جریان استعدادهای جهانی کانادا (Global Talent) چیست؟

جریان استعدادهای جهانی کانادا (Global Talent) چیست؟

جریان استعدادهای جهانی بخشی از برنامه کارگران خارجی موقت کانادا (TFWP) است، که برای استفاده در مواقعی که کمبود نیروی کار و مهارت وجود دارد و هیچ کانادایی یا مقیم دائمی برای پر کردن موقعیت‌ها وجود ندارد، در نظر گرفته شده است.

 

بیست شغل برتر در کانادا که بیشترین رشد را دارند

 

جریان استعدادهای جهانی به شرکت های نوآور در کانادا کمک می کند تا به استعدادهای جهانی بسیار ماهر دسترسی پیدا کنند. این جریان برای شرکت هایی طراحی شده است که توسط یک شریک معرفی شده به Employment and Social Development Canada ارجاع می شوند و برای رشد به اتباع خارجی ماهر و متخصص نیاز دارند. همچنین برای شرکت هایی است که نیاز به پر کردن یک موقعیت با تقاضا و بسیار ماهر در فهرست مشاغل استعدادهای جهانی دارند.

 

جریان استعدادهای جهانی یک فرآیند دو مرحله ای است. ابتدا، کارفرمایان درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) را ارسال می‌کنند که نشان می‌دهد در صورتی که کارفرما یک تبعه خارجی را استخدام کند، تأثیر مثبت یا خنثی بر بازار کار کانادا خواهد داشت. استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) در نظر دارد درخواست‌های جهانی استعدادهای درخشان را ظرف 10 روز کاری پردازش کند. پس از رسیدگی به این درخواست، کارگر خارجی می تواند برای مجوز کار درخواست دهد.

 

دو دسته تحت جریان استعدادهای جهانی وجود دارد:

دسته A
دسته B

دسته A
این دسته برای شرکت‌هایی طراحی شده است که توسط شرکای معینی به Employment and Social Development Canada ارجاع داده می‌شوند و برای پر کردن موقعیت درخواستی به اتباع خارجی متخصص نیاز دارند.

لیست شرکای ارجاع طراحی شده برای کارفرمایان خارج از کبک را می توانید در اینجا بیابید.

 

دسته B
این دسته برای کارفرمایانی طراحی شده است که به دنبال استخدام کارگران ماهر خارجی برای مشاغل موجود در فهرست مشاغل استعدادهای جهانی هستند. مشاغل موجود در این لیست در کانادا مورد تقاضا هستند و نیروی کار کافی ندارند.

 

الزامات کارفرما برای جریان استعدادهای جهانی چیست؟

کارفرمایان در هر دو دسته باید یک طرح ایجاد کنند، که تعهد کارفرما را به فعالیت هایی که تأثیرات پایدار و مثبتی بر بازار کار کانادا دارند، نشان می دهد. کارفرمایان رده A ملزم به ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی و مقیم دائم هستند، در حالی که کارفرمایان رده B باید متعهد به افزایش سرمایه گذاری در مهارت ها و آموزش برای شهروندان کانادایی و مقیم دائم باشند.

 

علاوه بر این، کارفرمایان در هر دو دسته باید متعهد به ایجاد شغل، برنامه‌های همکاری یا کارآموزی، آموزش کارکنان فعلی در تکنیک‌های جدید یا اجرای بهترین شیوه‌ها یا سیاست‌ها به عنوان یک کارفرما برای نیروی کار باشند.

 

کارفرمایان در هر دو دسته باید شرایط مربوط به پرداخت کارگران ماهر را نیز رعایت کنند. کارگران ماهر خارجی که از طریق جریان استعدادهای جهانی استخدام می شوند باید دستمزد رایج یا بالاتر دستمزد دریافت کنند. دستمزد غالب به عنوان بالاترین رقم تعریف می شود:

متوسط دستمزد مشاغل در بانک کار دولت کانادا؛
دستمزد در محدوده ای که کارفرما به کارکنان فعلی در همان موقعیت در همان مکان، با همان سطح مهارت و تجربه پرداخت می کند.
کف حداقل دستمزد همانطور که در لیست مشاغل استعدادهای جهانی (در صورت وجود) تعریف شده است.
اگرچه جریان استعدادهای جهانی مزایای مختلفی برای کارفرمایان کانادایی دارد که به دنبال پر کردن کمبود نیروی کار و مهارت هستند، اما می‌تواند راهی موثر برای اتباع خارجی برای کسب تجربه کاری کانادایی باشد. تجربه کاری کانادا می تواند برای اتباع خارجی که در نهایت به دنبال درخواست اقامت دائم هستند بسیار سودمند باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top