میزان تمکن مالی برای سفارت فرانسه

تمکن مالی برای سفارت فرانسه

تمکن مالی برای سفارت فرانسه: ویزای فرانسه در چهار نوع توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت ارائه می‌شود. قبل از هر کاری شما باید وقت سفارت بگیرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزا نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید. یکی از مهمترین مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید نامه تمکن مالی شماست. اما میزان تمکن مالی برای ویزاهای فرانسه چقدر است؟

 

دریافت وقت فوری سفارت فرانسه با ویزاشی

 

تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه در نوع توریستی ویزا، بستگی زیادی به برنامه سفر و اینکه چه مدت قرار است در فرانسه اقامت داشته باشید، دارد.
مدرک تمکن مالی لازم برای این ویزا می‌ تواند به‌صورت گواهی دریافت کمک ‌هزینه و حتی یک صورت‌ حساب بانکی که گردش مالی 3 ماه اخیر را نشان می‌ دهد، باشد.

 

بهتر است بدانید که جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه نیازی به مصاحبه با آفیسر نبوده و تنها لازم است برای تحویل مدارک و نیز انگشت ‌نگاری به سفارت فرانسه مراجعه شود.

از آنجایی که جواب ویزای توریستی فرانسه ۲۱ روز کاری بعد اعلام می‌ شود، برای دریافت این ویزا باید بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کرد.

 

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فرانسه

یکی از مدارک مهم برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، داشتن تمکن مالی است. دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در فرانسه هستند به‌منظور اخذ ویزای تحصیلی، باید گواهی تمکن مالی را به همراه سایر مدارک موردنیاز به سفارت ارائه دهند. متقاضی باید ثابت نماید که می‌تواند مبلغی حدود ۶۱۵ یورو را در هرماه برای سال اول تحصیل خودپرداخت کند؛ بنابراین در یک سال که ۱۲ ماه است مبلغی معادل ۷,۳۸۰ یورو بایستی در حساب بانکی دانشجو وجود داشته باشد.

 

تمکن مالی برای ویزای استارت آپ فرانسه

راه اندازی استارت آپ یکی از راه های مناسب و البته پر هزینه برای مهاجرت به فرانسه است.
حداقل مبلغ لازم به عنوان تمکن مالی در حساب بانکی متقاضی در کشور مبدا 19000 یورو (سالیانه) است.
این مبلغ تنها برای این منظور است که کشور فرانسه متقاعد شود تا متقاضی ویزای استارت آپ فرانسه از پس هزینه های لازم برای زندگی اولیه در فرانسه بر خواهد آمد.

 

تمکن مالی برای ویزای خود اشتغالی فرانسه

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را از طریق ویزای خود اشتغالی در این کشور دارید، باید حداقل تمکن مالی 30000 یورو را داشته باشید.
این مبلغ برای تزریق سرمایه به پروژه های موجود در فرانسه و راه اندازی کار است و نباید در حساب شخصی متقاضی سیو شود.

 

روش‌های اثبات تمکن مالی فرانسه

برای اثبات تمکن مالی و گرفتن ویزا از این طریق روش‌های متفاوتی وجود دارد. این نکته نیز باید قابل‌توجه قرار بگیرد که منابع درآمدی از یک محل و یا چند محل می‌تواند تأمین گردد؛ اما مجموع مبلغ دریافتی از منابع درآمدی برای اخذ ویزای تمکن مالی بایستی به مبالغ ذکرشده در فوق برسد. به‌طورکلی برای اثبات تمکن مالی موردنیاز سفارت فرانسه می‌توان از این موارد استفاده کرد:

سپرده بانکی
سند ملکی
سهام شرکت‌ها، مؤسسات و کارخانه‌ها
حقوق بازنشستگی
پول نقد
فیش حقوقی
اثبات اشتغال
سند پشتیبانی برای تأیید آمادگی اسپانسر برای پوشش هزینه در طول اقامت
گواهی اقامت پیش‌پرداخت
سندی در مورد اسکان خصوصی
اثبات حمل‌ونقل پیش‌پرداخت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top