بهترین کشورها و شهرها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

بهترین کشورها و شهرها برای سرمایه گذاری در املاک

بهترین کشورها و شهرها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: AFIRE (انجمن سرمایه گذاران خارجی در املاک و مستغلات) انجمنی برای سرمایه گذاری بین المللی در املاک و مستغلات است که بر املاک تجاری در ایالات متحده متمرکز است.

 

کشورهای برتر برای خرید املاک و مستغلات با ارز دیجیتال

 

AFIRE یک نظرسنجی بین‌المللی سرمایه‌گذار سالانه را برگزار می‌کند، که برای پاسخگویی به نیازهای سرمایه‌گذاران نهادی املاک و مستغلات در سراسر جهان ایجاد شده است که چالش‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را بررسی می‌کنند.

 

ریسک ها و فرصت های اصلی چیست؟

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص در این مواقع که ما همچنان با چالش های بی سابقه ای مانند شیوع ویروس کرونا، منفی شدن قیمت نفت و سقوط بازارهای سهام مواجه بودیم.

 

خطرات سرمایه گذاری املاک و مستغلات 

تقریباً 50 درصد از پاسخ دهندگان، مسائل ژئوپلیتیکی و تغییرات آب و هوایی مانند افزایش سطح آب دریاها را جزو نگرانی های اصلی خود در مورد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و حدود 40 درصد به نوسانات ارز و خطرات نرخ بهره اشاره کردند.

 

خطرات سیاسی

خطرات سیاسی کلیدی که ذکر شد شامل رویدادهای ژئوپلیتیکی بود که عمدتاً شامل تعرفه های آمریکا و جنگ تجاری با چین بود.

برگزیت؛ سیاست‌های حمایت‌گرایانه و تأثیر اعتراضات هنگ‌کنگ بر تجارت در آسیا نیز نگرانی‌های کلیدی در مورد سرمایه‌گذاری فرامرزی در املاک و مستغلات در سال 2021 باقی مانده است.

علاوه بر این، پاسخ دهندگان خاطرنشان کردند که رویدادهای اصلی مورد نگرانی آنها در خاورمیانه جنگ با ایران و ناآرامی های داخلی در آمریکای لاتین است.

 

خطرات سیاسی داخلی آمریکا

ریسک سیاسی اصلی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ایالات متحده بدون شک نتیجه انتخابات 2021 است.

جو بایدن در ژانویه 2021 ریاست جمهوری را از دونالد ترامپ تحویل گرفته است و یک دولت جدید به معنای پتانسیل برخی تغییرات عمده در سیاست است.

برخی از قابل توجه ترین نگرانی های تغییر سیاست در مورد سرمایه گذاری املاک و مستغلات در رابطه با مسائل مهاجرت و نیروی کار است.

 

ریسک های ارزی

پاسخ دهندگان همچنین ریسک های ارزی را به عنوان یکی از بزرگترین چالش های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات رای دادند.

این ریسک ها شامل نوسانات ارز، نوسانات بازار فارکس، هزینه های پوشش ریسک بالا، ریسک و نوسانات نرخ بهره و همچنین نرخ های بهره منفی است که منجر به عدم تعادل ارز می شود.

ما درک می کنیم که نوسانات ارز یکی از بزرگترین ریسک هایی است که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند. اگر شما یک سرمایه گذار هستید که به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستید، با ما تماس بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین ارزش را برای پول خود دریافت می کنید.

 

محیط مالیاتی و نظارتی

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بین‌المللی سرمایه‌گذاران همچنین نگرانی‌های مالیاتی و محیط نظارتی را برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات نشان دادند.

خطرات اصلی این دسته شامل اطمینان کمتر در مورد الزامات شهرداری برای توسعه، عدم آگاهی و عدم شفافیت در حاکمیت محلی (مالی و قانونی) و بازارهای املاک و مستغلات است.

 

رکود اقتصادی

خطرات اصلی مربوط به رکود اقتصادی که می تواند بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تأثیر بگذارد شامل کندی هماهنگ جهانی اقتصاد، کاهش رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) و کاهش رشد در برخی از کشورهای اروپایی است.

 

مسائل مربوط به قیمت گذاری

برخی از مسائل اصلی قیمت گذاری که می تواند بر سرمایه گذاری املاک و مستغلات تأثیر بگذارد و سرمایه گذاران را نگران می کند عبارتند از:

قیمت بالا در اواخر چرخه
نرخ های سقف فشرده به دلیل نرخ بهره پایین
رقابت بالا برای دارایی ها در سمت حقوق صاحبان سهام و بدهی

 

سایر نگرانی های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

علاوه بر تمام مسائل فوق الذکر که سرمایه گذاران املاک و مستغلات نگران آن هستند، تعدادی مسائل دیگر وجود دارد که دسته بندی نشده اند، مانند:

اختلالات فناوری
حباب بدهی با بازدهی بالا
عدم اقدام برای بهبود تغییرات آب و هوایی و سرمایه گذاری زیرساختی
قرار دادن سرمایه گذاری ها در معرض خطرات اقلیمی فزاینده

 

تنوع بخشی

تنوع بخشی یکی از برجسته ترین فرصت های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است که از این نظرسنجی حاصل شده است. به ویژه مقیاس پذیری سبد سرمایه گذاری، تنوع برای ایجاد جریان نقدی بلندمدت، نقدینگی بازار و کیفیت املاک و مستغلات.

علاوه بر این، سایر فرصت‌های ذکر شده شامل قرار گرفتن در معرض بخش‌ها و فرصت‌های غیرمعمول در بازارهای داخلی و تنوع در بازارهای تثبیت‌شده و/یا نوظهور است.

 

بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در سال های آینده کدامند؟

اکنون که ریسک‌ها و فرصت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در املاک در سال 2021 مشخص شد، ذکر مکان‌های واقعی که در آن سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران املاک راحت‌تر است نیز مهم است.

 

لندن و لس آنجلس در میان بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند.

در سال 2018، لندن به عنوان شهر شماره یک جهان برای سرمایه گذاری در املاک انتخاب شد و شهرهای آلمان مانند برلین به طور فزاینده ای به گزینه های جذاب تبدیل شدند.

با این حال، همه چیز در سال های اخیر تغییر کرد و لندن اکنون در رتبه 4 قرار دارد که با توجه به عدم قطعیت های تاریخی با برگزیت هنوز هم چشمگیر است.

 

در سال 2020، لس آنجلس به عنوان بهترین شهر برای سرمایه گذاری در املاک انتخاب شده است و به سرعت از رتبه هفتم در سال 2019 صعود می کند. لس آنجلس اغلب به عنوان یک انتخاب عاقلانه برای سرمایه گذاری طولانی مدت در املاک در نظر گرفته می شود زیرا به طور مداوم مکانی جذاب برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران تقریباً همیشه حداقل پول خود را پس می گیرند و بیشتر آنها سود سالمی دارند.

 

جمعیت لس آنجلس در سال 2020 12,447,000 نفر است، در حالی که سپتامبر 2020 نشان داد که میانگین قیمت فهرست املاک لس آنجلس 950 هزار دلار بود که نسبت به سال گذشته 5.7 درصد افزایش داشت، در حالی که میانگین قیمت فروش 850 هزار دلار بود.

 

لندن از نظرسنجی سال 2018 سه رتبه سقوط کرد و نیویورک به رتبه 9 در رده شهرهای جهانی سقوط کرد. پاریس شماره 2 است و بهترین شهر اروپایی قبلی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برلین به رتبه 8 سقوط کرد.

 

جمعیت لندن در سال 2020 به 9,304,000 نفر رسیده است که نسبت به سال 2019 افزایش 1.3 درصدی را نشان می دهد. میانگین قیمت ملک در لندن برای نوامبر 2020 666,842 پوند است. این افزایش 3.59 درصدی از آگوست 2020 و افزایش 5.312 درصدی نسبت به ماه است. پیش.

 

جمعیت پاریس در سال 2020 به 12278210 نفر می رسد که میانگین قیمت آپارتمان های موجود در سه ماهه اول 2020 با 7.95 درصد افزایش به 10460 یورو در هر متر مربع (متر مربع) رسیده است. در سه ماهه دوم قیمت املاک در پاریس به طور متوسط به 10690 یورو رسیده است. در هر متر مربع و انتظار می رود در اکتبر به 10860 یورو در متر مربع صعود کند.

 

ادوارد ام. کاسال، رئیس جدید منتخب AFIRE و مدیر اجرایی بخش املاک و مستغلات جهانی Aviva Investors مستقر در لندن، می‌گوید:

یک سال بعد، سرمایه گذاران خارجی کمتر نگران پیامدهای برگزیت هستند. در عین حال، بازار لندن با چندین فروش بزرگ در سال گذشته رونق گرفته است. لندن دارای تعدادی ویژگی به عنوان مکانی برای سرمایه گذاری است، از جمله حاکمیت قانون پایدار، شفافیت و استفاده از زبان انگلیسی. علاوه بر این، یک منطقه زمانی مناسب برای تجارت بین‌المللی، نیروی کار عمیق و ویژگی‌های فرهنگی نیز کمک می‌کند.»

 

کدام کشورها بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و افزایش سرمایه هستند؟

نظرسنجی بین‌المللی سرمایه‌گذاران، پنج کشور برتر را معرفی کرد که بهترین فرصت را برای افزایش ارزش سرمایه ارائه می‌کنند. این ها بودند:

RankingCountry
1.US
2.Brazil
3.China
4.Spain
5.UK

ایالات متحده همچنین همچنان از نظر ارائه بهترین فرصت برای افزایش سرمایه در جهان پیشتاز است و پس از آن برزیل در رتبه دوم باقی مانده است.

چین و اسپانیا هر دو از رتبه ششم سال گذشته صعود کردند و به ترتیب در مکان های سوم و چهارم قرار گرفتند. بریتانیا از رتبه سوم به پنجم سقوط کرد.

 

باثبات ترین و مطمئن ترین کشورها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

در اینجا لیستی از باثبات ترین و امن ترین کشورها برای املاک و مستغلات آمده است

RankingCountry
1.US
2.Germany
3.Canada
4.UK
5.Australia

با 58 درصد آرای پاسخ دهندگان، ایالات متحده همچنان پایدارترین کشور برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. آلمان بار دیگر با 20 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت و کانادا با 12 درصد در جایگاه سوم باقی ماند. بریتانیا از پنجم به چهارم رسید، در حالی که استرالیا از چهارم به پنجم سقوط کرد.

 

برترین کشورهای نوظهور برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

AFIRE همچنین مروری بر بهترین بازارهای نوظهور برای سرمایه گذاران ارائه کرد. برزیل جایگاه خود را به عنوان بازار نوظهور شماره یک دوباره به دست آورد و از جایگاه سوم به جای چین که به رتبه دوم سقوط کرد، صعود کرد. هند از چهارم به جایگاه سوم رسید، مکزیک از رتبه دوم به تساوی با هند در رده سوم سقوط کرد و کلمبیا در رتبه پنجم وارد فهرست پنج بازار نوظهور برتر شد.

در اینجا رتبه بندی بهترین کشورهای نوظهور برای سرمایه گذاری در املاک آمده است:

RankingCountry
1.Brazil
2.China
3.India
4.Mexico
5.Colombia

 

شهرهای برتر برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ایالات متحده

هشتاد و شش درصد از پاسخ دهندگان می گویند که قصد دارند سرمایه گذاری خود را در املاک و مستغلات ایالات متحده حفظ یا افزایش دهند. آقای کاسال می گوید:

به طور قابل توجهی، سانفرانسیسکو، که از سال 2011 در فهرست پنج شهر برتر سرمایه‌گذاران جهان قرار دارد، به رتبه یازدهم سقوط کرد و واشنگتن دی سی به نزول خود در بین شهرهای جهانی ادامه داد و از رتبه پانزدهم در سال گذشته به 25ام امسال سقوط کرد.

نیویورک در سال های گذشته به عنوان برترین شهر ایالات متحده انتخاب می شد و از لس آنجلس برتری قابل توجهی داشت. اما همه چیز در سال 2020 تغییر کرد، جایی که لس آنجلس در صدر جدول بهترین شهر جهانی برای سرمایه گذاری در املاک قرار گرفت.

 

با این وجود، با اختلاف قابل توجهی، ایالات متحده به عنوان کشور شماره یک برای سرمایه گذاری برنامه ریزی شده املاک و مستغلات در سال 2018 و پس از آن بریتانیا، آلمان، کانادا و فرانسه قرار گرفت. پاسخ دهندگان در نظرسنجی همچنین به چندین نقطه قوت بازار ایالات متحده از جمله اقتصاد قوی و باثبات ایالات متحده، بازارهای سرمایه شفاف و شهرت برای نوآوری اشاره کردند. به عنوان کلاس های دارایی جایگزین، آنها به مسکن سالمندان، زیرساخت ها، ساختمان های اداری پزشکی و مسکن دانشجویی اشاره کردند.

 

اگر شما یک سرمایه گذار ملک هستید و به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در خارج از کشور هستید، ما می توانیم راهنمایی های تخصصی و مناسب به شما ارائه دهیم تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از تبدیل ارز می برید. با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره ما را پر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top