تعداد مهاجران هندی به کانادا به بالاترین میزان رسیده است

تعداد مهاجران هندی به کانادا به بالاترین میزان رسیده است

تعداد مهاجران هندی به کانادا از سال 2013 بیش از چهار برابر شده است. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که بسیاری از دانشجویان هندی تصمیم گرفته‌اند به جای دانشگاه‌های ایالات متحده در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند زیرا سیاست‌های مهاجرتی کانادا در جذب و حفظ استعدادها بهتر عمل می‌کند. داده‌ها نشان می‌دهد که سیاست‌های کانادا منجر به مهاجرت هندی‌های بیشتری به کانادا شده است.

 

کانادا الزامات مدرک زبان در برنامه های غیراکسپرس انتری را حذف کرد

 

مشکلات دیپلماتیک به وجود آمده بین هند و کانادا که بر پردازش ویزا تأثیر گذاشته است و هچنین سقف دو ساله کانادا برای مجوزهای دانشجویی بین‌المللی، تعداد هندی‌هایی که ویزای دانشجویی برای حضور در دانشگاه‌های کانادا دریافت می‌کنند را در کوتاه مدت کاهش می‌دهد. اما بدون تغییر در سیاست‌های مهاجرتی ایالات متحده، این تحولات ممکن است در بلندمدت بر انتخاب هندی‌ها تأثیری نداشته باشد.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، هجوم مهاجران هندی به کانادا سر به فلک کشیده است و تعداد آنها از سال 2013 به چهار برابر افزایش یافته است.

 

یک یافته مهم از این گزارش نشان می‌دهد که بسیاری از دانشجویان هندی به دلیل سیاست‌های مهاجرتی جذاب‌تر کانادا، که در جذب و حفظ استعدادها بهتر عمل می کند، دانشگاه‌های کانادا را به دانشگاه‌های آمریکایی ترجیح می‌دهند. این سیاست‌ها آشکارا به افزایش مهاجرت هندی‌ها به کانادا تبدیل شده است.

 

با این حال، تنش‌های دیپلماتیک اخیر بین هند و کانادا، همراه با محدودیت دو ساله در مجوزهای دانشجویی بین‌المللی، به طور موقت تعداد دانشجویان هندی را که ویزا برای تحصیل در کانادا دریافت می‌کنند، کاهش دهد. با وجود این چالش‌های کوتاه‌مدت، تأثیر بلندمدت بر ترجیحات مهاجرتی  اتباع هند ممکن است بی‌تأثیر بماند، مگر اینکه تغییرات مهمی در سیاست‌های مهاجرتی ایالات متحده رخ دهد.

 

بر اساس تحلیلی توسط بنیاد ملی سیاست آمریکا (NFAP)، سیاست‌های مهاجرتی مطلوب کانادا نقش اساسی در جذب اتباع خارجی بسیار ماهر از جمله دانشجویان بین‌المللی از هند ایفا می‌کند. برخلاف ایالات متحده، کانادا محدودیتی سالانه برای ویزای موقت با مهارت بالا اعمال نمی‌کند و بیشتر فرآیندهای صدور ویزا برای اتباع خارجی با مهارت بالا در عرض دو هفته تکمیل می‌شود.

 

در مقابل، روند ویزای H-1B در ایالات متحده به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز شده است، به طوری که محدودیت سالانه برای بیش از 20 سال مالی متوالی رسیده است. علاوه بر این، متخصصان هندی در ایالات متحده اغلب به دلیل محدودیت‌های هر کشور و سقف سالانه پایین گرین کارت مبتنی بر اشتغال، با انتظار طولانی مدت برای اقامت دائم مواجه هستند. طبق داده‌های NFAP، بیش از 1.2 میلیون هندی، از جمله افراد تحت تکفل، در حال حاضر در صف دریافت گرین کارت مبتنی بر اشتغال هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top