کاهش آمار مهاجرت در پی تغییر شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

تغییر شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

کاهش آمار مهاجرت در پی تغییر شرایط ویزای تحصیلی انگلیس: محدودیت‌های جدید دولت برای مسیرهای ویزای دانشجویی با محدود کردن توانایی دانشجویان بین‌المللی برای آوردن اعضای خانواده به همه مسیرهای تحقیقاتی به جز تحصیلات تکمیلی و ممنوعیت استفاده از ویزای دانشجویی به‌عنوان مسیری برای کار در بریتانیا، مهاجرت خالص را کاهش می‌دهد.

 

ONS تخمین زده است که مهاجرت خالص از ژوئن 2021 تا ژوئن 2022 بیش از 500000 بوده است. اگرچه تا حدودی به افزایش عوامل موقتی مانند طرح های اوکراین و هنگ کنگ انگلستان نسبت داده شده است، سال گذشته تقریباً نیم میلیون ویزای دانشجویی صادر شد در حالی که تعداد وابستگان دانشجویان خارج از کشور از سال 2019 تا کنون 750 درصد افزایش یافته و به 136000 نفر رسیده است.

 

دولت همچنین تعهد خود را به استراتژی آموزش بین‌المللی که نقش مهمی در حمایت از اقتصاد از طریق کمک‌های اقتصادی دانش‌آموزان به بریتانیا ایفا می‌کند، تایید کرده است.

 

با این حال، این نباید به قیمت تعهد دولت به مردم برای کاهش مهاجرت کلی باشد و اطمینان حاصل شود که مهاجرت به بریتانیا بسیار ماهر است و بیشترین سود را به همراه دارد.

 

پیشنهادهای امروزی برای مسیر ویزای دانشجویی به دولت این امکان را می دهد که به تعهدات استراتژی آموزش بین المللی خود ادامه دهد و در عین حال سهم ملموسی در کاهش مهاجرت خالص به سطوح پایدار داشته باشد. دولت همچنین تصریح کرده است که شرایط مسیر فارغ التحصیلی بدون تغییر باقی می ماند.

 

اصلاحات جدید از ژانویه سال آینده برای دانشجویان اجرایی خواهد شد. با این حال، دولت با بخش آموزش عالی همکاری خواهد کرد تا گزینه‌های جایگزین را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که باهوش‌ترین و بهترین دانشجویان می‌توانند به هنگام تحصیل در دانشگاه‌های بریتانیا به آوردن افراد وابسته ادامه دهند.

 

برای جلوگیری از سوء استفاده از سیستم ویزا، دانشجویان خارج از کشور از تغییر مسیر ویزای دانشجویی به مسیرهای کاری تا پایان تحصیل خودداری خواهند شد.

 

دولت همچنین وجوهی را که دانشجویان باید داشته باشند بررسی خواهد کرد تا نشان دهد که می توانند از خود و افراد تحت تکفل خود در بریتانیا مراقبت کنند و همچنین نمایندگان دانشجویان بین المللی بی وجدانی را که ممکن است از درخواست های نامناسب حمایت می کنند، سرکوب کند.

 

با در نظر گرفتن کاهش عوامل موقت، انتظار می رود که مهاجرت خالص در میان مدت به میزان قابل توجهی کاهش یابد. به این ترتیب، تغییرات در ویزای دانشجویی تعادل مناسبی را در حمایت از اقتصاد بریتانیا، از جمله موسسات آموزشی پیشرو در جهان، و حمایت از تعهد دولت به کاهش کلی مهاجرت خالص ایجاد می‌کند.

 

وزیر کشور سوئلا براورمن گفت:

انگلستان بهترین مقصد برای باهوش ترین دانش آموزان برای یادگیری در برخی از بهترین دانشگاه های جهان است. اما ما شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای در تعداد دانشجویان تحت تکفل بوده‌ایم که با ویزا وارد کشور می‌شوند.

 

زمان آن فرا رسیده است که این مسیر را سفت‌تر کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم تعداد مهاجرت‌ها را کاهش دهیم و به تعهد دولت به مردم بریتانیا برای کاهش خالص مهاجرت عمل کنیم. این کار منصفانه‌ای است که به ما امکان می‌دهد از خدمات عمومی خود بهتر محافظت کنیم، در حالی که از اقتصاد حمایت می‌کنیم و به دانشجویانی که بیشترین مشارکت را دارند اجازه می‌دهیم به اینجا ادامه دهند.

 

پیشنهادات اعلام شده امروز از موفقیت استراتژی آموزش بین المللی دولت، از جمله تحقق هدف میزبانی از 600000 دانشجوی بین المللی آموزش عالی بین المللی که در سال 2030 در انگلستان تحصیل می کنند، برای دو سال متوالی، کم نمی کند.

 

جیلیان کیگان، وزیر آموزش و پرورش گفت:

جذب دانشجویان برتر از سراسر جهان فقط برای دانشگاه‌های ما خوب نیست، بلکه برای اقتصاد ما و ایجاد روابط حیاتی جهانی ضروری است.

 

اما تعداد اعضای خانواده که توسط دانش آموزان به بریتانیا آورده شده اند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. درست است که ما در حال انجام اقداماتی برای کاهش این تعداد و در عین حال حفظ تعهد به استراتژی آموزش بین‌المللی خود هستیم که همچنان بخش آموزش بریتانیا را غنی می‌کند و کمک قابل توجهی به اقتصاد گسترده‌تر می‌کند.

 

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، دولت یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز را معرفی کرد که به دولت کنترل کامل مرزهای کشور را می‌دهد، که برای منعطف شدن با نیازهای اقتصاد و بازار کار طراحی شده است و از داشتن مهارت‌ها و استعدادهای مورد نیاز توسط مشاغل بریتانیا و NHS اطمینان حاصل می‌کند..

 

دولت سیاست‌های مهاجرتی خود را تحت بازنگری قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که آنها تعهدات خود را در مورد مهاجرت انجام می‌دهند.

 

استرالیا قوانین ویزای دانشجویی را تغییر می‌دهد

پذیرش‌ در دانشگاههای آمریکا بر اساس نژاد لغو شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top