قانون جدید جذب نیروی کار ماهر در آلمان

جذب نیروی کار ماهر در آلمان

قانون جذب نیروی کار ماهر در آلمان از شنبه ۲۷ آبان اجرایی خواهد شد؛ قانونی که قرار است کمبود نیروی کار ماهر در بازار کار این کشور را طریق جذب مهاجر جبران کند. بر اساس آمارهای منتشر شده، شرکت‌های آلمانی در حال حاضر در حدود  ۱.۷۳ میلیون موقعیت شغلی خالی دارند. اما به راستی این قانون جدید به چه میزان برای اقتصاد این کشور اهمیت دارد؟

 

صدور ویزای شینگن دیجیتال می‌شود

 

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی اداره کار آلمان، کارگران خارجی در حدود ۱۵ درصد از کارکنان دارای بیمه خدمات اجتماعی را تشکیل می‌دهند. همچنین طبق آمارهای رسمی، از هر هفت نیروی کار در آلمان، یک نفر پیشینه مهاجرتی دارد و اینک دولت آلمان در نظر دارد برای حصول اطمینان از ادامه روند مهاجرت کارگران ماهر و آموزش دیده به این کشور در آینده، قانون مهاجرت کارگران ماهر را به تدریج از امروز اجرا کند.

 

آنچه که در قانون جدید با قوانین قبلی تفاوت دارد، معرفی کارت اصطلاحا “فرصت” است که بر اساس سیستم امتیازدهی بنا شده است. بدین ترتیب، کارگران ماهری که تمایل دارند در آلمان کار کنند و قصد دارند به کمک این قانون به آلمان مهاجرت کنند، باید مهارت‌های زبانی، تجربه حرفه‌ای، سن و سایر موارد مرتبط با سیستم امتیازدهی را ثابت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top