خدمات برای تازه‌واردان به کانادا

خدمات برای تازه‌واردان به کانادا

خدمات برای تازه‌واردان به کانادا: امسال کانادا قصد دارد از 465 مهاجر جدید به این کشور استقبال کند، مهاجرانی که برای اقتصاد و حفظ رشد جمعیت دومین کشور بزرگ جهان بسیار مهم است.

 

دستورالعمل‌های جدید کانادا درباره قصد دوگانه Dual Intent

 

هدف مهاجرت سال 2023 جاه طلبانه است – با این حال کانادا یک سیستم کارکردی برای مهاجرت و ادغام تازه واردان ایجاد کرده است، تا نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه کشور را برآورده کند.

 

یکی از عوامل کلیدی در موفقیت کانادا برای پذیرش مهاجر خدمات اسکان آن برای تازه واردان بوده است. هر ساله کانادا 2 میلیارد دلار را برای این خدمات هزینه می‌کند. این خدمات رایگان در سطح شهری، استانی و فدرال مدیریت می‌شوند و همه چیز را از نیازسنجی، ارائه اطلاعات مورد نیاز، آموزش زبان، کمک به پیدا کردن شغل، و خدمات ارتباط و ادغام با جامعه را در بر می‌گیرد.

 

توجه داشته باشید که از آنجایی که کبک برنامه‌های مهاجرتی خود را اجرا می‌کند، خدمات اسکان برای مهاجران جدید به این استان نیز به طور جداگانه مدیریت می‌شود. علاوه بر این، دولت کانادا یک برنامه جداگانه برای پناهندگان به نام برنامه کمک اسکان مجدد (RAP) اجرا می‌کند.

 

خدمات اسکان در کانادا فقط برای مقیمان دائمی، پناهجویان و برخی از مقیمان موقت کانادا در دسترس است.

 

مهاجران تازه وارد به کانادا واجد شرایط دریافت کدام خدمات اسکان هستند؛ تمام خدمات خدمات را می‌توان به طور کلی به موارد زیر تقسیم کرد:

▪️کمک به زندگی روزمره؛
▪️کمک به یافتن شغل؛
▪️کمک به آمادگی برای آزمون شهروندی؛
▪️پیدا کردن یک مربی به عنوان یک تازه وارد / تبدیل شدن به یک مربی برای یک تازه وارد؛
▪️ارزیابی زبان و آموزش عمومی زبان؛
▪️آموزش زبان مخصوص شغل؛
▪️خدمات ویژه برای: پناهندگان، زنان، سالمندان، جوانان و افراد LGBT و
▪️سایر خدمات.

 

چگونه می‌توان به عنوان یک تازه وارد به خدمات اسکان دسترسی داشت؟

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) این خدمات را بر اساس کد پستی برای یافتن نزدیکترین خدمات موجود، در ابزاری مفید گردآوری کرده است که می‌توانید با مراجعه به این این آدرس به آن دسترسی داشته باشد.

 

این ابزار همچنین برنامه‌های اسکان ویژه برای زنان، سالمندان، جوانان و افراد LGBT را پوشش می‌دهد.

 

علاوه بر این، وب‌سایت‌های تحت حمایت اداره مهاجرت مانند Compass to Connect فهرست‌های خدمات اسکان را با جستجوی آسان ارائه می‌کنند، همچنین اطلاعیه‌هایی را در مورد رویدادها و کارگاه‌های آتی برای تازه‌واردان ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top