تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

اکسپرس اینتری نام سیستم آنلاین کانادا است که برای مدیریت تجمعی برنامه های کارگران ماهر از سه برنامه مختلف استفاده می شود – کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP).

 

حذف موانع اقامت دائم پزشکان در کانادا
راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

 

اکسپرس اینتری همچنین روش اصلی کانادا برای جذب کارگران ماهر بین المللی به این کشور از طریق اقامت دائم است.

 

بر این اساس، مهم است که تغییرات پیشنهادی را که انتظار می رود در سه ماهه اول 2023 با اکسپرس اینتری اجرا شود به اشتراک بگذاریم.

 

اکسپرس اینتری چگونه تغییر می کند؟
از آنجایی که این کشور تلاش می کند تا به کمبود نیروی کار و نیازهای اقتصاد کانادا بهتر رسیدگی کند، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قصد خود را برای شروع قرعه کشی های اکسپرس انتری هدفمند از سال 2023 به اشتراک گذاشته است.

 

این قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری که به دلیل لایحه C-19 اخیراً تصویب شده امکان پذیر است، به طور عمدی کاندیداها را بر اساس شغل، زبان و/یا تحصیلاتشان هدف قرار می‌دهند تا امیدهای اقامت دائم کانادا (PR) را پیدا کنند که به بهترین نحو به رشد و شکوفایی کانادا کمک می‌کند.

 

به گفته وزیر مهاجرت شان فریزر، قرعه کشی های همه برنامه های اکسپرس انتری فعلی به طور رضایت بخشی به کانادا کمک نمی کند تا اتباع خارجی را جذب کند که بهترین مهارت ها و صلاحیت های این کشور را دارند.

IRCC که از زمان نگارش در مورد دسته‌های اعتبارنامه شغلی، زبانی یا آموزشی خاص که برای اطلاع از ساختار این قرعه‌کشی‌های جدید استفاده می‌کند، تصمیم‌گیری نکرده است، می‌گوید که «با طیف وسیعی از سهامداران برای اطلاع‌رسانی به دسته‌های جدید در اکسپرس اینتری مشورت خواهد کرد. ” تا در نهایت در مورد جزئیات قالب جدید تصمیم گیری شود.

 

این یعنی چی؟
در حال حاضر، IRCC به انجام قرعه کشی های اکسپرس اینتری طبق معمول ادامه خواهد داد. تقریباً هر دو هفته یک بار، تعداد پویا دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا به متقاضیانی داده می شود که از طریق هر یک از سه برنامه اکسپرس انتری – CEC، FSWP و/یا FSTP – درخواست داده اند.

 

نمرات CRS مدتهاست که محرک اصلی کانادا برای انتخاب نامزدهای اکسپرس اینتری بوده است. این نمرات در حال حاضر برای رتبه‌بندی متقاضیان مهاجرت به کانادا بر اساس چندین فاکتور – از جمله، اما نه محدود به سن، مهارت زبان رسمی و تجربه کاری کانادایی – استفاده می‌شود و ITAها بر این اساس ارسال می‌شوند.

 

با این حال، در اوایل سه ماهه اول 2023، سیستم اکسپرس انتری از تمرکز بر امتیازات CRS و قرعه کشی هایی که به کانادا اجازه می دهد از مهاجرانی استقبال کند که به این کشور کمک می کند تمرکز بهتری بر روی رفع نیازها و نقاط ضعف بازار کار داشته باشد، تغییر خواهد کرد.

 

هدف نهایی این قرعه‌کشی‌های هدفمند تقویت بازار کار کانادا است و امیدواریم « شاهد افزایش بالقوه نرخ‌های نگهداری [در میان افرادی که در جوامع خاص ساکن می‌شوند] باشیم، زیرا مردم به جایی می‌آیند که می‌دانند فرصت‌هایی دارند، زیرا این اساس کار آنها بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top