حفظ دانشجویان بین المللی در آلمان برای اشتغال در این کشور

دانشجویان بین المللی در آلمان

حفظ دانشجویان بین المللی در آلمان برای اشتغال در این کشور: آلمان با هدف افزایش تعداد کارگران خارجی، به ویژه کارگران ماهر، بدنبال طرحی برای رفع شکاف‌های موجود در بازار کار در این کشور است که به نام قانون ۱ مارس مشهور می باشد.

 

تعداد دانشجوی ایرانی در آلمان که مشغول به تحصیل هستند

 

اول و مهمتر از همه، دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا اکنون می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند (پیش از این ۱۰ ساعت در هفته بود). نکته مهم این است که این قانون اکنون برای دانشجویانی که وارد آلمان می شوند اما هنوز در دانشگاه های آلمان پذیرفته نشده اند  و مشغول جستجو برای شروع دوره تحصیلی هسنند و یا برای کسانی که در آموزش زبان آلمانی یا سایر مطالعات مقدماتی مشغول هستند، نیز اعمال می شود.

 

این قانون جذابیت بیشتری برای آمدن به آلمان برای شروع تحصیل یا آموزش حرفه‌ای و ماندن به عنوان یک کارگر ماهر پس از فارغ‌التحصیلی را ایجاد می‌کند.
همچنین بر اساس این طرح، کمک مالی تا سقف ۱۲۰ میلیون یورو تا سال ۲۰۲۸ به منظور هموار کردن مسیر اشتغال فارغ التحصیلان خارجی در نظر گرفته شده است.

 

طبق امارتعداد دانشجویان بین المللی در آلمان در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۲  به ۳۶۷۵۷۸ نفر رسید که ۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت و انتظار می رود با ثبت‌نام‌های دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، به‌ویژه دانشجویانی از هند و چین، شاهد رشد بیشتری در سال آتی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top