بیمه راهی است برای جبران خسارت‌های احتمالی. بیمه مسافرتی هم درست مثل همه بیمه‌های عمر و ماشین و آتش‌سوزی و… دقیقا با همین ماموریت تعریف می‌شود و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد؛ بیمه‌ای که قرار است با جبران خسارات احتمالی در سفر برای مسافران، مایه آرامش باشد.تصور کنید در سفر و در شرایطی که کیلومترها دور از خانه هستید، خدای نکرده اتفاق خاصی برای شما بیفتد؛ مثلا نیاز فوری به دندان‌پزشکی پیدا کنید یا خدای نکرده بیماری خاصی در سفر برایتان اتفاق بیفتد که نیاز به ویزیت پزشک یا مراجعه به بیمارستان داشته باشید. بیمه مسافرتی طراحی شده تا خسارت‌های مسافر را در صورت بروز چنین اتفاقاتی تا حد زیادی جبران کند.

تهیه بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی ضروری است چرا که در کشورهای خارجی خسارات احتمالی را باید به صورت ارزی پرداخت کنید و این موضوع شرایط شما را سخت‌تر می‌کند. بیمه مسافرتی در بیشتر مواقع این هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرد و نیازی به پرداخت خسارات توسط شخص شما نیست.

 

بیمه مسافرتی1

بطور کلی بیمه مسافرتی به دو نوع بیمه مسافرتی خارج از کشور و بیمه مسافرتی برای سفرهای داخلی تقسیم‌بندی می‌شود. بیمه مسافرتی علاوه بر مسافران عازم خارج کشور برای توریست‌ها و گردشگران ورودی به ایران هم صادر می‌شود.

بیمه مسافرتی برای سفر های داخلی

بیمه مسافرتی برای سفرهای داخلی درواقع همان بیمه حوادث انفرادی است. البته اگر کسی از کشورهای دیگر قصد سفر به ایران را دارند می‌تواند از بیمه‌ نامه سفر داخلی استفاده کند. پوشش‌ های بیمه حوادث انفرادی یا گروهی مورد استفاده به‌عنوان بیمه‌ نامه سفر داخلی عبارتند از:

  جبران غرامت فوت

 نقص عضو یا از کار افتادگی دائم

  هزینه‌های پزشکی

  غرامت روزانه

بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی

 بیمه مسافرتی خارج از کشور شامل دو مدل «بیمه مسافرتی شینگن» و «بیمه مسافرتی کشورهای غیرشینگن» می‌شود. درواقع محدوده جغرافیایی بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی متفاوت است و معمولا مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی عبارتند از:

سراسر جهان

کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن

منطقه حوزه خلیج فارس

آفریقا و خاورمیانه

ترکیه

عربستان سعودی

عراق و سوریه

بیمه مسافرتی

مواردی که باید در زمان خرید بیمه مسافرتی به آنها توجه کنید، عبارتند از:

سن متقاضی: بیمه مسافرتی برای هفت گروه سنی عرضه می‌شود که از نظر هزینه با هم متفاوت هستند:

 ۰ تا ۱۲ سال ۱۳ تا ۶۵ سال ۶۶ تا ۷۰ سال ۷۱ تا ۷۵ سال

 ۷۶ تا ۸۰ سال ۸۱ تا ۸۵ سال ۸۶ سال به بالا

مدت زمان بیمه: ۹ بازه زمانی مختلف برای اعتبار بیمه مسافرتی وجود دارد که از زمان خروج از کشور محاسبه می‌شوند:

 ۱ تا ۷ روز ۸ تا ۱۵ روز ۱۶ تا ۲۳ روز ۲۴ تا ۳۱ روز

 ۳۲ تا ۴۵ روز ۴۶ تا ۶۲ روز ۶۳ تا ۹۲ روز شش ماه

 یک سال

سقف تهعدات: سقف تعهدات بیمه مسافرتی به بیشترین میزان خسارتی گفته می‌شود که بیمه بر اساس قوانین، پرداخت آن را تضمین می‌کند. شرکت‌های بیمه سقف تعهدات متفاوتی با یکدیگر دارند که بر اساس خدمات شرکت‌های همکار و همپایه خارجی مشخص می‌شود. در زمان خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور بر اساس مقصد باید بیمه مناسب را انتخاب کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، خیالتان از بابت دریافت خدمات مناسب راحت باشد.

مدت اعتبار بیمه نامه از زمان خروج از کشور و هنگام خوردن مهر خروج بر روی گذرنامه آغاز می‌شود. البته بعد از صدور بیمه مسافرتی، بیمه‌شده مدت مشخصی برای خروج از کشور فرصت دارد. این مدت برای بعضی شرکت‌های بیمه شش ماه و برای بعضی دیگر تا یک سال است.

با داشتن بیمه مسافرتی دیگر نگران خسارات احتمالی نیستید؛ مثلا اگر بار شما (در صورت تحویل به هواپیما) گم شود یا نیاز به ویزیت پزشک داشته باشید، بیمه مسافرتی تا حد زیادی خسارات ناشی از این اتفاقات را پوشش می‌دهد.

برای خرید بیمه مسافرتی می توانید به صفحه درخواست بیمه مسافرتی ویزاشی بروید و یا با ما تماس بگیرید. ویزاشی در سریع‌ترین زمان ممکن قبل از سفر، با قیمت مناسب، بیمه مسافرتی سامان را تهیه می‌کند.