بایدن به طور رسمی قانون اتهام عمومی ترامپ را لغو کرد

دولت بایدن نسخه نهایی خود را از «public charge rule» برای متقاضیان گرین کارت و ویزا، بخشی از تلاش چند ساله برای از بین بردن سیاست دوران ترامپ، که مدافعان مهاجران و حقوق مدنی به طور گسترده به عنوان یک آزمون ثروت تبعیض آمیز مورد انتقاد قرار دادند، رونمایی کرد.

 

قانون نهایی که قرار است در 23 دسامبر 2022 لازم الاجرا شود، دستورالعمل های طولانی مدت را در وزارت امنیت داخلی (DHS) رسمی می کند که بر این موضوع نظارت می کند که آیا متقاضی گرین کارت یا ویزاهای خاص «احتمالاً در هر زمانی عمومی می شود یا خیر. شارژ.”

 

این دستورالعمل، که از سال 1999 به اجرا درآمده است، هزینه عمومی را به عنوان کسی تعریف می‌کند که «عمدتاً برای امرار معاش به دولت وابسته است»، که با استفاده از کمک‌های نقدی عمومی برای تکمیل درآمد متقاضی، یا نهادینه کردن متقاضی مراقبت طولانی مدت با هزینه دولت.

 

انتشار قانون نهایی توسط دولت بایدن مرحله دیگری از نبرد حقوقی چند ساله بر سر سیاست هزینه عمومی را نشان می دهد.

 

بایدن ۱۰ هزار دلار از وام دانشجویی آمریکایی‌ها را می‌بخشد
نحوه تغییر وضعیت از ویزای توریستی آمریکا به گرین کارت ازدواج

 

در سال 2019، دولت ترامپ قانونی را نهایی کرد که به طور قابل توجهی تعریف هزینه عمومی را از دیدگاه دیرینه DHS و وزارت امور خارجه (DOS) گسترش داد. قانون هزینه عمومی در سال 2019 به طور چشمگیری نوع و مقدار مزایای دولتی را افزایش داد که در نظر گرفته می شد تا یکی از آنها را به عنوان هزینه عمومی تبدیل کند.

 

از آنجایی که دعوا در دادگاه ها در سراسر کشور پیچید، رئیس جمهور جو بایدن در مارس 2021 قانون دوران ترامپ را پس گرفت، از دفاع از قانون اتهام عمومی در سال 2019 در دادگاه خودداری کرد و سپس در فوریه 2022 قانون جدیدی را پیشنهاد کرد که منعکس کننده دستورالعمل موقت موقت در سال 1999 است که مهاجرت را منعکس می کند. افسران قبل از انتشار قانون 2019 استفاده کرده بودند.

 

قانون پایانی امروز که در تاریخ 9 سپتامبر 2022 به طور رسمی در رجیستر فدرال منتشر خواهد شد، DHS را “به درک تاریخی اصطلاح “هزینه عمومی” برمی گرداند و افراد برای انتخاب دسترسی به مزایای سلامتی و سایر موارد اضافی جریمه نمی شوند. الخاندرو مایورکاس، دبیر DHS، گفت: خدمات دولتی در دسترس آنهاست.

 

طبق گفته DHS، قانون منتشر شده در این هفته روشن می‌کند که DHS از معیارهای زیر برای تعیین اینکه آیا کسی احتمالاً هزینه عمومی می‌شود یا خیر استفاده خواهد کرد:

«سن غیرشهروندی؛ سلامتی؛ وضعیت خانوادگی؛ دارایی ها، منابع و وضعیت مالی؛ و تحصیلات و مهارت‌ها، همانطور که توسط INA مورد نیاز است.
پر کردن فرم I-864، سوگند نامه پشتیبانی تحت بخش 213A INA، که از طرف یک غیر شهروند در صورت نیاز ارائه می شود. و
دریافت قبلی یا فعلی غیرشهروند از درآمد تضمینی تکمیلی (SSI)؛ کمک نقدی برای حفظ درآمد تحت عنوان کمک موقت برای خانواده های نیازمند (TANF)؛ برنامه‌های مزایای نقدی ایالتی، قبیله‌ای، سرزمینی یا محلی برای حفظ درآمد (که اغلب «کمک عمومی» نامیده می‌شود). یا نهادینه سازی طولانی مدت با هزینه دولت.

 

حامیان مهاجرت از نهایی کردن این قانون توسط دولت تمجید کردند، که دستورالعمل ارائه شده در یادداشت سال 1999 را روشن و ساده می کند.

«قانون هزینه عمومی ترامپ صدها هزار مهاجر را تحت تأثیر قرار داد – افرادی سخت کوش و انعطاف پذیر که فقط می خواستند از طریق راه های قانونی در دسترسشان به ایالات متحده بیایند. شیائو وانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Boundless، گفت: این سیاست به طور سیستماتیک باعث جدایی خانواده ها شد و جایی در آمریکا ندارد، کشوری که بر پشتوانه مهاجران ساخته شده است.

کار دولت بایدن برای باز کردن قاعده هزینه عمومی در سال 2019 گام بزرگی در جهت ایجاد مسیری برای مهاجران و خانواده‌هایشان برای دنبال کردن رویای آمریکایی است.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top