کاهش 50 درصدی دانشجویان اتحادیه اروپا در بریتانیا پس از برگزیت

کاهش 50 درصدی دانشجویان اتحادیه اروپا در بریتانیا پس از برگزیت

آمارها نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان اتحادیه اروپا که در دانشگاه‌های بریتانیا ثبت‌نام می‌کنند، از زمان برگزیت بیش از نصف شده است.

 

تغییر آمار مهاجرت به انگلیس
شرایط تحصیل در کشور انگلستان 2024-2023

 

داده‌ها نشان می‌دهد که دانشجویان ایتالیا، آلمان و فرانسه به شدت کاهش یافته و برگزیت به عنوان عامل بازدارنده اولیه این کاهش چشمگیر تلقی می‌شود.

 

دانشجویان دانشگاه های بریتانیا می گویند از دست دادن دانشجویان اتحادیه اروپا تنوع را از کلاس درس حذف می کند و باعث تضعیف  توان مالی کالج ها می شود.

 

برگزیت به عنوان عامل بازدارنده اصلی در نظر گرفته می‌شود، زیرا هزینه‌های خانه و بودجه دانشجویی دیگر برای دانشجویان اتحادیه اروپا  در دسترس نیست.

 

آژانس آمار آموزش عالی که داده های اولین سال کامل پس از برگزیت را منتشر کرده است، گفت: کاهش قابل توجه ثبت نام دانشجویان سال اول اتحادیه اروپا را می توان به تغییرات در واجد شرایط بودن هزینه ها نسبت داد.

 

قبل از برگزیت، دانشجویان مبلغی بیش از 9000 پوند برای تحصیل در بریتانیا پرداخت می‌کردند و بودجه دانشجویی در اختیار داشتند. هزینه ها پس از برگزیت به 38000 پوند افزایش یافته است.

 

تعداد دانشجویانی از اتحادیه اروپا که برای اولین سال دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت نام کردند، از 66680 نفر در سال قبل از اجرایی شدن برگزیت، 2020، به 31000 نفر در سال 2021 کاهش یافت. این اولین سالی بود که با دانشجویان اتحادیه اروپا مشابه رفتار شد کسانی که از چین یا هند می آیند.

 

دانشگاه‌ها می‌گویند که از دست دادن دانشجویان اتحادیه اروپا، تنوع را از کلاس‌های درس حذف می‌کند و توان مالی کالج‌هایی را که می‌توانند به حضور دانشجویان اتحادیه اروپا برای دوره‌های سه یا چهار ساله متکی باشند – بر خلاف بسیاری از دانشجویان بین‌المللی جدید که برای دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله می‌آیند، تضعیف می‌کند.

 

ارقام آژانس آمار آموزش عالی (HESA) نشان می دهد که به طور کلی هنوز 120,000 دانشجوی اتحادیه اروپا در این سیستم وجود دارد که از 152,000 در سال 2020-2021 کاهش یافته است. این شامل دانشجویانی می شود که قبل از برگزیت ثبت نام کرده اند و دوره های خود را تکمیل می کنند.

 

از دست دادن دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی ضربه مهمی است به دلیل اینکه دانشجویان بخش مهمی از Horizon و سایر پیشرفت های پیشرفته در زمینه هایی مانند تحقیقات پزشکی و نجوم هستند.

 

داده‌های HESA نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی اتحادیه اروپا از 24000 در سال 18-2017 به 14000 نفر کاهش یافته است و تعداد دانشجویان تحقیقاتی از 4650 به نصف به 2260 نفر رسیده است.

 

برگزیت همچنین با قوانین مهاجرتی جدید که دانشجویان اروپایی غیرایرلندی را ملزم به دریافت ویزا و اثبات اینکه آنها می توانند با دسترسی به 1334 پوند در ماه برای دوره های تحصیلی در لندن و 1024 پوند در ماه برای دوره های خارج از لندن از خود حمایت کنند، از وام های دانشجویی محروم می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top