راهنمای درخواست ویزای ایتالیا و شرایط ورود

درخواست ویزای ایتالیا و شرایط ورود

راهنمای درخواست ویزای ایتالیا و شرایط ورود: جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. مساحت آن 301340 کیلومتر مربع و 60483973 نفر جمعیت دارد. این کشور خانه بسیاری از قلعه‌ها و کاخ‌ها و بسیاری از ساختمان‌ها با سبک‌های مختلف معماری، مانند رومانس، گوتیک، منریسم، باروک و نئوکلاسیک است. علاوه بر این، دارای خط ساحلی 7600 کیلومتری، دریاچه‌های زیبا، صخره‌های خیره‌کننده و بسیاری از پارک‌های ملی سرسبز است.

 

با تمام این شگفتی های طبیعی و دست ساز، ایتالیا یک آهنربای بزرگ برای گردشگران است. تخمین زده می شود که سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید می کنند. گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از 60 درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می کند.

 

مسافرانی که مایل به ورود به ایتالیا برای اقامت کوتاه مدت هستند می توانند با اخذ ویزای شینگن ایتالیا این کار را انجام دهند، اما همه افراد برای ورود به ایتالیا نیاز به ویزا ندارند. در این مقاله متوجه می‌شوید که آیا متعلق به کشورهایی هستید که شهروندان آن‌ها برای سفر به ایتالیا به ویزا نیاز دارند یا نیازی ندارند و همچنین سایر شرایط ورود و ویزا.

 

سن مارینو و شهر واتیکان – دو کشور کوچک اروپایی واقع در ایتالیا – بخشی از منطقه شنگن در نظر گرفته می‌شوند، اگرچه آنها به طور رسمی اسناد خاص توافق را امضا نکرده‌اند. علاوه بر این، هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شینگن اطراف آنها انجام نمی شود.

 

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا با ویزاشی اینجا کلیک کنید.

 

شرایط ورود به ایتالیا

همه اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای ورود به ایتالیا به دلیل منطقه سفر مشترک منطقه شنگن، که ایتالیا بخشی از آن است، فقط باید یک مدرک شناسایی ارائه دهند.

 

در عین حال، اگر شما یک مسافر غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید که مایل به بازدید از ایتالیا، سان مارینو یا واتیکان هستید، باید موارد زیر را در بندر ورودی ایتالیا ارائه دهید تا اجازه ورود داشته باشید:

 

گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر.
ویزا – اگر مشمول ویزای ایتالیا باشند.
مدارک دیگری مانند دعوت نامه از یک میزبان ایتالیایی، اثبات اینکه شما تمکن مالی برای سفر به ایتالیا دارید یا بلیط رفت و برگشت، ممکن است از شما خواسته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با خدمات کنسولی محلی ایتالیا در کشور محل اقامت خود تماس بگیرید.

 

علاوه بر این، افسر مرزی ایتالیا ممکن است چند سوال در رابطه با سفر به ایتالیا از شما بپرسد، به عنوان مثال:

هدف شما از سفر به ایتالیا چیست؟
چه مدت قصد اقامت در ایتالیا را دارید؟
کجا می خواهید در ایتالیا بمانید؟ و غیره.

 

توجه داشته باشید که پلیس مرزی ایتالیا تصمیم نهایی را دارد که آیا شما اجازه ورود به ایتالیا را دارید یا خیر. اگر افسر مرزی ایتالیا به این نتیجه برسد که شما برای ایتالیا خطری ندارید، با بررسی مدارک خود، اجازه ورود به ایتالیا و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهید داشت.

 

لطفاً مطمئن شوید که افسر مرزی ایتالیا هنگام ورود به ایتالیا مهر پاسپورت شما را بزند. بدون مهر، ممکن است از ایتالیا جریمه یا بازداشت شوید.

 

چه کسانی برای ورود به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارند؟

اگر به یکی از دسته های زیر تعلق دارید، برای ورود به ایتالیا و سایر کشورهای عضو منطقه شینگن به ویزای کوتاه مدت نیاز دارید:

شما تبعه کشور ثالثی هستید که به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای شینگن نرسیده است.
شما تبعه کشور ثالثی هستید که توافقنامه آزادسازی ویزا را با کشورهای شینگن امضا کرده است، اما قبلاً از ورود به ایتالیا یا هر کشور دیگر شینگن رد شده اید.

 

برای درخواست ویزای شینگن ایتالیا چه مدارکی لازم است؟

مدارک زیر برای هر درخواست کوتاه مدت ویزای شینگن ایتالیا مورد نیاز است:

فرم درخواست ویزای ایتالیا را تکمیل و سپس پرینت بگیرید. پس از چاپ در پایان وارد شوید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در این فرم داده اید با اطلاعاتی که در سایر مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا آورده شده است، مطابقت دارد.

یک عدد عکس در اندازه پاسپورت عکس باید در شش ماه گذشته و مطابق با شرایط ویزای عکس ایتالیا گرفته شده باشد.

پاسپورت معتبر. باید پاسپورت خود را به همراه بقیه مدارک مورد نیاز ویزا ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما دارای حداقل دو صفحه خالی برای الصاق ویزا است.

کارت اجازه اقامت شما به همراه یک کپی (اگر شهروند کشوری نیستید که از آن درخواست می کنید).

مدرک اقامت:
رزرو هتل. (برای یافتن هتل های ارزان در ایتالیا، Booking.com یا HotelsCombined را بررسی کنید!)
اگر میزبانی در ایتالیا دارید: یک کپی تکمیل شده و امضا شده از فرم حمایت به همراه کپی پاسپورت و کارت اجازه اقامت ایتالیا میزبان خود (در صورت وجود).

مدرک سفر (در صورت لزوم):

بلیط رفت و برگشت، رزرو یا برنامه سفر.

اثبات در دسترس بودن حمل و نقل شخصی.

بلیط کشتی

بیمه ویزای سفر شینگن. بیمه درمانی برای کل خاک ایتالیا و منطقه شینگن. حداقل پوشش بیمه درمانی برای منطقه شینگن 30000 یورو است.

بیمه نامه های درمانی مسافرتی برای خارجی هایی که از ایتالیا بازدید می کنند و شرایط ویزای ایتالیا را برآورده می کنند را می توان به صورت آنلاین از Europ Assistance یا Mondial Care خریداری کرد. بیمه نامه های مسافرتی صادر شده توسط هر دو شرکت توسط مقامات ایتالیایی در سراسر جهان پذیرفته می شود.

اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در ایتالیا. مقامات ایتالیایی از شما می خواهند که ثابت کنید در طول اقامت خود در ایتالیا دارای امکانات مالی لازم برای حمایت از خود هستید. بسته به مدت اقامت خود باید ثابت کنید که مبلغ زیر را دارید.
تا 5 روز – مبلغ کلی 269.60 یورو برای هر نفر و 212.81 برای هر دو نفر یا بیشتر است.
6-10 روز – مبلغ روزانه 44.93 یورو برای هر نفر و 26.33 یورو برای هر دو نفر و بیشتر است.
11-20 روز – مبلغ کلی 51.64 یورو برای هر نفر و 25.82 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر است، به علاوه مبلغ روزانه 36.67 یورو برای هر نفر و 22.21 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر است.
بیش از 20 روز – مبلغ کلی 206.58 یورو برای هر نفر و 118.79 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر است، به علاوه مبلغ روزانه 27.89 یورو برای هر نفر و 17.04 یورو برای هر دو نفر یا بیشتر است.

اثبات وضعیت مدنی. این می تواند گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره باشد. اسناد وضعیت مدنی نباید بیشتر از شش ماه باشد.

در صورت درخواست:
کپی صفحات مربوطه در پاسپورت شما، مانند صفحات حاوی ویزاهای قبلی.

کاورلتر. نامه ای شخصی که در آن توضیح می دهید که چرا برای سفر به ایتالیا اقدام می کنید، چه مدت قصد اقامت دارید، چه زمانی را ترک می کنید و سایر جزئیات مربوط به سفر.

چک لیست سند. مدارک ارسالی را علامت بزنید و چک لیست اسناد را به پرونده درخواست خود اضافه کنید. چک لیست معمولاً از کنسولگری/سفارت ایتالیا در دسترس است.

 

شرایط اضافی ویزای ایتالیا بر اساس وضعیت شغلی شما
شرایط اضافی ویزای ایتالیا بسته به وضعیت شغلی شما به شرح زیر است:

در صورت شاغل بودن:
کارمند اخیر یا نامه مرجع، که شامل اطلاعاتی در مورد تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، حقوق سالانه و دوره مرخصی درخواستی شما می باشد. گاهی اوقات به عنوان “نامه بدون اعتراض” نیز شناخته می شود.
فیش حقوقی سه ماه گذشته
صورت حساب جاری بانکی در سه ماه اخیر
در صورت خوداشتغالی:
یک کپی از جواز کسب و کار شما یا گواهی های تاسیس
صورتحساب بانک تجاری در سه ماه اخیر
اسناد اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR).
اگر دانش آموز:
مدرک ثبت نام
گواهی عدم اعتراض از مدرسه یا دانشگاه
در صورت بازنشستگی:
مدرک دریافت مستمری در شش ماه گذشته
در صورت بیکار بودن:
اگر شما یک همسر وابسته هستید:

اطلاعات استخدامی همسرتان (کارنامه، فیش حقوقی.)
اظهارنامه مالیات بر درآمد مشترک اگر مالیات بر درآمد شما ملحق نشده است، باید یک کپی از گواهی ازدواج خود را نیز ارائه دهید.
اگر شما یک والدین وابسته هستید:

اطلاعات شغلی فرزند شما (کارنامه، فیش حقوقی.)
اظهارنامه مالیات بر درآمد مشترک اگر مالیات بر درآمد شما ملحق نشده است، باید یک کپی از شناسنامه فرزندتان را نیز ارائه دهید.
اگر فرزند وابسته هستید:

اطلاعات مالی والدین (صورتهای بانکی سه ماه گذشته، سه فیش حقوقی آخر)
اظهارنامه مالیات بر درآمد والدین اگر نام شما در اظهارنامه مالیات بر درآمد والدین شما درج نشده است، باید گواهی تولد خود را نیز ارائه دهید.

اثبات درآمد منظم ایجاد شده توسط ملک در شش ماه گذشته

 

شرایط اضافی ویزای ایتالیا برای افراد زیر سن قانونی
افراد زیر سن قانونی که برای دریافت ویزای کوتاه مدت ایتالیا اقدام می کنند، یا والدینی که برای فرزند خردسال خود برای دریافت ویزا درخواست می کنند، باید شرایط اضافی ویزای ایتالیا را در پرونده درخواست خود تکمیل کنند:

گواهی تولد کودک خردسال در سفر به ایتالیا. ممکن است یک نسخه اضافی نیز درخواست شود.
فرم درخواست ایتالیا که توسط هر دو والدین امضا شده است.
نامه ای از هر دو والدین مبنی بر اجازه سفر و مسئولیت مالی سفر خردسال.
کپی تایید شده شناسنامه/گذرنامه هر دو والدین
حکم دادگاه خانواده در صورتی که فقط یکی از والدین حضانت کامل فرزند را بر عهده داشته باشد.
اگر خردسال به تنهایی با شخص دیگری سفر می کند:
به عهده گرفتن مسئولیت یک بزرگسال در طول سفر خردسال به ایتالیا.
یک نسخه اصلی و یک کپی از صفحه گذرنامه شخص همراه حاوی اطلاعات دارنده، تاریخ انقضا، یک عکس اخیر و یک کپی ویزای معتبر.
مجوز محضری والدین برای سفر به ایتالیا که توسط هر دو والدین/قام امضا شده است.
اتباع پاکستان و افغانستان، عراق و فلسطین و دارندگان مدارک سفر
اتباع پاکستان، افغانستان، عراق، فلسطین و دارندگان مدارک سفر (با سه حرف کد XXA یا XXB که در ایکائو نشان داده شده است) باید گواهی تولد یا اظهارنامه کنسولی حاوی نام کامل مادر و پدر خود را ارائه دهند.

 

با توجه به هدف خود از ورود به ایتالیا، باید مدارک اضافی را به عنوان بخشی از درخواست ویزای سفر کوتاه مدت خود به ایتالیا ارائه دهید. در ادامه شرایط اضافی ویزای ایتالیا را بر اساس هدف خود از سفر به ایتالیا بیابید.

 

شرایط ویزای ترانزیت فرودگاه ایتالیا

اگر ایتالیا کشور مقصد شما نیست، اما در عوض، فقط باید در یکی از فرودگاه های ایتالیا فرود بیایید، تا بتوانید پرواز دیگری را انجام دهید که شما را به کشور مقصد غیر شینگن شما می برد، باید برای فرودگاه ایتالیا اقدام کنید. ویزای ترانزیت

همه اتباع کشورهای تحت رژیم ویزای شینگن به ویزای ترانزیت فرودگاه ایتالیا نیاز ندارند. در واقع، اتباع تعداد بسیار کمی از این کشورها این کار را انجام می دهند. لیست شهروندانی را که به ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا نیاز دارند، بررسی کنید تا دریابید که آیا نیاز به درخواست ویزای آن دارید یا خیر.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور نهایی که به آن سفر می کنید.
بلیط هواپیما آخرین کشوری که به آن سفر می کنید.
شرایط ویزای ترانزیت ایتالیا
اگر دریانوردی هستید که باید در یکی از بنادر ایتالیا پیاده شوید تا در کشتی دیگری که شما را به کشور مقصد غیر شنگن می برد، یا اگر دریانوردی هستید که به مقصد سفر می کنید، باید برای ویزای ترانزیت ایتالیا درخواست دهید. ایتالیا

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ترانزیت ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور نهایی که به آن سفر می کنید.
بلیط آخرین کشوری که به آن سفر می کنید.
اصل و فتوکپی کتاب سیمن (فقط برای دریانوردان الزامی است).
نامه ای از شرکت حمل و نقل دعوت کننده. صادر شده توسط شرکت کشتیرانی دعوت کننده در کشور شینگن که دریانورد در آن پیاده می شود (فقط برای دریانوردان لازم است).
قرارداد استخدام. قرارداد با شرکت ناوبری/کشتی به منظور سوار شدن به کشتی (فقط برای دریانوردان الزامی است).
گواهی تناسب اندام پزشکی. (فقط برای دریانوردان الزامی است)
شرایط ویزای توریستی ایتالیا
اگر تنها با هدف گردشگری، یعنی تعطیلات، تفریح، تجربه این کشور و فرهنگ یا گشت و گذار در ایتالیا، قصد سفر به ایتالیا را دارید، باید برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی شینگن ایتالیا

هنگام درخواست برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

صورت حساب بانک. ترجیحاً برای 6 ماه گذشته.
برنامه سفر. شرحی از سفر روزانه شما.
مدرکی مبنی بر نحوه تامین هزینه سفر خود به ایتالیا.

 

شرایط ویزای بازدید کننده ایتالیا
هنگامی که به دعوت یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده مقیم ایتالیا به ایتالیا سفر می کنید، باید ویزای ویزیتور ایتالیا را داشته باشید تا در یک دوره 6 ماهه تا 90 روز اجازه ورود و اقامت در ایتالیا را داشته باشید.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزا برای دیدار دوستان یا اقوام خود در ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

اثبات تمکن مالی. شواهدی که نشان می دهد شما پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در ایتالیا دارید. این می تواند یک:

گواهی بانکی، دفاتر بانکی، صورت‌حساب‌های بانکی شخصی، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری یا موجودی شش ماه گذشته.

نامه حمایت. زمانی که شخص دیگری از نظر مالی از سفر شما به ایتالیا حمایت مالی خواهد کرد. همچنین اغلب به آن سوگندنامه پشتیبانی نیز گفته می شود.

برنامه سفر. برنامه دقیق روزانه سفر شما به ایتالیا.

دعوتنامه. توسط خویشاوند/دوست مقیم ایتالیا، شما را برای بازدید دعوت می کند.

اثبات رابطه با میزبان مقیم ایتالیا.

 

شرایط درخواست ویزای تجاری ایتالیا

هنگام سفر به ایتالیا به منظور شرکت در فعالیت های مرتبط با تجارت، یعنی بازدید از یک کسب و کار/شرکت برای برگزاری جلسات، انجام معاملات تجاری، استخدام، آموزش یا انجام سایر فعالیت های مشابه، باید ویزای تجاری ایتالیا داشته باشید.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

پوشش نامه از ایتالیایی شرکت دعوت کننده. نامه باید نام و نام خانوادگی شما، تاریخ سفر، برنامه سفر، مدت اقامت، جزئیات حامی سفر، هدف بازدید را نشان دهد و توسط یک فرد مجاز امضا شده باشد.

گواهی ثبت شرکت دعوت کننده.

نامه ای از کارفرمای شما در این نامه باید دلیل سفر به ایتالیا را ذکر کنید.

اثبات تامین مالی سفر. در مورد هزینه های متقاضی در طول اقامت خود در ایتالیا، کارفرما یا شرکت همکار باید پوشش هزینه ها را در نامه یا دعوت نامه قید کنند.

 

شرایط درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

تمام کسانی که قصد شرکت در دوره های تحصیلی، آموزش یا کارآموزی در ایتالیا، سن مارینو یا حتی شهر واتیکان را دارند که بیش از 90 روز طول نمی کشد، باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنند.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

نامه پذیرش از سوی موسسه آموزشی که در حال حاضر در آن ثبت نام کرده اید.

قرارداد کارآموزی امضا بین شرکت در ایتالیا، تاسیس مبدا و کارآموز.

مدرک ثبت نام یک کپی اصل و خوانا از پذیرش ثبت نام توسط مدرسه ایتالیایی که مدت زمان دوره را به وضوح ذکر می کند.

Dichiarazione di Valore (اعلام ارزش) گواهی های تحصیلی متقاضی که به طور مناسب توسط دفتر کنسولی این کنسولگری عمومی قانونی شده است. در صورت عدم نیاز، مؤسسه یا مدرسه محلی باید مستقیماً به این کنسولگری اطلاع دهد.

 

شرایط درخواست ویزای پزشکی ایتالیا

اگر قصد دارید برای وضعیت سلامتی خود به دنبال درمان پزشکی در ایتالیا باشید، باید برای ویزای پزشکی ایتالیا اقدام کرده و دریافت کنید.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزا برای دریافت مراقبت های پزشکی در ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

گزارش پزشکی محلی از یک پزشک/کلینیک/بیمارستان در کشور شما صادر شده و تأیید می کند که شما به درمان پزشکی در ایتالیا نیاز دارید.

گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک ایتالیا که تاریخ ملاقات و همچنین وضعیت پزشکی شما را تایید می کند. همچنین باید تأیید کند که بیمارستان می‌تواند درمان پزشکی خاص را انجام دهد و بر این اساس شما پذیرفته می‌شوید.

اثبات تمکن مالی

تایید رسمی درمان / قرار ملاقات توسط موسسه پزشکی پذیرنده (بیمارستان / کلینیک) در ایتالیا.

 

ویزای ایتالیا برای شرایط فرهنگی، ورزشی، خدمه فیلم یا مقاصد مذهبی

اگر با هدف شرکت در یک رویداد فرهنگی، ورزشی یا مذهبی به ایتالیا سفر می کنید، یا اگر عضو یک گروه فیلمبرداری هستید که برای فیلمبرداری صحنه های سینمایی به ایتالیا سفر می کنید، باید برای ویزای ایتالیا برای فرهنگ، ورزش درخواست دهید. ، گروه فیلم یا اهداف مذهبی.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ایتالیا با هدف شرکت در یک رویداد فرهنگی / ورزشی / مذهبی در ایتالیا، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

اطلاعات رویداد. مانند:
دعوت نامه از ارگان مربوطه در ایتالیا با جزئیات مربوط به ماهیت رویدادها یا فعالیت هایی که قرار است در ایتالیا برگزار شود.
بلیط های ورود به رویداد
شرایط ثبت نام
مشروح برنامه این رویداد در ایتالیا.
سایر اسنادی که اسامی متقاضیان (اعضای خدمه) و سایر اطلاعات مربوط به رویداد را ارائه می دهد.
اثبات اجراهای قبلی شرکت در جشنواره ها و مراسم های قبلی (فرهنگی، مذهبی)، مسابقات ورزشی، گواهی برندگان، اثبات رتبه جهانی/بین المللی (ورزشی).

 

شرایط ویزا برای خانوادگی یک شهروند ایتالیایی

اگر همسر یا شوهر شما یک شهروند ایتالیایی است و می خواهید به ایتالیا سفر کنید، باید برای همسر یک شهروند ایتالیایی درخواست ویزای ایتالیا بدهید.

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ایتالیا به عنوان همسر یک شهروند ایتالیایی، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

مدرک شهروندی ایتالیا (کارت شناسایی یا کارت کنسولی یا گواهی ملیت ایتالیایی یا حکم تابعیت).

سند ازدواج ایتالیایی

 

شرایط درخواست ویزای ایتالیا برای بازدید رسمی

اگر عضو یک هیئت رسمی هستید که به دنبال دعوت رسمی قرار است در جلسات، مشاوره ها، مذاکرات یا برنامه های تبادلی و همچنین در رویدادهای خاصی که در ایتالیا برگزار می شود شرکت کنید، باید برای ویزای ایتالیا برای بازدید رسمی درخواست دهید. .

 

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ایتالیا به عنوان عضو هیئت نمایندگی رسمی، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

کپی دعوتنامه رسمی
شواهد در مورد هدف سفر (مذاکرات، جلسات، رویدادهای سازمان های بین دولتی، مشاوره).
چگونه برای ویزای کوتاه مدت ایتالیا اقدام کنیم؟
برای تکمیل مراحل درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیا، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

دریابید که کجا باید برای ویزای ایتالیا اقدام کنید.
نوع ویزای ایتالیا را که نیاز دارید مشخص کنید.
فرم درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیا را تکمیل کنید.
مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا را جمع آوری کنید.
یک مصاحبه ویزا با سفارت/کنسولگری ایتالیا یا مرکز درخواست ویزا در کشور محل اقامت خود تعیین کنید.
در مصاحبه شرکت کنید
منتظر رسیدگی به ویزای شینگن ایتالیا خود باشید.

 

برای ویزای کوتاه مدت ایتالیا از کجا باید اقدام کرد؟

حضور ایتالیایی ها در هر کشور جهان، ارائه ویزا را به طور متفاوتی تنظیم کرده است. در نتیجه، ممکن است مجبور شوید در یکی از نهادهای دیپلماتیک ایتالیا در کشور محل اقامت خود درخواست دهید:

سفارت ایتالیا
کنسولگری ایتالیا
یک مرکز درخواست ویزا که ایتالیا ارسال ویزا را به آن برون سپاری کرده است
سفارت / کنسولگری یکی دیگر از کشورهای شینگن که ایتالیا ارسال ویزا را به آن برون سپاری کرده است
چه کسانی می توانند برای ویزای شینگن در سفارت/کنسولگری ایتالیا اقدام کنند؟
برای اینکه بتوانید درخواست ویزای کوتاه مدت خود را در سفارت/کنسولگری/VAC ایتالیا ارسال کنید، یکی از اظهارات زیر باید با وضعیت شما مطابقت داشته باشد:

به غیر از ایتالیا، از هیچ کشور شینگن دیگری دیدن نخواهید کرد.
شما از کشورهای شینگن بیشتری بازدید خواهید کرد، اما ایتالیا مقصد اصلی شماست، به این معنی:
روزهای بیشتری را در ایتالیا سپری خواهید کرد تا در کشورهای دیگر.
شما به میزان مساوی از روزها را در هر کشور سپری خواهید کرد، اما از طریق ایتالیا وارد منطقه شینگن خواهید شد.
علاوه بر این، فقط در صورتی مجاز خواهید بود که درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیا را در سفارت / کنسولگری / VAC ایتالیا ارسال کنید:

شهروند کشوری که از آنجا درخواست می دهید.
یک شهروند خارجی دارای مجوز اقامت دائم/موقت در کشوری که از آنجا درخواست می کنید.
شما نمی توانید برای ویزای کوتاه مدت ایتالیا از کشوری که در حال حاضر در آن ویزا هستید درخواست دهید.

دریافت ویزای ایتالیا چقدر طول می کشد؟
زمان پردازش ویزای کوتاه مدت ایتالیا ممکن است تا 15 روز طول بکشد. با این حال، با توجه به شرایط خاص شما، این مدت ممکن است تا 30 روز تمدید شود. موارد استثنایی ممکن است تا 60 روز طول بکشد، زیرا سفارت های ایتالیا ممکن است مجبور شوند با کنسولگری های شینگن دیگر مشورت کنند.

برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در صدور ویزای اقامت کوتاه ایتالیا، باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کنید، البته نه زودتر از سه ماه قبل از سفر به ایتالیا.

 

هزینه درخواست ویزای ایتالیا چقدر است؟

هزینه ویزای ایتالیا برای بازدیدهای کوتاه مدت برای انواع ویزاها به شرح زیر است:

Italian Schengen Visa CategoryFee in EURFee in USD*
Adult80€96$
Children between 6-12 years of age40€48$
Children younger than 6 years of ageFreeFree
Holders of diplomatic, official or service passports travelling for official purposesFreeFree
A family member of an EU/EEA nationalFreeFree
Pupils, students and accompanying teachers during a school tripFreeFree
Researchers travelling to perform scientific researchFreeFree
Nationals from Armenia, Azerbaijan and Russia.35€42$

هزینه ویزای قابل اجرا به دلار آمریکا (دلار آمریکا) بر اساس نرخ ارز فعلی است. این موضوع بدون اطلاع عوض می شود.

هزینه ویزا در زمان ارسال درخواست پرداخت می شود و قابل استرداد نیست. در صورت انصراف از درخواست یا رد آن، هزینه ای بازپرداخت نمی شود.

 

چه مدت می توانیم بدون ویزا در ایتالیا بمانیم؟

مدت مجاز اقامت در ایتالیا بدون ویزا به ملیت شما بستگی دارد، به شرح زیر:

اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA می توانند تا 90 روز در ایتالیا در یک دوره 180 روزه بمانند. اگر می خواهند بیشتر بمانند، باید در مقامات مربوطه ایتالیا ثبت نام کنند.
دارندگان گذرنامه کشورهای معاف از ویزا ایتالیا می توانند تا 90 روز در ایتالیا و سایر کشورهای شینگن در یک دوره شش ماهه بمانند.
اتباع استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، جمهوری کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا که مایل به اقامت طولانی تری در ایتالیا هستند باید ظرف سه ماه پس از ورود به ایتالیا مجوز اقامت را از مقامات مربوطه ایتالیا دریافت کنند. .
اتباع بقیه کشورهای معاف از ویزا ایتالیا که مایل به اقامت طولانی تری در ایتالیا هستند باید برای اقامت طولانی مدت از کشور محل اقامت خود برای ویزای ملی ایتالیا درخواست دهند.
اتباع کشورهایی که هنوز با ایتالیا و سایر اعضای شینگن موافقت نامه بدون ویزا امضا نکرده اند، باید قبل از رفتن به ایتالیا یا هر کشور دیگر عضو شینگن، ویزا دریافت کنند.
مهم: مطمئن شوید که قانون ویزای شینگن 90/180 را درک کرده اید. از نقض این دستورالعمل خودداری کنید زیرا ماندن بیش از حد طولانی در منطقه شینگن ممکن است منجر به مجازات شود.

 

آیا می توانم ویزای شینگن خود را در ایتالیا تمدید کنم؟

بله، شما می توانید ویزای شینگن ایتالیا را با ارسال درخواست به وزارت کشور ایتالیا تمدید کنید. اما تمدید فقط در موارد استثنایی مجاز است مانند عدم توانایی ثابت شده در ترک یا در سایر موارد خاص که به اندازه کافی موجه است مانند دلایل بشردوستانه یا فورس ماژور.

لطفا نحوه تمدید ویزای شینگن در ایتالیا را بخوانید تا متوجه شوید در چه شرایطی و تحت چه شرایطی می توانید ویزای شینگن ایتالیا خود را تمدید کنید.

 

آیا ویزای شینگن ایتالیا من قابل لغو است؟

بله، در صورتی که مقامات ذیصلاح ایتالیا به این نتیجه برسند که دیگر شرایط صدور ویزا وجود ندارد، ویزای ایتالیا شما باطل می شود.

لطفاً توجه داشته باشید که عدم ارائه الزامات ورود توسط دارنده ویزا به افسر مرزی، ممکن است منجر به تصمیمی مبنی بر لغو یا لغو ویزا شود، البته نه به طور خودکار.

آیا هر بار که برای ویزای ایتالیا درخواست می کنم باید داده های بیومتریک (اثر انگشت) ارائه دهم؟
برای هر درخواست ویزای ایتالیا که ظرف 59 ماه پس از جمع آوری اثر انگشت شما ارسال می شود، نیازی به ارائه اثر انگشت ندارید. پس از گذشت این مدت اثر انگشت شما دوباره جمع آوری می شود.

 

آیا برای بازدید از سن مارینو و/یا شهر واتیکان به ویزا نیاز دارم؟
اگرچه سن مارینو و واتیکان توافق نامه شینگن را امضا نکردند، اما بخشی از منطقه شینگن در نظر گرفته می شوند. اگر ویزای ایتالیا دارید، نیازی به دریافت ویزای خاصی برای سان مارینو یا واتیکان ندارید. شما می توانید آزادانه به هر یک از این ایالت های کوچک سفر کنید زیرا هنگام ورود به ایتالیا کنترل مرزی انجام نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top