برنامه استانی ساسکاچوان چیست؟

برنامه استانی ساسکاچوان چیست؟

برنامه استانی ساسکاچوان چیست؟ ساسکاچوان در سال 1998 یک توافقنامه برنامه نامزدی استانی را با اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا کرد.

 

چه مقدار پول برای اثبات تمکن مالی در اکسپرس انتری نیاز دارم؟
چگونه می توانم از طریق برنامه استانی (PNP) به کانادا مهاجرت کنم؟

 

ساسکاچوان یکی از استان های کانادا است و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی و صنایع منابع طبیعی مانند جنگلداری و ماهیگیری استوار است.

 

این استان دارای برنامه‌های مهاجرتی زیرمجموعه و زیر شاخه‌های پایه است. زیرمجموعه پیشرفته Saskatchewan Express Entry نام دارد که تحت رده کارگران ماهر بین المللی قرار دارد.

 

جریان های مهاجرت ساسکاچوان
متقاضیانی که قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارند می توانند از چهار گزینه مختلف انتخاب کنند:

رده کارگران ماهر بین المللی
رده تجربه ساسکاچوان
دسته کارآفرین و مزرعه
رده کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی
رده کارگران ماهر بین المللی

 

رده کارگران ماهر بین المللی برای کارگران ماهری است که می خواهند در ساسکاچوان زندگی و کار کنند. از چهار مسیر تشکیل شده است:

مسیر استعدادهای فنی: برای کارگران ماهر در یکی از 11 شغل فنی.
پیشنهاد استخدام: برای کارگران ماهر با پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساسکاچوان.
مشاغل مورد تقاضا: برای کارگران ماهر با تجربه در یک شغل مورد تقاضا در ساسکاچوان که هنوز پیشنهاد کاری در استان ندارند.
اکسپرس انتری ساسکاچوان: برای داوطلبانی که قبلاً در استخر اکسپرس انتری مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) هستند، دارای تجربه کاری ماهر و شغل مورد تقاضا در ساسکاچوان هستند.

 

رده تجربه ساسکاچوان از شش مسیر تشکیل شده است:

کارگر ماهر با مجوز کار موجود: برای کارگران ماهری که حداقل شش ماه در ساسکاچوان کار کرده اند و دارای مجوز کار معتبر هستند.
کارگر نیمه ماهر کشاورزی با مجوز موجود: برای کارگران نیمه ماهر که بیش از شش ماه با مجوز کار معتبر برای کارفرمای ارائه دهنده کار کار کرده اند یا قبلاً حداقل شش ماه در ساسکاچوان کار کرده اند. آنها باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرما به عنوان کارگر عمومی مزرعه یا به عنوان کارگر مهد کودک و گلخانه داشته باشند.
متخصصان بهداشت: برای پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی که حداقل شش ماه در استان کار کرده اند.
پروژه بخش مهمانداری: برای سرورهای غذا و نوشیدنی، خدمه پیشخوان غذا، دستیاران آشپزخانه یا کارکنان خانه داری و نظافت در ساسکاچوان که حداقل شش ماه در ساسکاچوان کار کرده اند.
پروژه راننده کامیون طولانی مدت: برای کارگران یک شرکت حمل و نقل مورد تایید برای حداقل شش ماه در ساسکاچوان.
دانشجویان: برای دانشجویانی که از یک موسسه عالی در هر نقطه از کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند و حداقل 24 ماه در ساسکاچوان کار کرده‌اند.
دسته کارآفرین و مزرعه

زیرمجموعه کارآفرین: برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در ساسکاچوان از طریق تأسیس، خرید یا شراکت در یک کسب و کار در استان و ایفای نقش مدیریتی فعال در آن کسب و کار هستند.
زیر مجموعه مالکان و اپراتورهای مزرعه: برای کشاورزان با تجربه با سرمایه بزرگ که به دنبال سرمایه گذاری در یک عملیات کشاورزی و اقامت در ساسکاچوان هستند.

رده کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی

رده کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی برای فارغ التحصیلان بین المللی موسسات واجد شرایط پس از متوسطه در ساسکاچوان است که قصد راه اندازی کسب و کار دارند. اگر نامزدی تحت این دسته تایید شود، باید حداقل یک سال در استان فعالیت و مدیریت کسب و کار کند تا واجد شرایط نامزدی استانی برای اقامت دائم باشد.

 

برنامه استانی ساسکاچوان PNP چگونه کار می کند؟
اولین قدم برای مهاجرت به ساسکاچوان این است که مشخص کنید در کدام دسته جریان و زیرمجموعه واجد شرایط هستید. روش درخواست بسته به دسته متفاوت است.

 

در برخی موارد، یک نامزد مهاجرت باید اظهار علاقه (EOI) را به عنوان “پیش درخواست” ارسال کند. بر اساس پاسخ‌هایی که هنگام ارسال EOI خود می‌دهید، امتیازی به شما تعلق می‌گیرد. از کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تا از طریق وب سایت برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) درخواست دهند.

 

برای زیرمجموعه پیشرفته، سیستم ورود سریع ساسکاچوان با سیستم دولت فدرال که برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم استفاده می‌شود، همراستا است و به هر نامزد امتیازی بر اساس سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) می‌دهد. از کاندیداهای بالاترین رتبه دعوت می شود در طول قرعه کشی اکسپرس انتری برای اقامت دائم درخواست دهند. اگر از یک برنامه استانی پیشرفته نامزد دریافت کنید، به طور خودکار 600 امتیاز CRS اضافی دریافت می کنید که اساساً یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم را تضمین می کند.

 

در موارد دیگر، مانند جریان های پایه، EOI مورد نیاز نیست و یک نامزد ممکن است بتواند مستقیماً به IRCC درخواست دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top