تأخیر در طرح سرعت بخشیدن به درخواست پناهندگی در بریتانیا

درخواست پناهندگی در بریتانیا

وزارت کشور متهم به تأخیر در طرح سرعت بخشیدن به درخواست پناهندگی در بریتانیا است وکلای مهاجرت می گویند که سیستم پرسشنامه در قلب تلاش برای کاهش حجم معوقه “بسیار ناقص” است.

 

پارلمان اروپا: مرحله اول اصلاح سیاست پناهندگی در اتحادیه اروپا

 

برنامه‌هایی که ماه گذشته برای کاهش تعداد پناهجویان معوقه – که اکنون به رکورد 160000 پرونده رسیده است.

 

با ارسال پرسشنامه برای پناهندگان اعلام شد، مدعیان را ملزم می‌کند که ظرف 20 روز کاری به زبان انگلیسی پاسخ دهند یا خطر امتناع از آن وجود دارد.

 

پرسشنامه ها برای 12000 نفر از افغانستان، اریتره، لیبی، سوریه و یمن ارسال می شود، همه کشورهایی که نرخ اعطای پناهندگی آنها بیش از 95 درصد است.

 

در حالی که وکلا و سازمان های حقوق بشر از تلاش های وزارت کشور برای تسریع در رسیدگی به درخواست پناهندگی در بریتانیا استقبال می کنند، آنها می گویند که این طرح تنها چند هفته پس از اعلام با مشکلاتی روبرو شده است.

 

یک مشکل این بوده است که وکلای مهاجرت که قبلاً اظهارات شاهد را از موکلان پناهجوی خود دریافت کرده بودند – که توضیح می دادند چرا باید فرار کنند – این اسناد را به پاسخ پرسشنامه به عنوان ابزاری برای پاسخ به برخی از سؤالات الحاق کرده اند.

 

با این حال، چندین وکلای مهاجرت به گاردین شکایت کرده اند که مقامات وزارت کشور اظهارات شهودی را که ارسال می کنند رد می کنند. تبادل ایمیل اخیر بین یک وکیل و یکی از مقامات وزارت کشور نشان می‌دهد که وزارت کشور خواستار تهیه پیش‌نویس بیانیه‌های جدید است که انجام آن در مهلت ۲۰ روزه‌ای که وزارت کشور برای تکمیل پرسشنامه تعیین کرده است دشوار است.

 

در تبادل ایمیل، مقام وزارت کشور می‌گوید: «می‌دانم که شما اظهارات شاهد را قبلاً ارائه کرده‌اید که ممکن است اطلاعاتی در مورد درخواست پناهندگی موکل شما ارائه دهد.

 

با این حال، از آنجایی که اظهارات شاهد مربوط به پرسشنامه درخواست پناهندگی است، ما نمی توانیم آن را به عنوان پاسخ به پرسشنامه درخواست پناهندگی بپذیریم.

 

ما از شما می‌خواهیم که به سؤالات پرسشنامه درخواست پناهندگی بپردازید تا موکل شما بهترین فرصت را داشته باشد تا به تمام جنبه‌های ادعای خود رسیدگی کند تا درخواست آنها تسریع شود و نیازی به مصاحبه اساسی نباشد.»

 

وکیل مهاجرت در اعتراض به این موضوع گفت: از ما خواسته شده است که اطلاعات قابل توجهی در رابطه با نیازهای حمایتی موکل خود به صورت زمانی ارائه کنیم. ما قبلاً این کار را تکمیل کرده ایم و به وزارت کشور ارسال کرده ایم. اگر برای این منظور اظهارات شاهد دیگری را تکمیل کنیم و فرم کوچک باشد و در اطلاعات مربوطه قرار نگیرد، کار را تکرار می‌کنیم.»

 

انجمن پزشکان قانون مهاجرت نامه ای را به دولت با بیش از 100 امضاکننده از سازمان های حقوقی، حقوق بشری و مهاجر هماهنگ کرد و نگرانی هایی را در مورد پرسشنامه جدید مطرح کرد و آن را “عملاً ناقص” خواند و آن را “طولانی، پیچیده و بد پیش نویس” توصیف کرد. “.

 

این نامه از وزارت کشور می خواهد که زبان مورد استفاده را ساده کند و مواردی را که پرسشنامه ظرف 20 روز ارسال نمی شود، رد نکند گروهی از وکلای مهاجرت در ایرلند شمالی در نامه ای به وزیر کشور، صدای خود را بر نگرانی ها افزوده اند.

 

در نامه آنها آمده است: “بیهوده است که به این روند جدید به عنوان ساده سازی اشاره کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top