تمدید حذف مصاحبه برای برخی از ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا

حذف مصاحبه ویزاهای آمریکا

وزارت خارجه آمریکا تصمیم گرفته است تا اختیارات افسران کنسولی را برای چشم پوشی از مصاحبه حضوری برای دسته بندی های خاص ویزای غیر مهاجرتی تا 31 دسامبر 2023 تمدید کند.

 

وزارت خارجه آمریکا به برنامه تسهیل صدور ویزا و حذف ویژه مصاحبه های دریافت ویزا برای موارد خاص متقاضیان ادامه می‎دهد و این برنامه برای یک سال تمدید شده است که به متقاضیان ویزای دانشجویی کمک بزرگی خواهد بود.

 

فرم ds-5535 چیست؟
معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا

 

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امور خارجه اعلام کرد که تأثیر مثبت سفر به ایالات متحده توسط دارندگان ویزای کار موقت و دانشجویی خارجی بر اقتصاد ایالات متحده را به رسمیت می شناسد و متعهد به تسهیل سفر غیر مهاجران و کاهش بیشتر زمان انتظار ویزا است.

 

به گفته دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، افسران کنسولی تا 31 دسامبر 2023 مجاز هستند از مصاحبه حضوری به صورت موردی برای برخی از متقاضیان برای اولین بار و/یا تجدید نظر خودداری کنند.

 

این دسته از ویزاها برای کارگران موقت کشاورزی و غیرکشاورزی (ویزاهای H-2)، دانشجویان (ویزاهای F و M)، بازدیدکنندگان تبادل دانشگاهی (ویزاهای J دانشگاهی)، و برخی از ذینفعان درخواست‌های فردی تایید شده برای ویزای کار موقت غیرمهاجرتی در دسته بندی های زیر: افراد در مشاغل تخصصی (ویزاهای H-1B)، بازدیدکنندگان کارآموز یا آموزش ویژه (ویزای H-3)، انتقال یافتگان درون شرکتی (ویزاهای L)، افراد با توانایی یا دستاوردهای فوق العاده (ویزاهای O)، ورزشکاران، هنرمندان، و افراد سرگرم کننده (ویزاهای P) و شرکت کنندگان در برنامه های تبادل فرهنگی بین المللی (ویزاهای Q)؛ و مشتقات واجد شرایط

 

این معافیت ها با تصمیم وزیر امور خارجه با موافقت وزارت امنیت داخلی مجاز است.

 

مجوز انصراف از مصاحبه حضوری برای متقاضیان تمدید ویزا در همان طبقه بندی در مدت 48 ماه پس از انقضای ویزای قبلی قبلاً مجاز بود تا اطلاع ثانوی باقی بماند.

 

این مقامات معافیت از مصاحبه، با آزاد کردن قرار مصاحبه حضوری برای سایر متقاضیانی که نیاز به مصاحبه دارند، زمان انتظار برای وقت ویزا را در بسیاری از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌ها کاهش داده‌اند.

 

تقریباً نیمی از تقریباً هفت میلیون ویزای غیر مهاجرتی که وزارتخانه در سال مالی 2022 صادر کرد، بدون مصاحبه انجام شد.

 

وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ما با موفقیت زمان انتظار ویزا را در سرتاسر جهان کاهش می‌دهیم، پس از بسته شدن در طول همه‌گیری، و تمام تلاش خود را برای کاهش بیشتر این زمان‌های انتظار در سریع‌ترین زمان ممکن، از جمله برای متقاضیان ویزای توریستی برای اولین بار انجام می‌دهیم».

 

سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌ها ممکن است به صورت موردی و بسته به شرایط محلی نیاز به مصاحبه حضوری داشته باشند.

 

در این اطلاعیه آمده است: «ما متقاضیان را تشویق می‌کنیم تا برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد این پیشرفت و همچنین وضعیت فعلی عملیات و خدمات، وب‌سایت‌های سفارت و کنسولگری را بررسی کنند.

 

رفع ریجکتی ویزای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top