طرح جدید دولت برای تسهیل جذب نیروی کار خارجی در کانادا

جذب نیروی کار خارجی در کانادا

طرح جدید دولت برای تسهیل جذب نیروی کار خارجی در کانادا: دولت کانادا به زودی یک برنامه جدید مهاجرتی را به منظور جذب نیروی کار موقت شروع می‌کند. این برنامه که «طرح آزمایشی کارفرمای سرشناس» (Recognized Employer Pilot) نام دارد، با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور از سپتامبر اجرایی خواهد شد.

 

مسیر مهاجرت جدید برای پذیرش متخصصان فنی ماهر در کانادا آغاز شد

 

«طرح آزمایشی کارفرمای سرشناس» زیرمجموعه «برنامه نیروی کار موقت خارجی» (TFWP) است و به آن دسته از کارفرمایانی که بارها نیروی کار موقت خارجی جذب کرده‌اند امکان می‌دهد دیگر هر بار، همه مراحل اداری را از ابتدا تکرار نکنند و دسترسی راحت‌تری به سامانه‌های جذب نیروی کار خارجی داشته باشند.

 

بر اساس این طرح جدید، کارفرمایان سرشناس به مدت ۳۶ ماه به سامانه بازار کار مهاجرتی لیما (LIMA) دسترسی خواهند داشت و فرآیند ثبت درخواست نیز برایشان تسهیل خواهد شد.

 

هر کارفرمایی که طی پنج سال گذشته، حداقل سابقه سه درخواست مثبت در سامانه لیما برای یک موقعیت شخصی مشخص را داشته باشد، واجد شرایط استفاده از این طرح جدید خواهد بود.

 

«طرح آزمایشی کارفرمای سرشناس» قرار است در دو مرحله اجرا شود.

 

مرحله اول در سپتامبر امسال به کارفرمایان حوزه کشاورزی محدود می‌شود و در مرحله بعد که از ژانویه ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد، سایر کارفرمایان واجد شرایط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین آخرین فرصت برای ثبت درخواست کارفرمایان برای این طرح نیز سپتامبر ۲۰۲۴ اعلام شده است.

 

▪️جزئیات بیشتر درباره طرح جدید دولت برای تسهیل جذب نیروی کار خارجی در کانادا را در اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top