه‌ای افرادی که پیش‌تر در آلمان زندگی می‌کردند نیز به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. برای انجام این کار، ما باید آنها را در اسرع وقت وارد بازار کار کنیم.»

 

تصویب لایحه تسهیل دریافت شهروندی آلمان

 

به گفته او بر اساس مقررات جدید «پناهجویان دست‌کم پس از سه ماه و حداکثر پس از شش ماه مجاز به کار خواهند بود که نسبت به ۹ ماه که پیش از این طول می‌کشید کاهش چشمگیری را شاهد بودیم.»

 

خانم فایزر درباره قوانین مرتبط با حوزه قاچاق انسان نیز گفت: «همانطور که می‌دانید مبارزه با جرم وحشیانه، ظالمانه و فاقد اصول اخلاقی اولویت اصلی من است. قاچاق جرم است و به همین دلیل است که اکنون در قالب قانون به آن پرداخته شده است. در آینده دست‌کم یک سال مجازات برای اکثر جرایم مرتبط با قاچاق اعمال خواهد شد. و در صورت قاچاق منجر به مرگ، حبس ابد نیز امکان پذیر خواهد بود.»

 

او تاکید کرد: «در تمامی موارد تخلفات قاچاق، پلیس حق دارد تلفن همراه افراد مشکوک به قاچاق را شنود کند تا از این مسیر بتوان شبکه آدم‌های پشت آن را کشف و در نهایت نسبت به از بین بردن شبکه‌های ناجوانمردانه قاچاق اقدام کند»

 

قوانین مهاجرتی جدید وضع شده در آلمان بیش از هر چیز مربوط به افرادی است که در حال حاضر در خاک آلمان به سر می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top