ممنوعیت خرید خانه در کانادا توسط خارجی‌ها از ژانویه 2023

خرید خانه در کانادا

از ابتدای ژانویه 2023 قانون ممنوعیت خرید خانه در کانادا توسط خارجی‌ها  اجرا می‌شود. این قانون تا دو سال اجرا خواهد شد و امکان تمدید دوباره آن وجود دارد. بر اساس این قانون، خرید خانه در کانادا فقط توسط افرادی که شهروندی یا اقامت دائم دارند امکان‌پذیر است.

 

خرید ملک در خارج

 

این قانون افراد غیرکانادایی را از اجتناب از ممنوعیت با استفاده از شرکت ها یا سایر نهادها برای خرید خانه در کانادا محدود می کند. هم خریدار غیرکانادایی اموال ممنوعه و هم هر شخص یا نهادی که آگاهانه در خرید کمک می کند می تواند تا 10000 دلار جریمه شود و ممکن است ملک مجبور به فروش شود.

 

برای این قانون استثناءهایی وجود دارد. پناهجویان، دانشجویان خارجی و نیز همسر قانونی یا عرفی کسی که ممنوعیت خرید شامل او نمی‌شود نیز حق خرید خانه را خواهند داشت.

 

قیمت خانه در کانادا طی دوره همه‌گیری با رشد بسیار شدیدی روبرو شد. به همین دلیل دولت کانادا این قانون را به منظور مقابله با افزایش قیمت مسکن در کشور پیشنهاد کرد که در نهایت در پارلمان تصویب شد و از ابتدای ژانویه اجرایی خواهد شد.

 

خرید خانه در کانادا توسط سرمایه‌داران خارجی، مخصوصا ثروتمندان چینی، که به دنبال اقامت در کشور هستند، یکی از دلایل به هم خوردن تعادل بازار مسکن و افزایش تصاعدی قیمت‌ها، اعلام شده است.

 

«املاک مسکونی» شامل:

خانه‌های مستقل یا ساختمان‌های مشابه یک تا سه واحد مسکونی

همچنین بخش‌هایی از ساختمان‌ها از قبیل خانه‌های نیمه‌فرست، واحدهای طبقاتی یا سایر اماکن مشابه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top