بورسیه های تحصیلی برتر در ایتالیا

بورسیه های تحصیلی برتر در ایتالیا

همه دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا بر اساس شرایط مالی و/یا شایستگی‌ها، حق دریافت کمک های مالی مشابهی با دانشجویان ایتالیایی دارند. بورسیه های دولتی در سطح ملی و استانی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای آن درخواست دهند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه های ایتالیا برنامه های بورس تحصیلی ایتالیا را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 

ارزانترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در سال 2023

 

Italian Government Scholarships for Foreign Students

دولت ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا هم به شهروندان خارجی و هم به شهروندان ایتالیایی مقیم خارج از کشور (IRE) بورسیه تحصیلی اعطا می کند. بورسیه های تحصیلی برای نوع دوره های زیر ارائه می شود:

مدرک کارشناسی ارشد (Laurea Magistrale 2° ciclo)

دوره های آموزش عالی در هنر

موسیقی و رقص (AFAM)

برنامه دکترا

تحقیقات آکادمیک (Progetti in co-tutela)

دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی

 

این بورسیه شامل شهریه، بیمه درمانی و کمک هزینه ماهانه می باشد. فقط می توان برای بورسیه های سه، شش یا نه ماهه درخواست داد.

 

برنامه “استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید” که توسط وزارت امور خارجه ایتالیا و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا پشتیبانی می شود، به دانشجویان آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، ترکیه، تونس و ویتنام ارائه می شود. فرصتی برای توسعه مهارت ها و تخصص از طریق طیف وسیعی از دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، در زمینه های مهندسی، فناوری های پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت در دانشگاه های معتبر ایتالیا.

 

EDISU Piemonte Scholarships

دانشجویانی از جمله دانشجویان بین‌المللی غیر اتحادیه اروپا که در دوره‌های کارشناسی تمام وقت، کارشناسی ارشد یا دوره‌های دکترا در یکی از دانشگاه‌های پیمونت (یعنی پلی‌تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو، دانشگاه شرق پیمونت) می توانند برای بورسیه تحصیلی EDISU در صورتی که شایستگی و شرایط اقتصادی را برآورده کنند، درخواست دهند. دانشجویان پاره وقت در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی می توانند درخواست دهند. مقدار بورسیه تحصیلی بسته به شرایط مختلف متفاوت است. خدمات اسکان را می توان به دانشجویان غیر مقیم نیز اعطا کرد.

 

Bologna University Study Grants for International Students

دانشگاه بولونیا به دانشجویان بین المللی شایسته ای که مایل به ثبت نام در دوره های دوره اول (لیسانس)، دوره دوم (کارشناسی ارشد) یا دوره های تک دوره ای در دانشگاه بولونیا هستند، کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد. هر کمک هزینه تحصیلی برای یک سال تحصیلی اعطا می شود و در مجموع 11059 یورو و معافیت کامل از هزینه تحصیل است.

 

Padua International Excellence Scholarship Programme

دانشگاه پادوآ همچنین بورسیه های تحصیلی کامل را به دانشجویان با استعدادی که مایل به ادامه تحصیل در دوره اول یا دوره دوم هستند ارائه می دهد که به زبان انگلیسی در پادووا تدریس می شود. این کمک هزینه تحصیلی شامل کمک هزینه معاش 8000 یورو و معافیت از هزینه تحصیل است.

 

Tuition Fee Waivers at University of Pavia for International Students

به منظور تقویت حضور دانشجویان بین‌المللی و ایجاد جامعه‌ای جهانی‌تر، دانشگاه پاویا 150 معافیت از هزینه‌های تحصیلی اعطا می‌کند که معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه را به همه دانشجویان خارجی که در برنامه‌های تحصیلی منتخب در دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند، اعطا می‌کند.

 

Bocconi Merit and International Awards

دانشگاه Bocconi بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که در هر برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد واجد شرایط در Bocconi ثبت نام می کنند. این بورسیه شامل معافیت نیم تا کامل شهریه به ارزش 12000 یورو در سال برای برنامه لیسانس و تا 14000 یورو در سال برای برنامه کارشناسی ارشد علوم است.

 

Politecnico de Milano Merit-Based Scholarships for International Students

هر سال، Politecnico di Milano تعدادی بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به با استعدادترین نامزدهای بین المللی پذیرفته شده در برنامه کارشناسی ارشد ارائه می دهد. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند فقط باید هزینه اداری حدود 200 یورو بپردازند. بورسیه های 5000 یورو تا 10000 یورو در سال نیز ممکن است علاوه بر معافیت از هزینه تحصیل اعطا شود.

 

Politecnico di Torino International Scholarships

Politecnico di Torino بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا در برنامه های دانشگاهی در زمینه های خاصی مانند مهندسی و معماری شرکت کنند.

 

Università Cattolica International Scholarships

بورسیه بین المللی UCSC یک کاهش هزینه شهریه سالانه است که توسط دانشگاه کاتولیکا به منظور تقویت دسترسی دانشجویان بین المللی به برنامه های مدرک ترویج می شود. این تخفیف حدود 25 درصد از کل هزینه را پوشش می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top