برترین بورسیه های تحصیلی در جهان برای دانشجویان بین المللی 2023

برترین بورسیه های تحصیلی در جهان

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، همیشه به دنبال دریافت برترین بورسیه های تحصیلی در جهان هستند که هزینه تحصیل آنها را تامین می کند و آنها را از بار مالی ناشی از تحصیل در یک کشور خارجی رها می کند. جستجو برای بورس تحصیلی خود یک کار بسیار خسته کننده است اگر کسی با بورس های تحصیلی مختلف موجود برای بررسی آشنا نباشد.

 

آخرین بورسیه های تحصیلی برترین دانشگاه های جهان

 

بنابراین برای دانشجویان بین المللی مهم است که از مزایای بورس تحصیلی در سراسر جهان آگاه باشند که آنها را قادر می سازد تا برای استفاده مناسب از چنین فرصت هایی برای تحصیل در یک سرزمین خارجی آماده شوند.

 

انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی فول فاند، بورسیه های تحصیلی با فاند جزئی گرفته تا جوایز شهریه وجود دارد. سایر موارد شامل بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی و نیاز است که وضعیت علمی و همچنین وضعیت مالی دانشجویان آینده را بررسی می کند. با این حال، برای اینکه بتوانید بورسیه های تحصیلی را بدست آورید، باید به اندازه کافی برای چنین فرصت هایی آماده شوید، زیرا آنها همیشه بسیار رقابتی هستند.

 

در اینجا، ما لیستی از پرسودترین و پرتقاضاترین بورسیه های تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی را برای شما آورده ایم.

 

10 بورسیه تحصیلی پردرآمد برای دانشجویان بین المللی 2023/24

 

بورسیه های مشترک المنافع Commonwealth Scholarships

بورسیه های مشترک المنافع یکی از محبوب ترین بورسیه های تحصیلی در جهان توسط دانشجویان بین المللی است. بورسیه های مشترک المنافع به افراد با استعداد با پتانسیل ایجاد تأثیر مثبت در صحنه جهانی اعطا می شود. به حدود 800 دانشجو این فرصت داده می شود تا در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان شرکت کنند.

 

اگر تبعه یک کشور مشترک المنافع هستید و می دانید که می توانید تغییری در جهان ایجاد کنید، اما نمی توانید به تنهایی هزینه تحصیل در بریتانیا را تامین کنید، پس می توانید کاندیدای ایده آل برای بورسیه مشترک المنافع باشید. انواع مختلفی از جوایز موجود است که شامل:

 

بورسیه های دکتری مشترک المنافع (برای کشورهای کمتر توسعه یافته).
بورس های تحصیلی مشترک المنافع (برای کشورهای با درآمد کم و متوسط)
بورسیه های کارشناسی ارشد مشترک المنافع
بورسیه های آموزش از راه دور مشترک المنافع.
بورسیه های دکتری مشترک المنافع (برای کشورهای با درآمد بالا).
بورسیه های پزشکی مشترک المنافع.
بورسیه های حرفه ای مشترک المنافع

 

راهنمای تحصیل در انگلستان 

 

بورس تحصیلی Chevening

بورسیه Chevening بورسیه های دولت انگلستان است که رهبران آینده را قادر می سازد در انگلستان تحصیل کنند و در عین حال به جامعه متخصصان جهانی بپیوندند که تأثیر مثبتی بر جهان دارند. این یکی از پردرآمدترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. Chevening که توسط دفتر خارجی، مشترک المنافع و توسعه (FCDO) و سازمان های همکار تأمین می شود، دو نوع جایزه ارائه می دهد – بورسیه Chevening و Chevening Fellowships. از سال 1983، بیش از 50000 متخصص از طریق Chevening در انگلستان تحصیل کرده اند.

 

بورسیه بیل و ملیندا گیتس

بورسیه تحصیلی بیل گیتس و ملیندا برای دانشجویانی است که آماده هستند یک برنامه تحصیلی تمام وقت چهار ساله را در کالج یا دانشگاه معتبر، غیرانتفاعی، خصوصی یا دولتی آمریکا دنبال کنند. این بورسیه توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس، بنیادی که برای کمک به همه مردم در داشتن زندگی سالم و سازنده کار می کند، پشتیبانی می شود. در کشورهای در حال توسعه، این بنیاد بر بهبود سلامت مردم و دادن فرصتی به آنها برای رهایی از گرسنگی و فقر شدید تمرکز دارد.

 

راهنمای تحصیل در آمریکا

 

بورسیه برنامه بورسیه تحصیلی کوکاکولا

این بورسیه هر ساله تا 150 بورسیه تحصیلی 20000 دلاری را به اکثر نامزدهای برجسته برای تحصیل در دانشگاه های درجه یک جهانی اعطا می کند. برنامه دانش پژوهان کوکاکولا با اجازه دادن به آنها برای ایجاد و الهام بخشیدن به تغییرات مثبت در جوامع خود و فراتر از آن، دسترسی موفق به آموزش و فرصت های توسعه رهبری مادام العمر را برای دانش پژوهان فراهم می کند.

 

بورسیه استرالیا Australia Awards Scholarship

این یکی از بورسیه های معتبر برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در استرالیا هستند. فرصت های بورسیه جوایز استرالیا برای افرادی از کشورهای در حال توسعه، به ویژه کشورهایی که در منطقه هند و اقیانوس آرام واقع شده اند، برای انجام تحصیلات تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا و موسسات آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) ارائه می شود.

 

مزایای این بورسیه شامل هزینه های تحصیلی کامل، سفر هوایی برگشت، کمک هزینه تاسیس، کمک به هزینه های زندگی، پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور و غیره است.

 

بورسیه های فولبرایت

بورسیه تحصیلی فولبرایت یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در ایالات متحده آمریکا است. این بورسیه بودجه کاملی را برای برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های ایالات متحده فراهم می کند. همچنین برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت وجود دارد که دانشجویان فارغ التحصیل، متخصصان جوان و هنرمندان خارج از کشور را قادر می سازد در ایالات متحده تحصیل و تحقیق کنند. برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت در بیش از 160 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند. تقریباً 4000 دانشجوی خارجی هر ساله بورسیه فولبرایت دریافت می کنند.

 

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت توسط کمیسیون ها/بنیادهای دو ملیتی فولبرایت یا سفارتخانه های ایالات متحده اداره می شود.

 

بورسیه های دولتی DAAD آلمان

DAAD بزرگترین سازمان تامین مالی جهان برای تبادلات بین المللی بین دانشجویان و محققان است. DAAD توسط دولت آلمان حمایت می شود و نزدیک به 2 میلیون دانشجو و دانش پژوه از سراسر جهان را تامین مالی کرده است. فعالیت های آن فراتر از اعطای کمک های مالی و بورسیه تحصیلی است، بلکه از بین المللی شدن دانشگاه های آلمان، ترویج مطالعات آلمانی و کمک به کشورهای در حال توسعه در ایجاد دانشگاه های موثر نیز حمایت می کند.

 

راهنمای تحصیل در آلمان

 

برنامه بورسیه Erasmus Mundus

بورسیه Erasmus Mundus یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه کامل است که توسط اتحادیه اروپا برای دانشجویان بین المللی برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه های اروپایی پشتیبانی می شود. کلیه هزینه ها توسط بورسیه پرداخت می شود.

 

بورسیه مشترک ژاپن/بانک جهانی

برنامه بورسیه تحصیلی مشترک ژاپن/بانک جهانی (JJWBGSP) بیش از 6000 متخصص میان دوره ای از 160 کشور در حال توسعه و ژاپن را قادر می سازد تا برای مدرک تحصیلات تکمیلی در رشته های مرتبط با توسعه تحصیل کنند. به صورت سالانه، دولت ژاپن بودجه JJWBGSP را تامین می کند.

 

بورسیه دولتی نیوزلند

این بورسیه ها از طریق برنامه کمک نیوزلند تأمین می شود و توسط وزارت امور خارجه و تجارت برای کمک به ایجاد رفاه، امنیت و رشد پایدار در کشورهای شریک اداره می شود. این یکی از پردرآمدترین بورسیه های ارائه شده توسط دولت یک کشور است. مزایای بورسیه دولتی نیوزلند شامل موارد زیر است:

شهریه کامل
سفر بین نیوزلند و کشور خود (در ابتدا و انتهای بورسیه تحصیلی و سفر مجدد برای برخی از دانشجویان)
کمک هزینه تاسیس برای کمک به هزینه های راه اندازی
کمک هزینه زندگی دو هفته ای برای پوشش هزینه های اولیه زندگی
بیمه درمانی و مسافرتی
تدریس خصوصی و مربیگری نویسندگی
کمک هزینه تحقیق و پایان نامه برای برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد
کمک هزینه ادغام مجدد برای حمایت از شما برای استقرار در خانه

ما امیدواریم که فهرست پرسودترین بورسیه ها به شما کمک کند تا جستجوی خود را برای بورسیه های بین المللی با شروع سال جدید محدود کنید. اگر این مقاله را مفید می‌دانید، لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top