بهترین کشور برای مهاجرت: کانادا یا آلمان

آلمان و کانادا هر دو شهرت کشور مهاجران را دارند. در واقع، آلمان در رتبه بندی توسط US News and World Report به عنوان پنجمین کشور برتر جهان برای مهاجران انتخاب شد. در عین حال، کانادا با تمام مزایایی که برای خارجی ها دارد، مقام اول را دارد. با این وجود، هر دو کشور مزایا و معایبی برای مهاجران آینده دارند که قابل تامل است.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

انتخاب کانادا یا آلمان به عنوان کشوری برای مهاجرت کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. آلمان و کانادا هر دو مزایا و معایب مختلفی در مورد مهاجرت دارند. با این حال، قوانین مهاجرت کانادا ممکن است برای خارجی ها سخت گیری کمتری داشته باشد.

 

آلمان و کانادا شباهت های زیادی دارند، مانند اقتصاد باثبات، رفاه خوب، مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا، و استاندارد بالای زندگی. با این حال، چندین جنبه از هر دو کشور وجود دارد که منحصر به آنها است و ممکن است بر تصمیم مهاجرت شما تأثیر بگذارد.

 

برخی از تفاوت های قابل توجه بین کانادا و آلمان در مکان، هزینه زندگی، زبان و مالیات است. بیایید نگاهی به هر دو کشور به عنوان مقاصد مهاجرت بیندازیم.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

چرا آلمان و کانادا در بین مهاجران شناخته شده هستند؟

بر کسی پوشیده نیست که آلمان و کانادا از جمله کشورهای مساعد برای مهاجرت در جهان هستند و سال هاست که بوده اند.

 

برخی از دلایل محبوبیت بالا در بین خارجی ها عبارتند از:

استاندارد و کیفیت زندگی بالا

فرصت های شغلی عالی

حقوق بالا

تعادل خوب کار و زندگی

ایمنی

رفاه

خدمات درمانی رایگان با کیفیت و امکانات عالی

قانون مهاجرت آسان برای خارجی ها

در دسترس بودن مجوزهای اقامت مختلف

اجازه اقامت پس از تحصیل

محیط بین المللی

یک نظام سیاسی باثبات و دموکراتیک

 

به غیر از موقعیت مکانی که به طور قابل توجهی متفاوت است، همراه با آب و هوا، حیات وحش و طبیعت، تفاوت های دیگری بین کانادا و آلمان چیست؟

 

ایالات متحده در مقابل بریتانیا: بهترین کشور برای زندگی

زندگی در آلمان در مقابل ایالات متحده آمریکا: کدام بهتر است؟

 

مهاجرت به آلمان

البته مهم ترین تفاوت آلمان و کانادا در زبان است! در واقع، هنگام مهاجرت به آلمان، این زبان یک چالش بزرگ است. زندگی در آلمان بدون دانش زبان محلی دشوار است. با یافتن شغل اجتماعی شروع می شود و با کارهای ساده روزانه خاتمه می یابد.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید بدون صحبت آلمانی به آلمان مهاجرت کنید. هنوز افراد زیادی هستند که این کار را انجام می دهند. آلمان یکی از بهترین مکان ها برای کار در STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) برای غیر آلمانی زبانان است.

 

در اینجا چند دلیل برای مهاجرت به آلمان به جای کانادا آورده شده است:

چهارمین اقتصاد بزرگ جهان

هزینه کمتر زندگی

حمل و نقل عمومی ارزان و توسعه یافته

آبجو

مردان خوش تیپ

فرهنگ قوی

تکنولوژی پیشرفته

موقعیت اروپای مرکزی

تعادل عالی کار و زندگی

قانون استخدام به کارمندان حقوق بیشتری می دهد

نزدیکی به تمام کشورهای بزرگ اروپایی

افراد بسیار اصیل و قابل اعتماد

 

هزینه های زندگی

بیایید با هزینه ها شروع کنیم، زیرا ممکن است برای بسیاری از افراد حیاتی ترین عامل باشد. آیا می توانید در آن کشورها زندگی کنید؟ با این حال، هزینه زندگی در آلمان کمتر از کانادا است، با قدرت خرید بیشتر.

 

میانگین هزینه برای یک خانواده با یک فرزند حدود 2300 یورو تا 3000 یورو در ماه خواهد بود. هزینه های شما به شدت به شهر، منطقه و سبک زندگی شما بستگی دارد. یک خانواده چهار نفره به طور متوسط به 3800 یورو در ماه برای داشتن یک زندگی راحت نیاز دارد.

 

به طور کلی، هزینه زندگی در آلمان کمتر از کانادا است، به خصوص اجاره بها مقرون به صرفه تر است. به لطف استانداردهای سختگیرانه آلمانی، غذا نیز ارزانتر است و به طور متوسط کیفیت بهتری دارد.

 

لیست گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی:

مونیخ

هامبورگ

فرانکفورت

دوسلدورف

برلین

اشتوتگارت

هایدلبرگ

 

مالیات:

مالیات بر درآمد در آلمان تصاعدی است. در زیر می توانید در جدول زیر مالیات بر درآمد آلمان را مشاهده کنید:

 

BracketTaxable incomeThe marginal rate
1up to EUR 9,4080%
2EUR 9,408 – EUR 57,05114% rising progressively to 42,00%
3EUR 57,051 – EUR 270,50042%
4from EUR 270,50045%

 

با درآمد متوسط ​​سالانه 40000 یورو، 35.58٪ (14235 EUR) مالیات پرداخت خواهید کرد. این مبلغ 2147 یورو در ماه برای شما باقی می گذارد.

 

تفاوت زیادی بین مالیات در کانادا و آلمان وجود دارد. در آلمان، سهم اجتماعی و بیمه بخش بزرگی از کل مالیات را می گیرد و همراه با مالیات بر درآمد شما کسر می شود.

 

به عنوان مثال، بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه مراقبت طولانی مدت به طور خودکار با مالیات شما پرداخت می شود. علاوه بر این، آلمان علاوه بر مالیات بر درآمد، مالیات همبستگی و مالیات کلیسا (فقط برای مسیحیان) دارد.

 

در کانادا، نسبت مالیات تأمین اجتماعی بسیار کمتر است، جایی که شما بیشتر فقط برای مراقبت های بهداشتی پرداخت می کنید.

 

همه در آلمان به بیمه درمانی نیاز دارند. یکی از بیمه های آلمانی با رتبه برتر برای کارگران بین المللی، مهاجران، مشاغل آزاد و صاحبان مشاغل، Ottonova است.

 

حمل و نقل:

آلمان فرصت های سفر باورنکردنی را ارائه می دهد. اگر تا به حال آرزو داشتید از هر کشوری در اروپا دیدن کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده است!

 

با مجوز/ویزای اقامت آلمان، می‌توانید به راحتی با قطار، اتوبوس یا یک پرواز کوتاه، به هر کشوری در اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید. طولانی ترین زمان پروازی که می توانید داشته باشید شاید 2.5 ساعت به مقصد پرتغال یا یونان باشد.

 

علاوه بر این، حمل و نقل عمومی در سطح جهانی به شما امکان دسترسی آسان به تمام شهرهای آلمان را می دهد، بنابراین می توانید به راحتی در داخل کشور نیز سفر کنید! معمولاً هنگام زندگی در آلمان نیازی به ماشین ندارید، مگر اینکه در روستایی یا شهری کوچک زندگی کنید.

 

تحصیلات

آلمان سومین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در جهان و محبوب ترین مقصد در اروپا است.

 

بیش از 12 درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان از خارج از کشور می آیند. آلمان مکانی جذاب برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان بسیار مورد احترام کارفرمایان در سراسر جهان است.

 

علاوه بر این، مدارس و دانشگاه ها برای همه ملیت ها رایگان هستند. این به ما می گوید که اقتصاد آلمان چقدر قوی است که می تواند بیش از 380 دانشگاه و 32 هزار مدرسه را تامین مالی کند.

 

هزینه زندگی برای دانشجویان در آلمان جذاب است و حدود 10000 یورو در سال است.

 

برخی از افرادی که تجربه تحصیل در هر دو کشور را دارند می گویند که کیفیت تحصیل در آلمان به طور قابل توجهی بالاتر از کانادا است.

 

هم تئوری و هم عمل در آلمان ضروری است. دانشگاه‌های آلمان برنامه‌های آکادمیک برجسته‌ای را با تمرکز بر تحقیق ارائه می‌کنند، در حالی که دانشگاه‌های علوم کاربردی طیفی از مدارک جذاب و کاربردی را ارائه می‌دهند.

 

بسیاری از برنامه های تحصیلی تئوری و عمل را ترکیب می کنند. در واقع، دانشگاه های علمی کاربردی همیشه با مشاغل محلی ارتباط دارند، بنابراین فارغ التحصیلان آنها در مراحل اولیه با کارفرمایان آینده آشنا می شوند.

 

دوره های کارآموزی و ترم های خارج از کشور اغلب بخشی از برنامه مدرک هستند. همه اینها به طور قابل توجهی شروع کار شما را تسهیل می کند.

 

در آلمان می توانید از خودتان نهایت استفاده را ببرید. در اینجا، می توانید آزادانه توانایی های فکری و مهارت های شخصی خود را توسعه دهید و به پتانسیل کامل خود برسید. اگر قصد دارید به چیزهای بزرگ برسید، عزم، انگیزه و تعهد خواهید داشت که درهای زیادی را هم در طول تحصیل و هم بعد از تحصیل باز کنید.

 

با این وجود، برنامه های لیسانس انگلیسی در آلمان گسترده نیست. دانشجویان اغلب برای دسترسی به مدرک انگلیسی زبان نیاز به پرداخت هزینه های بالایی دارند. با این حال، برنامه های کارشناسی ارشد زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد!

 

کار

 

کار در آلمان مزایای بسیاری دارد. در حالی که شغل خود را دنبال می کنید، از مزایای بزرگی مانند خدمات اجتماعی کامل، مراقبت های بهداشتی رایگان، پنج هفته تعطیلات، بدون اضافه کاری و غیره برخوردار خواهید بود. اگر مشکلی در محل کار ایجاد شود، دولت آلمان همیشه در کنار کارمندان است.

 

مزایای کارکنان عبارتند از: بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه مراقبت طولانی و نیمی از آن توسط کارفرما و نیمی توسط کارگر پرداخت می شود.

 

علاوه بر این، نرخ بیکاری آلمان (3.1٪) کمتر از کانادا (5.7٪) است.

 

در واقع، آلمان به بسیاری از کارگران خارجی، از مهاجران با تجربه و واجد شرایط بالا گرفته تا کارگران عادی نیاز دارد. بزرگترین فرصت ها با بالاترین حقوق را می توان در مهندسی، تحقیقات، پزشکی و فناوری اطلاعات یافت.

 

کارفرمایان آلمانی نیمی از هزینه های بیمه درمانی را می پردازند، گاهی اوقات کارت های ماهانه برای حمل و نقل عمومی، سالن بدنسازی و حتی سرویس غذا در محل کار را نیز پرداخت می کنند.

 

علاوه بر این، کار در آلمان با کارت آبی EU-Blue Card درها را برای ادامه کار در هر کشور اروپایی باز می کند. شما به راحتی می توانید به یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا منتقل شوید.

 

ویزا، اقامت و اجازه کار

اگر تصمیم به تحصیل در آلمان دارید، می توانید برای مجوز کار پس از تحصیل با اعتبار 18 ماه درخواست دهید. در این مدت، باید شغلی متناسب با شرایط خود پیدا کنید. بر این اساس، می توان درخواست مجوز اقامت کاری کرد.

 

فارغ التحصیلان STEM بهترین شانس برای کار و اقامت در آلمان را دارند. حتی اگر از کشور دیگری فارغ التحصیل شده اید، می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان برای آمدن به آلمان به منظور یافتن کار درخواست دهید.

 

کارت آبی EU-Blue Card یکی دیگر از گزینه های حرفه ای بسیار ماهر برای مهاجرت به آلمان است. با این حال، شما باید تجربه کاری قابل توجهی داشته باشید و حداقل حقوق 56400 یورو (2022) در سال یا 43992 یورو اگر شغل شما در گروه STEM باشد.

 

کارت آبی اتحادیه اروپا به مدت چهار سال با امکان تمدید / درخواست مجدد اعطا می شود.

 

اگر به مدت 5 سال در آلمان با اجازه اقامت کاری یا موارد دیگر زندگی می کنید، می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. این به شما این امکان را می دهد که زمان نامحدودی در آلمان بمانید و آنچه را که می خواهید انجام دهید.

 

پس از 8 سال زندگی در آنجا، واجد شرایط درخواست شهروندی آلمان خواهید بود.

مهاجرت به کانادا

در اینجا چند دلیل برای مهاجرت به کانادا از طریق آلمان آورده شده است:

خدمات درمانی رایگان (پرداخت با مالیات).

مردم دوستانه و خوش برخورد هستند

بدون نژادپرستی

جامعه بردبار نسبت به فرهنگ های دیگر

تحصیلات خوب

مالیات کمتر

زبان انگلیسی و فرانسوی

مشاغل وابسته به زبان نیستند

نزدیکی به ایالات متحده آمریکا

هزینه های مقرون به صرفه تر

 

به طور کلی کانادا به چه کشوری معروف است؟ این در واقع به دلیل ویژگی های زیبای جغرافیایی و تنوع طبیعی خود مشهور است. چشم انداز و مناطق آب و هوایی به طور قابل توجهی متفاوت است. شما چیزی مشابه را در آلمان “بسیار خسته کننده” نخواهید دید.

 

طبیعت کانادا شامل دریاچه‌ها و رودخانه‌های زیبا و آرام، کوه‌های باشکوه، دره‌های پوشیده از جنگل و تپه‌های زیبا است. این در واقع یک مقصد عالی برای هر کسی است که می خواهد در کشوری با دسترسی به طبیعت دست نخورده زندگی کند.

 

علاوه بر این، به دلیل هجوم بالای مهاجران، ملت کانادا یکی از چند فرهنگی ترین کشورهای جهان است.

 

هزینه های زندگی

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، هزینه زندگی یکی از اولین مواردی است که باید در نظر بگیرید. معمولا  مهاجران از طریق برنامه های کاری و تحصیلی به کانادا مهاجرت می کنند، جایی که درآمد شما می تواند به شدت متفاوت باشد.

 

به عنوان یک دانشجو، آماده باشید تا سبک زندگی خود را بدون درآمد اضافی حفظ کنید در حالی که کارمندان شرایط بهتری برای کسب درامد دارند.

 

در کانادا، متوسط ​​هزینه‌های خانوار حدود 7400 دلار کانادا در ماه است که تقریباً 1600 دلار کانادا به مسکن، 1300 دلار کانادا برای مالیات، 1030 دلار کانادا برای حمل و نقل (خصوصی)، 730 دلار کانادا برای غذا و 188 دلار کانادا برای تحصیل اختصاص می‌یابد. یک خانواده چهار نفره حداقل به 7000 دلار کانادا (4500 یورو) در ماه نیاز دارد.

 

سرگرمی و فعالیت های اوقات فراغت در این لیست گنجانده نشده است.

 

با این حال، برآورد هزینه های متوسط ​​برای یک خانواده در کانادا دشوار است. اعداد بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید، می توانند به طور قابل توجهی نوسان داشته باشند.

 

نمونه ای از هزینه های ماهانه در تورنتو:

تلفن و اینترنت: 127.50 دلار کانادا

حمل و نقل عمومی: 176.25 دلار کانادا

مواد غذایی: 383.60 دلار کانادا

بیمه: 52 دلار کانادا

 

لیست گران ترین شهرهای کانادا برای زندگی:

تورنتو در انتاریو

ونکوور در بریتیش کلمبیا

ویکتوریا در بریتیش کلمبیا

همیلتون-برلینگتون در انتاریو

کلگری در آلبرتا

به عنوان مثال، در ونکوور، شما بیش از همه جا برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه – 3200 دلار کانادا در ماه پرداخت خواهید کرد. غذا و مواد غذایی در تورنتو برای شما هزینه بیشتری دارد، حدود 400-520 دلار کانادا در ماه.

 

هزینه های مراقبت های بهداشتی بین 60 تا 120 دلار کانادا در تمام شهرهای اصلی متغیر است. حمل و نقل عمومی گران ترین در تورنتو است – 145 دلار کانادا در ماه. سرگرمی حداقل به 500 دلار کانادا در ماه می رسد.

 

با این حال، املاک و مستغلات در کانادا ارزان تر از آلمان است. شما به طور متوسط ​​حدود 2719 یورو برای هر متر مربع پرداخت خواهید کرد، در حالی که در آلمان این مبلغ 3572 یورو خواهد بود.

 

مانند آلمان، کانادا نیز دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی همگانی رایگان است.

 

در نتیجه، هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره طبقه متوسط ​​در کانادا بیشتر از آلمان است. علاوه بر این، بیمه ماشین و خانه می تواند مقدار قابل توجهی از درآمد شما را از بین ببرد. مالیات بر املاک و وام مسکن نیز سالانه در کانادا افزایش می یابد.

 

مالیات

نرخ مالیات فدرال کانادا (CAD):

15% از 45916 دلار اول درآمد مشمول مالیات، +

20.5% در 45915 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در قسمت درآمد مشمول مالیات بیش از 45916 دلار تا 91831 دلار)، +

26٪ در 50,522 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 91,831 دلار تا 142,353 دلار)، +

29٪ در 60,447 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 142,353 دلار تا 202,800 دلار)، +

33 درصد از درآمد مشمول مالیات بیش از 202800 دلار

 

علاوه بر این، در برخی موارد باید مالیات استانی بپردازید. مالیات بر فروش استانی (PST) بر مصرف کنندگان کالاها و خدمات خاص در بسیاری از استان های کانادا اعمال می شود.

 

با متوسط ​​درآمد سالانه 52600 دلار کانادا، 21.46% (11288 دلار) مالیات پرداخت خواهید کرد. این برای شما 3,442 دلار کانادا (2,221 یورو) در ماه درآمد قابل تصرف باقی می گذارد.

 

هزینه های دیگر مانند بیمه درمانی را در نظر داشته باشید. در آلمان کارفرما 50 درصد برای آن پرداخت می کند.

 

خارجی‌ها در کانادا متوجه شدند که پس‌انداز کردن در یک شغل معمولی تقریبا غیرممکن است، فقط متخصصان با حقوق بالا می‌توانند این کار را انجام دهند.

 

صفر تا صد هزینه های زندگی در کانادا در سال 2022

 

 

تحصیلات

در مرحله اول، عامل هزینه – برنامه کارشناسی در کانادا بین 6000 تا 35000 دلار کانادا برای شما در سال هزینه دارد. در مقابل، تحصیل در آلمان رایگان است.

 

هزینه زندگی برای دانشجویان در کانادا بین 10000 تا 12000 دلار کانادا در سال متغیر است.

 

با وجود هزینه، کانادا نیز یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. دانشجویان آن را به دلایل مختلف ترجیح می دهند، به عنوان مثال، کیفیت، زندگی در دانشگاه، کیفیت بالای زندگی، تحقیقات و فرصت های شغلی و غیره.

 

آموزش کانادا کیفیت خود را دارد:

زمانی که اولین دانشگاه آلمانی در رتبه 98 قرار گرفت، دانشگاه های کانادا در رتبه 18 رتبه بندی جهانی قرار گرفتند. در مجموع 26 دانشگاه در کانادا وجود دارد که 4 دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

 

دانشگاه های تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی و غیره از بالاترین رتبه های دانشگاه در کانادا هستند.

 

سالانه هزاران دانشجو از خارج از کشور به کانادا می آیند. سال گذشته، 642480 دانشجوی بین المللی بود. با گذشت زمان، تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا افزایش یافته است. در سال 2000 فقط 100000 بود.

 

از سوی دیگر آلمان سالانه پذیرای حدود 350000 دانشجو است.

 

مدرکی که در یکی از دانشگاه های کانادا به دست می آید ارزش بالایی دارد و می تواند با مدرک دریافت شده در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، استرالیا یا برخی از کشورهای اروپایی رقابت کند.

 

دولت و دانشگاه ها به طور مستمر در تلاش هستند تا از دانشجویان برای پیگیری موثر مطالعات خود حمایت کنند. در مقایسه با برخی از کشورها، هزینه های دانشجویان بین المللی هنوز قابل قبول است. همچنین فرصت های بورسیه کمی وجود دارد که بار هزینه ها را کاهش می دهد.

 

زندگی دانشگاهی:

در کانادا رویدادهای فرهنگی و اجتماعی زیادی در دانشگاه اتفاق می افتد. تحصیل در کانادا سبک زندگی و سرگرمی منحصر به فردی دارد.

 

پژوهش:

آلمان به شدت بر روی تمرین تمرکز کرده است، کانادا بیشتر بر روی تحقیق است. دانشگاه ها از دانشجویانی که بهترین ایده های تحقیقاتی را دارند حمایت عالی می کنند و گاهی اوقات بورسیه هایی را اعطا می کنند.

 

تحصیلات عالی در کانادا به بسیاری از محققان کمک می کند تا از دانش خود در رشته های مختلف استفاده کنند. دانشجویان می توانند در هر زمینه ای تحقیق کنند و توسط اساتید و اساتید دانشگاه حمایت می شوند. وقتی ایده خوب باشد، صنایع و دولت هزینه تحقیق را بر عهده می گیرند.

 

دانشگاه های خوب زیادی در کانادا وجود دارد. محبوب ترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا را در خود جای داده اند.

 

کار

در کانادا، کارمندان تنها دو هفته از تعطیلات با حقوق و تقریباً به همان اندازه در آلمان از مزایای اجتماعی برخوردار می شوند. کارکنان بیمه کار، مزایای خانواده، بیمه بازنشستگی، آموزش و پرورش، مسکن، زایمان و مرخصی پدری دریافت می کنند.

 

به عنوان مثال، آلمان مزایای مسکن را به کارمندان خود ارائه نمی دهد. فقط در موارد نادر، زمانی که شخصی به دلیل شغلی در حال جابجایی است.

 

به طور کلی، اگر شما یک کارگر بسیار ماهر باشید، فرصت های شغلی زیادی در کانادا پیدا خواهید کرد. با بیش از 41500 شرکت فناوری، متخصصان فناوری اطلاعات بهترین شانس استخدام را دارند.

 

جدای از فناوری اطلاعات، تولید، خدمات مختلف، املاک و ارتباطات بخش های مهمی در کانادا هستند و به طور مداوم در حال رشد هستند. از این رو، رشد به کارکنان بیشتری نیاز دارد.

 

برای دو سال آینده، کانادا آماده است تا مهاجران بیشتری را دعوت کند. به ویژه افرادی که می توانند خلاءهای موجود در صنایع IT، پزشکی، مهندسی، نفت و گاز را پر کنند، مورد استقبال قرار می گیرند.

 

بریتیش کلمبیا و انتاریو حتی Tech Specific Draws (قانون مهاجرت) را معرفی کردند و از متخصصان فنی خارجی بسیار ماهر و با تجربه برای زندگی و کار در کانادا دعوت کردند.

 

به خاطر داشته باشید که کانادا دارای دو زبان اصلی انگلیسی و فرانسوی است. زبان فرانسه عمدتاً برای زندگی و کار در استان کبک مورد نیاز است و اگر قصد اقامت در استان کبک را دارید، مقامات استانی به مهارت های زبانی نیاز دارند.

 

شما می توانید به عنوان یک توریست با دانستن زبان انگلیسی کنار بیایید، اما برای هر چیز مهم دیگری باید زبان فرانسه را بدانید. بنابراین، برای زندگی در یک منطقه خاص از کانادا باید زبان انگلیسی و فرانسه را یاد بگیرید.

 

ویزا، اقامت و اجازه کار

کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در چند سال گذشته قوانین و الزامات مهاجرتی خود را سخت‌گیرانه کرده‌اند. همزمان، کانادا و آلمان قوانین و الزامات مهاجرتی خود را کاهش دادند تا به مهاجران بیشتری اجازه ورود به کشور بدهند.

 

به طور کلی، کانادا از سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز پیروی می کند.

 

مجوز کار پس از تحصیل به مدت 3 سال در کانادا معتبر است که بیشتر از آلمان است.

 

فارغ التحصیلان می توانند برای اقامت دائم مطابق با کلاس تجربه کانادا (CEC) درخواست دهند. دریافت PR (اقامت دائم) در کانادا در مقایسه با سایر کشورها بسیار رایج است. از آنجایی که کشور کم جمعیت است، شکافی از کارگران بسیار ماهر وجود دارد.

 

علاوه بر این، پاسپورت کانادایی را می توان پس از 5 سال اقامت دریافت کرد.

 

برخلاف آلمان، برای آمدن به کانادا لزوماً نیازی به داشتن شغل ندارید. شما می توانید از طریق اکسپرس اینتری کانادا بدون پیشنهاد مشخص برای اجازه اقامت اقدام کنید. با این حال، داشتن یک پیشنهاد شغلی شانس شما را افزایش می دهد.

 

سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا مبتنی بر امتیاز است. امتیاز بیشتر، شانس بهتر است. شما امتیازاتی را برای سن، تحصیلات، تجربه کاری و دانش انگلیسی یا فرانسوی و موارد دیگر دریافت می کنید.

 

57 درصد از همه مهاجران کانادایی تحت این سیستم امتیاز به عنوان کارگران ماهر یا مهاجران کلاس تجاری وارد می شوند. اکثریت قریب به اتفاق مهاجران باقی مانده به عنوان پناهنده وارد کانادا می شوند یا به خانواده ی خود می پیوندند که قبلاً در کانادا زندگی می کنند.

 

در مجموع کانادا بیشتر از هر کشور توسعه یافته دیگری از سرانه مهاجر پذیرایی می کند که در مجموع حدود 300000 نفر در سال است.

 

برای کارگران بسیار ماهر در مشاغل مورد تقاضا مهاجرت به آلمان ممکن است آسان تر باشد.

 

اکسپرس اینتری برنامه مهاجرتی کانادا برای کارگران ماهر است. هدف این برنامه پذیرایی از مهاجران جدید در 6 ماه یا کمتر است.

 

قبل از پر کردن نمایه اکسپرس اینتری، مشخص کنید که آیا تحت یکی از برنامه های فدرال برای کارگران ماهر واجد شرایط هستید یا خیر.

 

به خاطر داشته باشید که برای تکمیل اکسپرس اینتری، باید در آزمون زبان شرکت کنید و مدارک تحصیلی و تجربه شما ارزیابی شود. با این حال، همه افراد موفق به مهاجرت به کانادا نمی شوند.

 

در نهایت، انتخاب بین کشورهای بسیار مشابه اما کاملاً متفاوت می تواند چالش برانگیز باشد. هر دو مزایا و معایبی دارند.

 

امیدوارم این مقاله به شما درک بیشتری از مزایای زندگی و کار/تحصیل در آلمان نسبت به کانادا ارائه دهد.

 

سایر کشورهای برتر برای مهاجران

سایر کشورهای برتر برای مهاجران عبارتند از:

ایالات متحده آمریکا
سوئیس
استرالیا
امارات – دبی
سوئد
چین
انگلستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top