زندگی در مونته نگرو به دلیل سیستم مالیاتی مطلوبش توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. مونته نگرو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و به نسبت سایر کشورهای اروپایی شرایط آسان‌تری برای مهاجران دارد که از این شرایط می‌توان به شرایط عالی سرمایه گذاری در مونته نگرو به ویژه در بخش املاک و مستغلات اشاره کرد. به همین دلیل سالانه افراد بسیاری سفر به مونته نگرو را در برنامه خود دارند.

 متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کشور مونته نگرو را دارند می توانند از طریق پروسه های ثبت شرکت و کارآفرینی در مونته نگرو، اقامت این کشور را دریافت نموده و جهت اخذ شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری به صورت مستقیم نیز می توانند از طریق خرید ملک در این کشور اقدام نمایند. این نکته نیز لازم به ذکر است که روش هایی که می توان از طریق آنها اقامت دریافت نمود در نهایت منجر به اقامت دائم و تابعیت خواهند شد اما روش هایی نظیر خرید اوراق قرضه در مونته نگرو منجر به اخذ اقامت نمی شود 

 اگر قصد خرید ملک در بخش شمالی این کشور را دارید می بایست در مناطقی که توسعه یافته نیستند مبلغ 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید و اگر قصد دارید در بخش جنوبی این کشور ساکن شوید، می توانید در مناطق توسعه یافته به ارزش 450 هزار یورو سرمایه گذاری نموده و تابعیت این کشور را دریافت نمایید.

نحوه خرید و اقامت از طریق خرید ملک در مونته نگرو

1. انتخاب املاک و مستغلات برای خرید: پس از یافتن ملک مناسب، خریدار می تواند کار را با دنبال کردن مراحل زیر شروع کند و با مالک خانه موافقت کند تا تحت هر شرایطی از طریق آژانس فروش، اقدام به خرید نماید.

۲. تهیه و امضای قرارداد رزرو: پرداخت ودیعه ای غیرقابل فسخ به ارزش ۱۰ درصد قیمت ملک به حساب دفتر اسناد رسمی. در قرارداد رزرو جزئیات مبلغ ودیعه، مبلغ کامل خرید،‌ شرایط قرارداد، تاریخ موعد و تعهدات خریدار تعیین میشود.

توجه: اگر خریدار از خرید منصرف شود، صاحب املاک و مستغلات ملزم به بازپرداخت ودیعه نیست. اما در عین حال، اگر خریدار از فروش املاک خودداری کند، وی موظف است دو برابر مبلغ ودیعه را به خریدار پرداخت کند.

۳. امضای قرارداد خرید: امضای قرارداد خرید با حضور در یک دفتر اسناد رسمی و همراه با یک مترجم دادگاه صورت می گیرد. ترجمه قرارداد تهیه شده به یک زبان خارجی کاملاً ضروری است.

قرارداد عبارت است از سندی که نشان می دهد خریدار پس از آنکه پول را به فروشنده پرداخت کرده و تمام تعهدات را انجام داده، صاحب خانه است‌. قرارداد خرید شامل اطلاعات زیر است: مشخصات شخصی خریدار و فروشنده، جزئیات املاک و مستغلات، قیمت خرید و شرایط توافق نامه، موعد مقرر و تعهدات خریدار و فروشنده.

۴. پرداخت نهایی با توجه به قرارداد خرید: خریدار با در نظر گرفتن مهلت مقرر در قرارداد، باقیمانده پرداخت را انجام می دهد

خرید خانه در خارج از کشور

مزایای سرمایه گذاری در مونته نگرو

سرمایه گذاری در کشور مونته نگرو مزایای فراوانی دارد.

◾️ از جمله این مزایا می توان به اخذ پاسپورت اروپایی در سریع ترین زمان ممکن از طریق خرید ملک اشاره نمود.

◾️ شما می توانید با پاسپورت این کشور به 116 کشور در دنیا بدون ویزا سفر کنید.

◾️ مونته نگرو در سال 2025 به عضویت اتحادیه اروپا در می آید و این موضوع می تواند افراد بسیاری را به اخذ پاسپورت مونته نگرو ترغیب کند.

◾️ یکی دیگر از مزایای اخذ پاسپورت مونته نگرو این است که این کشور معاهده ای با کشور آمریکا دارد و افرادی که پاسپورت مونته نگرو را اخذ نموده اند می توانند از طریق ویزای E-2 به کشور آمریکا مهاجرت نموده و در این کشور کار کنند و سکونت گزینند.

◾️ همچنین می توان از نرخ پایین مالیات در این کشور به عنوان یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کشور مونته نگرو اشاره نمود.

خدمات ویزاشی برای خرید ملک در خارج

اگر قصد خرید ملک در خارج از کشور را دارید، متخصصان ما شما را راهنمایی کرده و در کلیه مراحل کار  در کنار شما خواند بود.

کارشناسان ویزاشی در زمینه املاک و مستغلات با انجام کلیه مراحل قانونی، راه را برای دریافت شهروندی کشور مورد نظر برای شما و خانواده شما هموار می کنند.

 وکلای ما کلیه مراحل مربوط خرید ملک و شهروندی شما را از مرحله اول تا زمان دریافت تابعیت انجام می دهند.

نیاز به ارزیابی مهاجرت از طریق خرید ملک دارید؟

اگر می‌خواهید برای خرید ملک در خارج به طور رایگان ارزیابی شوید فرم را تکمیل و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید.

بطور متوسط پس از ۵ سال زندگی در مونته نگرو امکان دریافت اقامت دائم در مونته نگرو وجود دارد.

افرادی که از طریق ویزای توریستی وارد کشور مونته نگرو میشوند اجازه اقامت ۹۰ روزه دارند.

اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق خرید ملک در این کشور امکان پذیر است و متقاضیان می بایست به این منظور، 250 هزار یورو در مناطق شمالی این کشور یا 450 هزار یورو در مناطق جنوبی آن ملک بخرند.

هزینه زندگی در مونته نگرو بسته به سبک زندگی هر شخص متفاوت است اما بطور میانگین هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره حدود 2000 یورو در ماه می باشد

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.