تمرکز سیاست‌های مهاجرت بر مشاغل فنی در کانادا

تمرکز سیاست‌های مهاجرت مشاغل فنی در کانادا

تمرکز سیاست‌های مهاجرت مشاغل فنی در کانادا: همانطور که چشم انداز مهاجرت کانادا همچنان در حال تکامل است، اهمیت مشاغل فنی در کانادا، به ویژه در انتاریو، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

 

کانادا در مسیر استقبال از تعداد مهاجران جدید در سال ۲۰۲۳

 

با تاکید روزافزون بر برطرف کردن مشکل کمبود نیروی کار، تقویت رشد اقتصادی و ارتقای تنوع، متخصصان حرفه‌ای در مشاغل فنی در حال تبدیل شدن به ستون اصلی سیاست مهاجرتی کانادا هستند.

 

کارگران خارجی موقت با تجربه در مشاغل فنی قرار است از مزایای این تمرکز در حال تکامل بهره ببرند و به رشد حرفه‌ای خود و رفاه کانادا کمک کنند

 

به طور سنتی، سیاست‌های مهاجرتی کانادا به شدت به سمت جذب متخصصان بسیار ماهر در بخش‌هایی مانند فناوری، مراقبت های بهداشتی و مهندسی متمایل بوده است.

 

راه اندازی قرعه کشی های مبتنی بر دسته‌بندی‌های شغلی STEM (علم، فناوری، مهندسی، و ریاضیات) نشان دهنده اهمیت این بخش‌ها است. با این حال، روندهای اخیر نشان دهنده تغییر قابل توجهی به سمت مشاغل فنی است

 

دولت کانادا و استان‌هایی مانند انتاریو نیاز فوری به پر کردن شکاف‌های نیروی کار مرتبط با صنایعی مانند ساخت‌وساز، تولید، خودرو و غیره را تشخیص داده‌اند.

 

به گفته کارشناسان حوزه نیروی کار، بخش مشاغل فنی مدت‌هاست که نادیده گرفته شده است، که منجر به عدم تعادل بین تقاضا برای افراد ماهر در این حوزه و نیروی کار موجود می‌شود.

 

برای پر کردن این شکاف، کانادا در حال ارزیابی مجدد معیارهای مهاجرت خود است تا اطمینان حاصل کند که افراد متخصص در مشاغل مختلف می‌توانند به رشد و توسعه کشور کمک کنند.

 

انتاریو به عنوان بزرگترین استان کانادا هر ساله پذیرای بیشتر مقیمان دائمی جدید به کانادا است. این استان همچنین با در نظر گرفتن مشاغل فنی به عنوان اولویت در استراتژی مهاجرت خود، موضعی فعالانه اتخاذ کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top