10 دانشگاه برتر کانادا که بورسیه های فول فاند ارائه می دهند

بورسیه های فول فاند در کانادا

بورسیه های فول فاند در کانادا: دانشگاه های کانادا در میان برخی از دانشگاه های برتر جهان قابل توجه هستند. جای تعجب نیست که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان در سراسر جهان تبدیل شده است. البته، این باید مدیون آموزش در سطح جهانی باشد که توسط این مدارس کانادایی ارائه می شود. کانادا به طور کلی برای ارائه آموزش بی نظیر در سراسر جهان شناخته شده است.

 

کشورهایی که بهترین ویزای کار پس از تحصیل را دارند

 

جدای از کیفیت تحصیلی که از دانشگاه های کانادا می توان دریافت کرد، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود این مقصد تحصیلی به مرکز جذب دانشجویان بین المللی تبدیل شود. مهمترین این عوامل این واقعیت است که شما می توانید بدون در نظر گرفتن سابقه یا ملیت خود، برای تحصیل در این دانشگاه های کلاس جهانی، درخواست دهید و بورسیه های فول فاند در کانادا دریافت کنید.

 

بله، برای تاکید بر این نکته، واقعاً دانشگاه های برتر کانادایی بسیاری وجود دارند که فرصت های پذیرش با بودجه کامل را به دانشجویان بین المللی شایسته ارائه می دهند. بنابراین، تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشید و مطمئن باشید به موقع درخواست می دهید، می توانید برای تحصیل در هر یک از این مدارس به صورت رایگان اقدام کنید.

 

آنچه باید در مورد تحصیل در کانادا بدانید

اگرچه این ممکن است باورنکردنی به نظر برسد، اما مزیت دیگری نیز برای تحصیل و کار در کانادا وجود دارد. فرصت های متعددی برای مهاجران، از جمله دانشجویانی که تمایل به کار در حین تحصیل برای تامین مالی خود و در عین حال کسب تجربه دارند، در دسترس است.

 

نکته جالب این است که دانشگاه هایی که بورسیه های فول فاند در کانادا را برای تحصیل رایگان اعطا می کنند، در سراسر جهان به خوبی شناخته شده اند و دوره های خود را به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهند. ممکن است گاهی اوقات مقیاس پذیری از طریق روش های پذیرش در برخی از مقاصد تحصیلی محبوب دشوار باشد، اما با گزینه های معافیت در دسترس، دانشجویان می توانند به راحتی برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به آیلتس درخواست دهند.

 

بورسیه های فول فاند در کانادا 

دانشگاه تورنتو
اولین دانشگاه در این لیست دانشگاه تورنتو است. این دانشگاه که عموماً به عنوان U of T شناخته می شود، بهترین دانشگاه در کانادا است و در حال حاضر در بین 25 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.  این موسسه که بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل اعطا می کند و در بین دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرد، یک محیط یادگیری بسیار رقابتی را ارائه می دهد. پذیرش در دانشگاه بسیار رقابتی است اما بسیار رقابتی است، اما فرصتی عالی برای دانشجویانی است که به دنبال بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل هستند، زیرا به دلیل مقدار بالای کمک هزینه های تحقیقاتی، بودجه خارجی و حمایت های مالی سالانه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

 

با حدود 1.3 میلیارد دلار تحقیق که سالانه در اختیار دانشگاه قرار می گیرد، به بیش از 90075 دانشجو (که 19000 دانشجوی بین المللی هستند) فرصت رقابت برای یک فرصت تحصیلی کاملاً با بودجه کامل در U of T داده می شود.

 

دانشگاه آلبرتا
دانشگاه آلبرتا که به دلیل تحقیقات و برتری آکادمیک خود در سراسر علوم انسانی و بهداشت شناخته شده است، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی پیشرو در کانادا است.

 

سالانه مبلغی بالغ بر 513 میلیون دلار برای تحقیقات و پشتیبانی مطالعاتی در اختیار موسسه قرار می گیرد. از 38000 دانشجوی پذیرفته شده سالانه، تا 7000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند و به طور مساوی در برنامه های بودجه و بورسیه موجود دانشگاه پذیرفته می شوند، عمدتاً برای جوایز تحصیلات تکمیلی.

 

دانشگاه وسترن
این دانشگاه که به دلیل دانشکده های برنده جوایز خود شناخته شده است، یکی از بهترین و برجسته ترین اساتید را دارد. آنها سالانه 239 میلیون دلار بودجه دریافت می کنند که برای بودجه تحقیقاتی در نظر گرفته شده است. تعداد دانشجویان فعلی آن حدود 31170 نفر است که از این تعداد حدود 4000 دانشجوی بین المللی هستند.

 

دانشگاه مونترال
دانشگاه مونترال در میان 100 دانشگاه برتر رتبه بندی بین المللی اخیر جهان قرار دارد. این دانشگاه که در کبک، بخش فرانسوی کانادا واقع شده است، یکی از دانشگاه های بسیار خوب فرانسوی زبان کانادا و یکی از بزرگترین موسسات آموزشی و تحقیقاتی در کانادا است.

 

این مؤسسه دارای دانشکده‌های برجسته علوم زیستی و پزشکی در میان رتبه‌بندی دانشکده‌های تحقیقاتی T در علم و سایر حوزه‌های تحقیقاتی است که تا سقف 567 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است. سالانه بالغ بر 67390 دانشجو و 10000 دانشجویان بین المللی ثبت نام می کنند.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی دیگر از دانشگاه های برتر در کانادا است که در رتبه 5 درصد برتر جهان قرار داده است. با توجه به پردیس های متنوع آن، این دانشگاه به احتمال زیاد حتی تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی را جذب می کند.

 

حدود 658 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی سالانه برای حمایت از مطالعه و تحقیق به دانشگاه تزریق می شود. این مدرسه حدود 64800 نفر را می پذیرد که حدود 1700 دانشجوی بین المللی این تعداد را تشکیل می دهند.

 

دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک گیل نیز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. این دانشگاه بیش از هر دانشگاه تحقیقاتی کانادایی بالاترین درصد دانشجویان تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد (به ویژه دانشجویان دکترا) را دارد.

 

این موسسه سالانه حدود 515 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت می کند و سالانه تقریباً 40035 دانشجو را ثبت نام می کند که حدود 12000 نفر از آنها دانشجوی بین المللی هستند.

 

دانشگاه مک مستر
اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی با بودجه کامل را دارید، دانشگاه مک مستر یک انتخاب عالی برای شماست. با حدود 31845 دانشجو سالانه ثبت نام می شود و 380 میلیون دلار به عنوان مبلغ تحقیق دریافت می کند. همچنین سالانه حدود 3000 دانشجوی بین المللی می پذیرد.

 

دانشگاه کلگری
دانشگاه کلگری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در کلگری، آلبرتا، کانادا واقع شده است. این دانشگاه با حدود 33100 دانشجوی ثبت نام شده سالانه که 4000 دانشجوی بین المللی هستند، به طور فعال در زمینه های مطالعاتی خاص مانند هنر، علم و پزشکی به آموزش دانشجویان می پردازد. این دانشگاه مبلغ تحقیقاتی در حدود 488 میلیون دلار دریافت می کند و داوطلبانه دانشجویان را تشویق می کند.

 

دانشگاه اتاوا
دانشگاه اتاوا که در شهر اتاوا، یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادایی واقع شده است، دانشگاهی است که به دلیل محیط فرهنگی متنوع خود شناخته شده است. سالانه حدود 42255 دانشجو ثبت نام می کند که از این تعداد 7000 دانشجوی بین المللی هستند.

 

با حدود 313 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی، دانشگاه پذیرش با بودجه کامل ارائه می دهد و همچنین مکان بسیار خوبی برای کار پس از تحصیل است.

 

دانشگاه لاوال
این دانشگاه در منطقه عمدتاً فرانسوی زبان کانادا واقع شده است و به خاطر موفقیت های ورزشی خود (به ویژه تیم فوتبال موفق آن) مشهور است. این دانشکده بودجه تحقیقاتی تا سقف 404 میلیون دلار در سال دریافت می کند. از حدود 42710 دانشجوی سالیانه ثبت نام، بیش از 5000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

 

اگر می‌خواهید با بورسیه های فول فاند در کانادا تحصیل کنید، ممکن است بخواهید از دانشگاه‌های کانادایی ذکر شده در بالا که پذیرش با بودجه کامل ارائه می‌دهند، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top