برترین دانشگاه های بریتانیا که می توانید بدون آیلتس در آن تحصیل کنید

دانشگاه های انگلستان که بدون نمره آیلتس

شما باید در آزمون های مهارت زبان انگلیسی نمره قابل قبولی داشته باشید تا در یک برنامه دانشگاهی بین المللی در انگلستان درخواست دهید. با این وجود، برخی از دانشگاه‌ها هستند که بدون آیلتس میتوانید برای آنها درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها به ادامه مطلب بروید!

 

راهکار هایی برای تحصیل در کانادا بدون آیلتس
5 دانشگاه برتر در انگلستان برای تحصیل در دوره های MS

 

با وجود نمرات ضعیف آیلتس، برخی از دانشجویان همچنان تمایل به تحصیل و کار در بریتانیا دارند. نگران نباشید؛ شما می توانید بدون نمره آیلتس در دانشگاه های انگلستان ثبت نام کنید. برای شروع، بیایید دریابیم که چرا دانشجویان برای تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند.

 

در کشوری پرجنب‌وجوش مانند بریتانیا، دانشجویان می‌خواهند برای تحصیلات عالی خود بروند زیرا مدارک معتبر جهانی ارائه می‌دهد. برنامه درسی بسیار توسعه یافته دانشگاه ها و آخرین پیشرفت های فناوری در روش های تدریس و یادگیری دانشجویان را به سمت خود جذب می کند.

 

بریتانیا به دلیل داشتن برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه ها و کالج ها و به دلیل داشتن فرهنگ و تنوع غنی مشهور است. دانشجویان تقریباً از هر منطقه و فرهنگی برای تحصیل به انگلستان می آیند و تجربه آموزشی بین المللی قابل توجهی را کسب می کنند.

 

آیلتس چیست؟
آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) یک آزمون ارزیابی زبان انگلیسی است که برای دانشجویان کشورهای غیر بومی انگلیسی زبان در صورتی که بخواهند در یک کشور انگلیسی زبان مانند بریتانیا، ایالات متحده، استرالیا ، کانادا و نیوزلند تحصیل کنند یا برای کار بروند، لازم است.

 

این آزمون دارای 4 بخش Reading، Writing، Learning و Speaking می باشد. متقاضی باید در هر بخش نمره دهد و نمره کلی آزمون توسط مرجع دیده می شود. بسیاری از دانشجویان به دلایلی نمره خوبی در این آزمون کسب نمی کنند. با این حال، چیزی برای نگرانی وجود ندارد. تمایل شما برای تحصیل در انگلستان از بین نخواهد رفت. شما هنوز هم می توانید رویای خود را برای حضور در کالج بدون نمره آیلتس دنبال کنید.

 

دانشگاه های انگلستان که بدون نمره آیلتس دانشجو می پذیرند
بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه بالای بین المللی بریتانیا، دانشجویان بین المللی را بدون نیاز به شرکت در آزمون آیلتس می پذیرند. در اینجا لیستی از تمام دانشگاه های انگلستان که به نمره آیلتس نیاز ندارند آورده شده است:

 

 RANKS ACCORDING TO THE GUARDIANS NAME OF THE UNIVERSITIES
11The University of Bristol1
15University of Strathclyde2
16The University of York3
19University of Dundee4
21University of Birmingham5
26Coventry University6
27Northumbria University7
28University of Stirling8
32Royal Holloway University9
38Nottingham Trent University10
40Kingston University11
43Oxford Brookes University12
46Queen’s University Belfast13
54University of Surrey14
55Staffordshire University15
59University of Liverpool16
64The University of Huddersfield17
66University of Portsmouth18
77Glasgow Caledonian University19
84Liverpool Hope University20

چگونه می توان بدون شرکت در آزمون آیلتس در انگلستان تحصیل کرد؟
شما می توانید در دانشگاه های ذکر شده در بالا بدون نمره آیلتس پذیرش بگیرید، اما برای این کار، آنها به مدارک مرتبط با تحصیلات شما نیاز دارند و به شما می گویند که مهارت های انگلیسی شما حیاتی است. ممکن است لازم باشد قبل از ثبت نام در دانشگاه، یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 

قبل از شروع برنامه خود در انگلستان، در دوره آموزشی زبان انگلیسی پیش از جلسه تحت حمایت دانشگاه ثبت نام کنید.
مدرکی که نشان دهنده نمره 70 درصد یا بالاتر در زبان انگلیسی در دبیرستان/کلاس های I و II باشد، یا ریز نمرات یک دوره کوتاه مدت انگلیسی.
مدرک لیسانس زبان انگلیسی.
نشان دهید که انگلیسی زبان اصلی آموزش در موسسه قبلی شماست.
در یک مصاحبه آنلاین تحت حمایت دانشگاه شرکت کنید.

 

مراحل پذیرش در انگلستان
دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه‌های بریتانیا ثبت‌نام می‌کنند، باید قبل از شروع فرآیند درخواست، باید راهنمای نحوه اخذ پذیرش را بررسی کنند.

 

اولین گام در فرآیند درخواست این است که دانشجو باید دوره و دانشگاه را بر اساس مشخصات علمی و ترجیحات خود لیست تهیه کند.

اطلاع از قبل در مورد دانشگاهی که می خواهید برای آن درخواست دهید، مهلت و لیست مدارک مورد نیاز، بورسیه تحصیلی و غیره، مرحله بعدی رسیدگی به درخواست خواهد بود.

قبل از اپلای در دانشگاه های انگلستان، بدانید که کدام آزمون ورودی را باید بدهید و سپس مانند آیلتس، تافل، GRE، PTE و غیره اقدام کنید.

گام بعدی جمع آوری اسنادی مانند اسناد دانشگاهی، LOR، SOAP و غیره است. دانش آموزان باید از قبل برای نوشتن نامه های SOP آماده شوند. و برای معلمان و سرپرستانی که قرار است توصیه نامه از آنها دریافت شود، آماده شوید.

پس از جمع آوری مدارک، دانشجویان می توانند مستقیماً با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه، انتخاب رشته، پرداخت آنلاین و یا مراجعه به وب سایت UCAC اقدام کنند.

 

ویزاشی می تواند به شما کمک کند تا رویای تحصیل در خارج از کشور شما محقق شود.

اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید اما نگران وضعیت مالی خود هستید یا در مورد بورسیه های تحصیلی نامطمئن هستید ویزاشی  می تواند به شما کمک کند برای بورسیه ها درخواست دهید.

 

در مورد نحوه ورود به موسسه رویایی خود از متخصصان مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top