IDP: نظرسنجی جدید، کانادا جذاب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی

کانادا جذاب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی

کانادا جذاب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی: نظرسنجی جدید آینده‌های نوظهور در آموزش که توسط IDP در ماه مارس انجام شد، نشان می‌دهد که کانادا جذاب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است. این تا حد زیادی به دلیل فرصتی برای کسب تجربه کاری پس از فارغ التحصیلی است.

 

4 آزمون جدید انگلیسی برای ویزای تحصیلی کانادا

 

بیش از 25 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، کانادا را به عنوان بهترین انتخاب خود برای مطالعه بین المللی از بین چهار کشور مقصد اصلی (کانادا، ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا) انتخاب کردند.

 

در میان 20000 شرکت‌کننده در نظرسنجی، 63 درصد از دانشجویان در سراسر جهان می‌گویند کار پس از تحصیل عامل اصلی یا تأثیرگذار در انتخاب محل تحصیل است و 72 درصد گفتند که پس از فارغ‌التحصیلی برای ویزای کار اقدام خواهند کرد.

 

این گزارش به نقل از کریستین واچ، مدیر مشارکت مشتریان برای آمریکای شمالی در IDP Connect می‌پردازد. او گفت که یافته‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که «دانشجویان کانادا را مکانی مناسب، مقرون‌به‌صرفه و امن برای تحصیل با فرصت‌های کاری خوب پس از فارغ‌التحصیلی می‌بینند».

 

علاوه بر این، این مطالعه نشان داد که 53 درصد از دانش‌آموزان فرصت‌های شغلی موجود پس از فارغ‌التحصیلی را به‌عنوان یکی از موارد مهم در انتخاب مقصد در نظر می‌گیرند. سایر یافته‌های این مطالعه نشان داد که 61 درصد از دانش‌آموزان معتقد بودند که تحصیلات با کیفیت بالا عاملی تعیین‌کننده در انتخاب آنها بوده و 43 درصد به دنبال فرصت‌های کار پاره وقت در حین تحصیل هستند.

 

دانشجویان بین المللی در کانادا اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی بدون دریافت مجوز کار کار کنند. آنها ممکن است در طول تعطیلات زمستانی و تابستانی به صورت تمام وقت کار کنند مشروط بر اینکه در ترم بعد به تحصیلات تمام وقت بازگردند. این مطالعه نشان داد که 81 درصد از پاسخ دهندگان قبلاً کار می کردند یا قصد داشتند در طول تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کنند.

 

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی

کانادا به دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل این فرصت را می دهد تا برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به عنوان راهی برای کسب تجربه زندگی و کار در کانادا اقدام کنند. در صورت تمایل می توان از این تجربه برای دریافت وضعیت اقامت دائم و در نهایت تبدیل شدن به یک شهروند کانادا استفاده کرد.

 

PGWP ها یک مجوز یک بار مصرف هستند و بسته به طول دوره تحصیلی دانشجوی بین المللی تا سه سال اعتبار دارند. برای واجد شرایط بودن، آنها باید برنامه خود را به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی تعیین شده تکمیل کرده باشند.

 

این مطالعه نشان داد که دانشجویان بین المللی علاقه کمتری به این داشتند که چند سال پس از اتمام برنامه خود در کانادا بمانند و در عوض علاقه بیشتری به کسب تجربه مرتبط برای سهولت ورود خود به بازار کار داشتند. فقط 48 درصد گفتند که مدت اقامت جذاب ترین بخش حقوق کار پس از تحصیل است. با این حال، 44 درصد گفتند که در صورت کوتاه شدن مدت ویزای پس از تحصیل، تحصیلات خود را به کشور دیگری منتقل خواهند کرد.

 

چرا کانادا به دانشجویان بین المللی نیاز دارد؟

کانادا در حال حاضر میزبان بیش از 800000 دانشجوی بین المللی است و سخت تلاش می کند تا خود را به عنوان یک مقصد برتر برای تحصیلات پس از متوسطه قرار دهد. حفظ فارغ التحصیلان در کانادا پس از اتمام تحصیلات خود می تواند برای نیروی کار و اقتصاد مفید باشد، زیرا جمعیت این کشور در حال پیر شدن است و تعداد مشاغل خالی همچنان بالاست.

 

داده‌های آماری کانادا از سال 2022 نشان می‌دهد که مهاجرانی که تجربه تحصیل در کانادا داشتند، جوان‌تر، تحصیل‌کرده‌تر، بیشتر به زبان رسمی صحبت می‌کردند و به احتمال زیاد درآمدهای پیش از پذیرش در کانادا نسبت به مهاجرانی که در کانادا تحصیل نکرده بودند، بیشتر بودند.

 

واچ می گوید که برای جذاب ماندن دانش آموزان در مواجهه با رقابت سایر کشورها، کانادا باید تنوع بیشتری در کلاس درس و نیروی کار آینده ایجاد کند.

 

«سیاست‌گذاران، مربیان و کارفرمایان باید به روش‌های معنی‌داری با هم ارتباط برقرار کنند، در حالی که تلاش بیشتری برای افزایش آگاهی بیشتر از مشارکت دانشجویان به عنوان کارمند و بهبود دسترسی به فرصت‌های کاری برای دانشجویان بین‌المللی لازم است. اگر این امر در هر دو سطح ملی و منطقه ای محقق شود، ما شاهد تنوع بیشتری در زمینه ورود دانشجویان به کانادا و همچنین جایی که آنها برای تحصیل در کانادا انتخاب می کنند، خواهیم بود.

 

این مطالعه نتیجه می گیرد که در مواجهه با افزایش هزینه های زندگی، دانشجویان بین المللی به حمایت و راهنمایی بیشتری نیاز دارند. این نشان داد که 51 درصد از آنها به دلیل افزایش هزینه ها در انتخاب خود برای تحصیل در خارج از کشور تجدید نظر می کنند. آنها اکنون به دنبال مؤسساتی برای حمایت برای یافتن مشاغل پاره وقت و جستجوی راهنمایی روشن در مورد هزینه کل تحصیل خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top