دانشجویان بین‌الملل مهاجران ارزشمندی در آمریکا تبدیل می‌شوند

دانشجویان_بین‌الملل_مهاجران ارزشمندی تبدیل می‌شوند

تحقیقات نشان می دهد که دانشجویان بین‌الملل در آمریکا به مهاجران ارزشمندی تبدیل می شوند.

به گفته اقتصاددانان، دانشجویان بین المللی در کار و مهارت هایی مشارکت می کنند که آنها را برای آمریکا ارزشمند می کند. مخالفان مهاجرت از قوانین محدودکننده تری علیه دانشجویان بین المللی و توانایی آنها برای کار در ایالات متحده پس از فارغ التحصیلی حمایت می کنند، عمدتاً به این دلیل که مخالفان مهاجرت می خواهند نیروی کار کمتری ببینند (که به اقتصاد آسیب می رساند). اقتصاددانان بیشتر کارگران را مثبت می‌دانند زیرا افزایش رشد نیروی کار باعث رشد اقتصادی می‌شود و منجر به استاندارد زندگی بالاتر می‌شود.

 

ویزای F-1: همه چیز در مورد فرم I-20
در کدام دانشگاه‌های آمریکا میتوان تجربه بهترین زندگی دانشجویی را داشت؟

 

دانشجویان بین‌الملل در آمریکا 74 درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمام وقت در رشته مهندسی برق و 72 درصد در علوم کامپیوتر و اطلاعات و همچنین 50 تا 70 درصد در رشته هایی که شامل ریاضیات و علوم مواد هستند را تشکیل می دهند. (تحلیل بنیاد سیاست آمریکا NFAP).

 

یک چهارم شرکت‌های استارت‌آپ میلیارد دلاری در ایالات متحده یک بنیانگذار دارند که برای اولین بار به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به آمریکا آمد و به‌طور میانگین برای هر شرکت 860 شغل ایجاد کرد.

 

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که دانشجویان بین‌الملل در آمریکا به عنوان منبع نیروی کار ارزشمند هستند. میشل بین (دانشگاه لوکزامبورگ)، جیووانی پری (دانشگاه کالیفرنیا، دیویس) و مورگان، اقتصاددانان به این نتیجه رسیدند: «از سال 2000 تا 2015، سالانه بین 500000 تا یک میلیون دانشجوی بین‌المللی از دانشگاه‌های آمریکا با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس فارغ‌التحصیل شدند. راوکس (دانشگاه لوکزامبورگ) در مقاله ای از دفتر ملی تحقیقات اقتصادی. این دانشجویان در صورت ورود به بازارهای کار ایالات متحده پس از فارغ التحصیلی، یک سرمایه بالقوه ارزشمند برای سیستم آموزشی ایالات متحده هستند.

دانشجویان_بین‌الملل_مهاجران ارزشمندی تبدیل می‌شوند

ما متوجه شدیم که حدود 23 درصد از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد بین‌المللی در کوتاه‌مدت به یک شغل درون دولتی تبدیل می‌شوند، به طوری که یک فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد خارجی دیگر، عرضه محلی کارگران ماهر را حدود 0.23 کارگر افزایش می‌دهد. علاوه بر این، شواهد نشان می دهد که اکثر فارغ التحصیلان خارجی که به شغل ایالات متحده مهاجرت می کنند، اولین شغل خود را در ایالت دانشگاه خود پیدا می کنند.

 

«این برآوردها پیامدهای مهمی برای بازار کار و سیاست مهاجرت دارند. به عنوان مثال، در سال 2020، تعداد ثبت نام کنندگان خارجی (فارغ التحصیل و کارشناسی ارشد) از 400000 دانشجوی ویزای F-1 به حدود 100000 نفر به دلیل کووید کاهش یافت. برآوردهای ما حاکی از آن است که این از دست دادن 300000 دانشجو باعث کاهش 30000 تا 60000 فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد خارجی در ایالات متحده می شود که بین سال های 2022 تا 2024 در ایالات متحده کار می کنند. واضح است که این کمبودهایی را که بازار کار ایالات متحده در حال حاضر تجربه می کند، تشدید خواهد کرد. (حدود 12٪ از دانشجویان بین المللی که مدرک لیسانس دریافت می کنند به شغل داخلی تبدیل می شوند.)

 

نویسندگان نتیجه می گیرند که 1) مزایای کارگران اضافی از دانش آموزان در زمینه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) حاصل می شود، و 2) تمدید مجوزهای کار اختیاری عملی (OPT) در سال 2008 از 12 به 29 ماه برای فارغ التحصیلان در STEM. ثابت شد که زمینه ها یک اصلاح اساسی است.

 

تحقیقات دیگر از یافته های این مطالعه در مورد دانشجویان بین المللی پشتیبانی می کند.

 

– بر اساس گزارشی از دیترویت جهانی، 60 درصد از دانش آموزان بین المللی در مدارس میشیگان در زمینه آموزش عملی اختیاری در میشیگان در 13 سال گذشته کار کرده اند. این مطالعه نشان داد که دانش‌آموزان به ایفای نقش‌های کلیدی در بازار کار کمک کردند و در عین حال آموزش‌های ارزشمندی را کسب کردند.

 

– مادلین زاودنی، استاد اقتصاد در دانشگاه فلوریدا شمالی، تقریباً یک دهه داده‌های مربوط به آموزش عملی اختیاری را بررسی کرد و به این نتیجه رسید: «نتایج نشان می‌دهد که برنامه OPT فرصت‌های شغلی برای کارگران آمریکایی در زمینه‌های STEM را کاهش نمی‌دهد». مطالعه NFAP نشان داد، “تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی تایید شده برای OPT، نسبت به تعداد کارگران ایالات متحده، با نرخ بیکاری کمتری در بین این کارگران ایالات متحده مرتبط است.”

 

علاوه بر این، “تحلیل داده ها نشان می دهد که نرخ بیکاری در مناطقی که تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی که OPT را به عنوان سهم کارگران در مشاغل STEM انجام می دهند، کمتر است.”

 

– طبق گزارش FWD، اگر ایالات متحده روند خوبی برای اخذ اقامت دائم (گرین کارت) داشته باشد، در طول یک دهه آینده، سالانه تا 100000 دانشجوی بین المللی در ایالات متحده می مانند و پس از فارغ التحصیلی به مدت طولانی کار می کنند.

 

تحقیقات Beine، Peri و Raux نشان می دهد که  سیاست ایالات متحده برای جذب استعدادها و برخورداری از مزایای پذیرش دانشجویان بین المللی ، شکست خورده است.

 

یافته‌های ما نشان می‌دهد که تنها 10 تا 20 درصد از فارغ‌التحصیلان خارجی در ایالات متحده حتی در کوتاه‌مدت کار می‌کنند، احتمالاً به دلیل محدودیت‌های ویزا و سیاست. این به طور قابل توجهی بازده محلی سرمایه‌گذاری‌های سرمایه انسانی را که دانشگاه‌های ایالات متحده با آموزش دانشجویان بین‌المللی ایجاد می‌کنند، کاهش می‌دهد.»

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top