اجازه کار بیش از 20 ساعت در هفته برای دانشجویان بین المللی در کانادا

از امروز، دانشجویان بین المللی در کانادا به طور موقت می توانند بیش از 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی کار کنند.

 

راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا
گپ تحصیلی قابل قبول کانادا برای دانشجویان بین المللی

 

ماه گذشته، IRCC اعلام کرد که دانشجویان از این پس اجازه دارند بیش از 20 ساعت در هفته بین 15 نوامبر 2022 تا 31 دسامبر 2023 کار کنند. این یک اقدام یک بار است که برای کمک به کمبود نیروی کار در کانادا، به ویژه در موقعیت‌هایی که به طور سنتی توسط دانشجویان برگزار می‌شود، مانند خدمات غذایی، خرده‌فروشی و مهمان‌نوازی معرفی شده است. اما محدودیتی در نوع استخدام وجود ندارد.

 

این اقدام جدید به این معنی است که 500000 دانشجوی بین المللی که در حال حاضر در کانادا هستند اجازه دارند ساعات بیشتری کار کنند.

 

آیا من واجد شرایط کار در کانادا هستم؟
با در نظر گرفتن قیمت شهریه، همراه با هزینه کتاب، اجاره، غذا و حمل و نقل، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تامین نیازهای خود نیاز به کار پاره وقت در طول تحصیل خود پیدا می کنند.

 

دانشجویان بین المللی که با ویزای دانشجویی وارد کانادا می شوند، بدون نیاز به مجوز کار، واجد شرایط کار هستند. دانشجویان ممکن است در طول یک ترم تحصیلی خارج از دانشگاه کار کنند، مشروط بر اینکه ثبت نام کنند تا در ترم بعدی به تحصیل خود بازگردند. محدودیتی در میزان ساعاتی که دانش آموز می تواند در طول تعطیلات تحصیلی، مانند تعطیلات زمستانی یا تابستان کار کند، وجود ندارد.

 

شما مجاز به کار در حین تحصیل در کانادا هستید اگر:

داشتن مجوز تحصیلی معتبر؛
به طور تمام وقت در یک موسسه آموزشی مشخص تحصیل می کنند
تحصیل را شروع کرده اند و طبق تعیین موسسه شما در وضعیت علمی رضایت بخشی باقی می مانند.
در یک برنامه آموزشی آکادمیک، حرفه ای یا حرفه ای تحصیل می کنند که حداقل شش ماه طول می کشد و منجر به دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه می شود. و
داشتن شماره بیمه اجتماعی (SIN)

چرا کانادا به دانشجویان بین المللی نیاز دارد؟
دانشجویان بین المللی علاوه بر پرداخت شهریه بالاتر نسبت به دانشجویان کانادایی، از طریق مصرف کالاها و خدمات به اقتصاد کانادا کمک می کنند. علاوه بر این، اکثریت دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی، اقامت در کانادا را انتخاب می کنند.

 

کانادا برای مقابله با کمبود تاریخی نیروی کار و پر کردن نزدیک به یک میلیون شغل خالی به مهاجران نیاز دارد. در پاسخ به کمبود، کانادا اخیراً طرح سطوح مهاجرت 2023-2025 را منتشر کرد که در نظر دارد تا سال 2025 از 500000 مقیم دائم جدید در سال استقبال کند. این امر دانشجویان بین المللی را به منبع ارزشمندی تبدیل می کند زیرا نشان داده شده است که آنها سریعتر با نیروی کار کانادا ادغام می شوند. به دلیل تجربه کاری و تحصیلی و سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، به عنوان مهاجران اقتصادی وارد بازار شوند.

 

بیش از 400000 مجوز تحصیل در سال 2022 صادر شده است
بین ژانویه و آگوست 2022، IRCC بیش از 452000 مجوز درخواست تحصیلی صادر کرد و همچنان تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد، همانطور که توسط جدیدترین داده های انباشته نشان داده شده است. در حال حاضر حدود 125966 درخواست برای مجوز تحصیل در فهرست موجود است و 34000 نفر دیگر به دنبال تمدید مجوز تحصیل هستند.

 

چرا دانشجویان می خواهند به کانادا مهاجرت کنند؟
طبق یک مطالعه اخیر توسط دفتر آموزش بین المللی کانادا، کانادا به دلیل شهرتش برای ایمنی و ثبات ، در میان انتخاب های برتر برای دانشجویان بین المللی است.

 

کانادا همچنین دارای نرخ پذیرش برای دانشجویان بین المللی است. این مطالعه که در ماه جولای منتشر شد، گفت که دانشجویان دریافت نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی را به عنوان آسان‌ترین بخش ورود به کانادا رتبه‌بندی می‌کنند.

 

اخذ اقامت دائم به عنوان فارغ التحصیل بین المللی
هنگامی که برنامه آموزشی خود را کامل کردید، ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. PGWP به شما امکان می دهد تا حداکثر سه سال در هر حرفه ای کار کنید، بسته به طول دوره تحصیلی خود. در حالی که تجربه کاری شما به عنوان دانشجو نمی تواند به عنوان بخشی از درخواست شما برای اقامت دائم مورد استفاده قرار گیرد، تجربه کاری شما با PGWP به حساب می آید. پس از اتمام یک سال کار در کانادا تحت PGWP، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم تحت برنامه اکسپرس اینتری باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top