بدون مدرک لیسانس مدرک کارشناسی ارشد در ایالات متحده بگیرید

بدون لیسانس قطعا می توان مدرک کارشناسی ارشد گرفت. با این حال، بسیار نادر است و بیشتر دانشگاه ها انتظار دارند که ابتدا مدرک لیسانس بگیرید. در اینجا یک راهنمای کامل برای آنچه شما باید بدانید آمده است.

 

رد ویزای دانشجویی + 22 دلیل رایج
کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

 

طبیعی است که فرض کنیم دریافت مدرک کارشناسی ارشد پس از اخذ مدرک لیسانس حاصل می شود. اما حقیقت را بگوییم، در برخی موارد، استثناهایی وجود دارد زیرا برخی از دانشگاه ها به شما اجازه می دهند از ابتدا مدرک کارشناسی ارشد را دنبال کنید.

 

دانشگاه هایی وجود دارند که برنامه هایی را ارائه می دهند که در آنها مدرک کارشناسی لازم نیست. ما شما را با روش هایی آشنا می کنیم که از طریق آنها می توانید بدون مدرک لیسانس مدرک کارشناسی ارشد بگیرید. فقط توجه داشته باشید که بیشتر دانشگاه ها هنوز بسیار سنتی هستند و گرفتن مدرک لیسانس برای اولین بار هنوز یک الزام اجباری است.

 

راهنمای دریافت مدرک کارشناسی ارشد بدون مدرک لیسانس
اگرچه این درست است که اکثر دانشگاه ها از متقاضیان تحصیلات تکمیلی انتظار دارند که قبلاً مدرک لیسانس داشته باشند، هنوز هم برخی از دانشگاه ها هستند که به جای مدرک لیسانس، تجربیات دیگری مانند سابقه کار را در نظر می گیرند. اگر شما از جمله افرادی هستید که مدرک لیسانس ندارند اما می خواهند مدرک تحصیلات تکمیلی خود را دریافت کنند، این امکان وجود دارد. برخی از دانشگاه‌ها تجربه حرفه‌ای و گواهی‌ها و/یا مدارک خاصی که ممکن است داشته باشید را در نظر می‌گیرند. با این حال، انجام تحقیقات مناسب برای شما مهم است.

استفاده از تجربه حرفه ای شما
یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری تجربه است و برخی از دانشگاه‌ها شروع به درک آن کرده‌اند. مفاهیمی وجود دارد که دانشجویان معمولاً در برنامه کارشناسی ارشد یاد می گیرند که ممکن است قبلاً در زندگی حرفه ای خود تجربه کرده باشید. شما ممکن است از آنها به عنوان نظریه هایی که در برنامه های درسی تدریس می شوند آگاه نباشید.

 

اما داشتن تجربه و دیدن این مفاهیم در عمل، خواه موفق باشند یا شکست بخورند، ارزش زیادی به شما می دهد. این دانش به راحتی می‌تواند با کسی که مدرک لیسانس گرفته و مستقیماً پس از فارغ‌التحصیلی برای کارشناسی ارشد درخواست می‌کند، حتی بیشتر باشد.

 

اگر تجربه ای در این زمینه دارید، چه در زمینه کسب و کار، چه در زمینه فروش، چه به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتر، آن سال ها در این زمینه ارزشمند هستند و ممکن است در یک برنامه دانشگاهی تایید شوند. چه شاغل یا خوداشتغال بوده اید، می توانید تجربه خود را در درخواست خود توضیح دهید.

 

بسته به رشته تحصیلی، برخی دانشگاه ها سوابق شما را هنگام بررسی درخواست ها در نظر می گیرند. به طور معمول، اگر پنج سال تجربه در زمینه مرتبط یا سایر مدارک (مانند مدرک کاردانی یا گواهینامه های دیگر) داشته باشید، آنها شما را برای یک مدرک کارشناسی ارشد بدون دریافت مدرک کارشناسی در نظر می گیرند. آنها همچنین در تجربه حرفه ای شما، که حدوداً هفت سال و بیشتر است، برای امکان دریافت اعتبار یا “مقام پیشرفته” برای مدرک تحصیلات تکمیلی اهمیت می دهند.

 

دانشگاه اسکس دانشگاهی است که به جای مدرک لیسانس، تجربیات گذشته شما را در نظر می گیرد. برنامه MBA آنلاین آنها دانشجویان بدون مدرک لیسانس را می پذیرد، تا زمانی که بتوانند حداقل پنج سال تجربه مدیریت مرتبط را ثابت کنند.

 

سایر تحصیلات / گواهینامه های حرفه ای
دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است کسی مدرک لیسانس نداشته باشد. شاید توانایی مالی برای پرداخت چهار سال تحصیل را نداشته باشید یا شاید شروع کرده اید اما نتوانسته اید مدرک را به پایان برسانید. انصراف از دانشگاه به وضوح یک رویه رایج است و باید به دلیلی اتفاق بیفتد. دانشجویان ممکن است احساس کنند که فعلاً باید پول به دست آورند، یا تشکیل خانواده داده‌اند، یا کسانی هستند که به سادگی از برنامه خود خسته شده‌اند.

 

کسب مدرک تحصیلات تکمیلی بدون مدرک کارشناسی مرتبط واقعاً می تواند درها را برای هزاران دانشجو باز کند. شاید نظر خود را در مورد آنچه می خواهید مطالعه کنید یا شغلی را که باید دنبال کنید تغییر کرده اید، یا شاید می دانید که می خواهید MBA کسب کنید اما نمی خواهید چهار سال در زمینه تجارت تحصیل کنید.

 

برنامه های کارشناسی ارشد رایج که همیشه به مدرک لیسانس مرتبط نیاز ندارند عبارتند از: کارشناسی ارشد در تجارت (MBA)، کارشناسی ارشد در روانشناسی مشاوره، کارشناسی ارشد در منابع انسانی، کارشناسی ارشد در مددکاری اجتماعی، کارشناسی ارشد در روزنامه نگاری، و کارشناسی ارشد در پرستاری، و بسیاری دیگر.

 

اخذ مدرک ترکیبی لیسانس و فوق لیسانس
درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد بدون لیسانس با توجه به تجربه شخصی و حرفه ای شما یکی از راه های انجام آن است که در بالا توضیح دادیم. اما گزینه ای برای کسب مدرک ترکیبی نیز وجود دارد.

برنامه های کارشناسی ارشد یکپارچه
مدرک کارشناسی ارشد یکپارچه، که به آن مدرک «دو در یک» نیز می‌گویند، برنامه‌ای است که مدرک کارشناسی ارشد را با مدرک تحصیلی اضافی در سطوح مختلف تحصیلی، معمولاً با مدرک کارشناسی، ترکیب می‌کند. به جای گرفتن این دو به عنوان مدرک جداگانه، این مطالعه یک برنامه واحد و طولانی تر است. این نوع مدرک ها محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

 

وقتی صحبت از گواهینامه ها می شود، برنامه های یکپارچه ای وجود دارد که دو مدرک مجزا را ارائه می دهند، با این حال اکثر برنامه های از این نوع به درجه های پیشرفته تری اعطا می کنند. این بدان معناست که پس از اتمام به جای لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد کسب خواهید کرد. همچنین به این معنی است که برای درخواست این برنامه نیازی به مدرک لیسانس ندارید.

 

مزایا و معایب یک مدرک کارشناسی ارشد یکپارچه
اگر به فکر انجام یک برنامه دو در یک هستید، ممکن است بخواهید هم مزایا و هم محدودیت های چنین مدرکی را در نظر بگیرید.

جوانب مثبت:

شما دو مدرک را کسب می کنید
این نوع مدرک می تواند برای بسیاری از کارفرمایان جذاب باشد
وام های دانشجویی کارشناسی ارشد یکپارچه را پوشش می دهد

معایب:

هر موضوعی ارائه نمی شود
اگر می خواهید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا ادامه دهید، همیشه توصیه نمی شود
دوره طولانی تر می تواند به معنای هزینه های بالاتر باشد
مدارسی که برنامه های ترکیبی کارشناسی / کارشناسی ارشد را ارائه می دهند

امیدواریم اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را بدون مدرک لیسانس کسب کنید، به شما داده باشیم. به دلیل اینکه به عنوان یک تقاضای واقعی در برخی از زمینه های تحصیلی شناخته می شود، محبوب تر می شود. با این حال، مطمئن شوید که تحقیقات مناسبی را در مورد اینکه کدام دانشگاه این نوع فرصت آموزشی را ارائه می دهد، انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top