بهترین شهرها برای دانشجویان در کانادا

بهترین شهرها برای دانشجویان در کانادا

یک گزارش جدید بهترین شهرها برای دانشجویان در کانادا را رتبه‌بندی کرده است و  کینگستون، مونترال و ونکوور به ترتیب رتبه‌های برتر شهرهای دانشجویی کانادا را به دست آوردند.

 

خبری خوب: شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانیان با ویزای موقت

 

مطالعه بهترین شهرها برای دانشجویان در کانادا سال 2023 توسط شرکت مالی HelloSAFE روز گذشته 9 مارس منتشر شد، شامل بررسی معیارهایی همانند کیفیت زندگی دانشجویی، برتری تحصیلی و هزینه تحصیل برای رتبه‌بندی بود. گروه HelloSAFE چهار مقوله زیر را که به زیرمجموعه‌هایی تقسیم شده بودند، برای رتبه‌بندی ۴۷ شهر در سراسر کانادا مقایسه کردند.

 

کیفیت زندگی: مقایسه هزینه ماهانه برای اجاره آپارتمان استودیویی در مرکز شهر، تعداد ساکنان، دسترسی به طبیعت، آب و هوا و کیفیت هوا.

جذابیت: تعداد شهرهای بزرگ در شعاع 500 کیلومتری، دسترسی از طریق جاده، قطار یا هواپیما، نرخ بیکاری در ژانویه امسال و میانگین درآمد خانوار در ژانویه امسال.

کیفیت زندگی دانشجویی: تعداد دانشجویان در شهر، نسبت دانشجویان به کل جمعیت، تعداد بارها و رستوران‌ها در شعاع 10 کیلومتری و رویداد‌های فرهنگی.

تعالی تحصیلی و هزینه تحصیل: تعداد دانشگاه‌های شهر، هزینه شهریه دانشگاه‌ها برای سال 2022-2023، و رتبه بندی دانشگاهی بر اساس «شهرت» برای سال 2023، رتبه بندی که با استفاده از رتبه بندی معتبر مجله کانادایی MacLeans.

 

شهر کینگستون مجموعاً 152 امتیاز به دست آورد و مقام اول را از شربروک در کبک پس گرفت که امسال در مقام چهارم قرار گرفت. به گفته این شرکت، کینگستون به دلیل رتبه بندی شهرت دانشگاه و جمعیت زیاد دانشجویان، در یک رقابت تنگاتنک مونترال (با 144 امتیاز) و ونکوور (143 امتیاز) را شکست داد.

 

در وب سایت HelloSAFE آمده است: «کینگستون با رویدادهای فرهنگی متنوع که 17 درصد از جمعیت آن هم دانشجو هستند، یک زندگی دانشجویی پویا و متنوع را ارائه می‌دهد. به همین ترتیب، کینگستون دارای آب و هوایی معتدل، طبیعت بکر و حفاظت شده و دسترسی آسان به طبیعت، محیط زندگی بسیار سالمی را برای تحصیل ارائه می‌دهد.

 

در این گزارش آمده است که مونترال رتبه دوم بهترین شهر برای دانشجویان در رده برتر علمی است. این مقوله به شدت به رتبه بندی دانشگاه‌های برتر MacLeans، قیمت شهریه و تنوع دانشگاهی وابسته است. در این گزارش آمده است: «مونترال با هفت دانشگاه، نزدیک به 200 هزار دانشجو دارد. »

 

ونکوور در مجموع سوم شد اما در رده‌های جذابیت، زندگی دانشجویی و عالی رتبه چهارم را کسب کرد. در رده کیفیت زندگی، این شهر در بین 10 شهر برتر قرار نگرفت.

 

دیگر شهرهای دانشجویی برتر کانادا به ترتیب شامل شربروک در کبک، کلگری، ادمونتون، کبک سیتی، سنت جانز در نیوفاندلند، همیلتون و تورنتو هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top