برنامه استانی انتاریو چیست؟

برنامه استانی مهاجرت انتاریو OINP

انتاریو محبوب ترین مقصد کانادا برای ورود مهاجران به کانادا است. از طریق برنامه استانی انتاریو (PNP)، که برنامه استانی مهاجرت انتاریو OINP نامیده می شود، مهاجران می توانند نامزدی استانی دریافت کنند که به آنها اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

 

برنامه استانی انتاریو OINP در سال 2007 راه اندازی شد تا به کمبود مهارت در مناطق خاص پاسخ دهد و مسیرهای سرمایه گذاری آسان تری را برای استان ارائه دهد. برای سال 2022 استان متقاضی برای پذیرش 9750 نامزد شده است.

 

جریان های مهاجرت OINP از جریان های پایه و پیشرفته تشکیل شده است. جریان های پیشرفته با سیستم اکسپرس انتری فدرال همراستا هستند که درخواست های اقامت دائم را از طریق سه برنامه اصلی مهاجرت طبقه اقتصادی کانادا مدیریت می کند.

 

سیستم اکسپرس انتری بر اساس سیستم جامع رتبه بندی (CRS) به داوطلبان امتیاز می دهد و سپس از کاندیداهای بالاترین رتبه دعوت می شود تا برای اقامت دائم درخواست دهند. اگر یک نامزد از یک برنامه استانی نامزدی داشته باشد که بهبود یافته باشد، 600 امتیاز اضافی دریافت می کند که اساساً یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم را تضمین می کند.

 

برعکس، جریان های پایه با اکسپرس اینتری همسو نیستند، بنابراین نامزدها مستقیماً به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست می دهند.

 

جریان های مهاجرت انتاریو
کاندیداها در هنگام مهاجرت به انتاریو سه دسته را برای انتخاب دارند:

دسته سرمایه انسانی و مقوله کارشناسی ارشد یا دکترا
دسته بندی پیشنهاد شغلی کارفرما
دسته کسب و کار
دسته سرمایه انسانی

 

دسته سرمایه انسانی به دو جریان فرعی تقسیم می شود. اولین جریان، رده سرمایه انسانی، اکسپرس اینتری انتاریو است که بهبود یافته است. جریان دیگر، مقوله کارشناسی ارشد و دکترا، با اکسپرس اینتری همسو نیست.

 

برنامه های زیر در زیر مجموعه سرمایه انسانی قرار می گیرند:

اولویت های سرمایه انسانی: شامل برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC)
مشاغل ماهر: برای افراد دارای تجربه کاری مرتبط در یک شغل تجاری واجد شرایط در انتاریو
کارگر ماهر فرانسوی زبان: مانند برنامه اولویت های سرمایه انسانی از طریق FSWP و CEC عمل می کند، اما متقاضیان باید مهارت های فرانسوی و انگلیسی قوی داشته باشند.

برنامه های زیر در گروه کارشناسی ارشد و دکترا قرار می گیرند:

Masters Graduate Stream: برای افرادی که مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاهی در انتاریو دریافت کرده اند
PhD Graduate Stream: برای افرادی که مدرک دکترا را از دانشگاهی در انتاریو گرفته اند
برنامه‌های تحت این جریان، جریان‌های پایه هستند و بنابراین از نامزد می‌خواهد که یک نمایه ایجاد کند و یک ابراز علاقه (EOI) با سیستم ابراز علاقه انتاریو ثبت کند.

 

برنامه های زیر در دسته بندی پیشنهاد شغلی کارفرما قرار می گیرند:

جریان کارگر خارجی: برای کارگران ماهر
دانشجویان بین المللی: برای فارغ التحصیلان اخیر موسسات پس از متوسطه در انتاریو
جریان مهارت های مورد تقاضا: برای کارگران ماهر متوسط ​​در بخش های خاصی مانند ساخت و ساز، کشاورزی، حمل و نقل و کارگران پشتیبانی شخصی.
تحت این دسته، نامزد باید قصد زندگی در انتاریو را داشته باشد و یک پیشنهاد شغلی دائمی تمام وقت در یک شغل واجد شرایط در انتاریو داشته باشد. آنها همچنین باید دارای سابقه کار، مجوز یا سایر مجوزهایی باشند که برای انجام کار مورد نیاز است.

علاوه بر این، آزمایشی مهاجرت منطقه‌ای برنامه‌ای است که بخشی از دسته پیشنهاد شغلی کارفرما با هدف جذب و حفظ مهاجرت به جوامع روستایی و کوچک در انتاریو برای پر کردن کمبود نیروی کار است.

 

دسته کسب و کار:

دسته کسب و کار برای متقاضیان مهاجرتی است که به دنبال راه اندازی یک تجارت یا خرید یک تجارت موجود در انتاریو هستند. تنها یک برنامه در این دسته وجود دارد که آن Entrepreneur Stream است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top