برنامه استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

برنامه استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و سومین شهر بزرگ این کشور، ونکوور دراین استان قرار دارد. اقتصاد استان متکی به بخش منابع طبیعی قوی است که بر جنگلداری و معدن تمرکز دارد.

 

12 شغل پرتقاضا در کانادا برای 2023-2024
کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس انتری در سال 2023 را برگزار کرد

 

اگر مایل به مهاجرت به بریتیش کلمبیا هستید، سه گزینه در برنامه استانی بریتیش کلمبیا وجود دارد:

جریان مهاجرت مهارت ها
اکسپرس اینتری جریان بریتیش کلمبیا
مهاجرت کارآفرین

 

جریان مهاجرت مهارت ها

دسته های زیادی تحت عنوان جریان مهاجرت مهارتی برای کارگران ماهر، متخصصان مراقبت های بهداشتی، فارغ التحصیلان بین المللی، فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی و کارگران نیمه ماهر وجود دارد. این دسته بندی ها عبارتند از:

رده کارگران ماهر: این دسته برای افرادی است که یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط در یک شغل ماهر دریافت کرده اند.

رده حرفه ای مراقبت های بهداشتی: این دسته برای افراد با تجربه و پیشنهادهای شغلی واجد شرایط به عنوان پزشک، پرستار یا متخصصان بهداشتی مرتبط است. 11 شغل بهداشتی واجد شرایط وجود دارد.

رده فارغ التحصیلان بین المللی: این دسته برای افرادی است که در سه سال گذشته از یک دانشگاه یا کالج واجد شرایط کانادا فارغ التحصیل شده اند و از یک کارفرمای BC پیشنهاد شغلی دارند.

رده بین المللی تحصیلات تکمیلی: این دسته برای افرادی است که از یک برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا در علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی از یک موسسه آموزشی واجد شرایط در بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده اند. هیچ پیشنهاد کاری در این دسته مورد نیاز نیست.

رده کارگر ورودی و نیمه ماهر: این دسته برای کارگرانی است که در موقعیت‌های ابتدایی یا نیمه ماهر در گردشگری، مهمان‌نوازی، پردازش مواد غذایی یا حمل‌ونقل طولانی مدت هستند. افراد همچنین ممکن است واجد شرایط باشند اگر در موقعیت های ابتدایی یا نیمه ماهر باشند که در منطقه توسعه شمال شرقی بریتیش کلمبیا زندگی و کار می کنند.

 

اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا

اکسپرس انتری BC با سیستم مهاجرت اکسپرس انتری دولت فدرال، که درخواست های اقامت دائم را مدیریت می کند، هماهنگ است. بسیاری از جریان‌های PNP نیز از سیستم اکسپرس اینتری استفاده می‌کنند و به آن‌ها «جریان‌های پیشرفته» می‌گویند.

 

اکسپرس انتری بر اساس سیستم امتیاز بندی جامع (CRS)، بر اساس فاکتورهای متعددی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و توانایی زبان به داوطلبان مهاجرت امتیازی می دهد. از داوطلبانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند دعوت می شود برای اقامت دائم اقدام کنند. به داوطلبان اکسپرس انتری که نامزدی استانی از BC دریافت می کنند، 600 امتیاز CRS اضافی اعطا می شود که اساساً یک دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس انتری بعدی را تضمین می کند.

 

مقوله‌های مهاجرت مهارت‌های زیر ممکن است از طریق اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا پردازش شوند:

دسته کارگر ماهر
رده حرفه ای مراقبت های بهداشتی
رده فارغ التحصیلان بین المللی
رده بین المللی تحصیلات تکمیلی

 

مهاجرت کارآفرین

به عنوان یک کارآفرین، می توانید از طریق سه گزینه به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید:

مهاجرت کارآفرین – دسته پایه: این دسته برای مدیران ارشد یا صاحبان مشاغلی است که قصد دارند در یک تجارت پیشنهادی در بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری کنند.

مهاجرت کارآفرین – پایلوت منطقه ای: این دسته برای کارآفرینان بین المللی است که به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در یک جامعه کوچک در بریتیش کلمبیا هستند.

دسته پروژه های استراتژیک: این دسته به شرکت های تحت کنترل خارجی اجازه می دهد تا کاری را در بریتیش کلمبیا راه اندازی کنند. حداکثر پنج نفر از کارکنان کلیدی مدیریتی، حرفه ای یا فنی می توانند برای اقامت دائم در استان معرفی شوند.

 

مهم است که جریانی را که برای شما مناسب است بر اساس موقعیت خاص خود انتخاب کنید. کارشناسان مهاجرتی ویزاشی می توانند به شما در انتخاب جریان مناسب کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top