۳۵ هزار بلیت مجانی قطار برای جوانان اروپایی

بلیت مجانی قطار برای جوانان اروپایی

اتحادیه اروپا ۳۵ هزار بلیت مجانی سفر با قطار را به جوانان اروپایی اختصاص داده است.

 

این برنامه که «کشف اتحادیه اروپا» (DiscoverEU) نام گرفته بخشی از برنامه اروپایی تبادل دانشجویان (اراسموس) است. برنامه «اراسموس» به جوانان دانشجو امکان می‌دهد که ضمن تحصیل در یک کشور دیگر، با تاریخ و فرهنگ اروپایی آشنا شوند.

 

بلیت‌های مجانی سفر با قطار که اتحادیه اروپا عرضه خواهد کرد، به جوانانی اختصاص می‌یابد که در روز اول ژوئیه سال جاری ۱۸ ساله باشند. به این ترتیب همه کسانی که بین اول ژوئیه سال ۲۰۰۴ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۰۵ میلادی متولد شده‌اند، می‌توانند درخواست خود برای دریافت بلیت مجانی سفر با قطار را به صورت آنلاین ثبت کنند.

 

ساکنان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و کشورهای ثالث که با برنامه «اراسموس» همکاری می‌کنند، امکان ارائه درخواست برای دریافت بلیت مجانی قطار را خواهند داشت. به این ترتیب علاوه بر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ساکنان کشورهای ایسلند، لیختنشتاین، مقدونیه شمالی، نروژ، صربستان و ترکیه می‌توانند به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنند.

 

درخواست‌کنندگان باید به پرسش‌هایی در زمینه اطلاعات عمومی، اتحادیه اروپا و ابتکارهای اتحادیه برای جوانان به صورت آنلاین پاسخ دهند.

 

ارزش بلیت‌های مجانی سفر با قطار که به برندگان خوش‌شانس هدیه داده خواهد شد، حداکثر ۲۵۱ یورو خواهد بود.

 

گزینش برندگان براساس پاسخ‌های درست آنها به پرسش‌های آنلاین صورت خواهد گرفت و در صورتی که تعداد درخواست‌کنندگان زیاد باشد، ممکن است اولویت به افرادی داده شود که زودتر درخواست خود را ارائه کرده‌اند.

 

مهلت ثبت درخواست‌ها در نیمروز ۲۹ مارس به پایان خواهد رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top