چگونه می توان پس از اخذ اقامت دائم، تابعیت کانادا را دریافت کرد؟

چگونه می توان پس از اخذ اقامت دائم، تابعیت کانادا را دریافت کرد؟

شما باید دارای وضعیت اقامت دائم کانادا باشید قبل از آنکه بتوانید برای دریافت تابعیت کانادا درخواست دهید.

 

خبری خوب: شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانیان با ویزای موقت

 

برای دریافت تابعیت کانادا، شما باید چندین معیار را برآورده کنید:

  • نیازمندی های حضور فیزیکی کانادا را برآورده کنید.
  • مالیات خود را پرداخت کنید (اگر لازم باشد).
  • آزمون شهروندی کانادایی (اگر سن شما بین 18 تا 54 سال باشد).
  • مهارت های زبان خود را اثبات کنید (اگر سن شما بین 18 تا 54 سال باشد).

 

نیازمندی های حضور فیزیکی کانادا نیازمندی هایی هستند که یک متقاضی باید در پنج سال گذشته حداقل سه سال در کانادا زندگی کند تا برای شهروندی کانادا درخواست کند. به عبارت دیگر، شما باید در مجموع ۱۰۹۵ روز در کانادا زندگی کرده باشید.

 

اما اگر به عنوان یک ساکن موقت یا شخص محافظت شده قبل از تبدیل شدن به یک ساکن دائمی در کانادا زندگی کرده اید، می توانید برخی از زمان خود را به عنوان نیازمندی حضور فیزیکی استفاده کنید. در واقع، شما می توانید هر روزی را که به عنوان یک ساکن موقت یا شخص محافظت شده در طول پنج سال گذشته در کانادا گذرانده اید را به عنوان نیمه روز محاسبه کنید با حداکثر ۳۶۵ روز.

 

بهتر است در خصوص ارزیابی محاسبات خود از قانون یک سال لطفا حداقل با ۱۱۰۰ روز در این پروسه به فرض بگیرید.

 

شما ممکن است نیاز به پرداخت مالیات در کانادا برای حداقل سه سال در طی پنج سال قبل از تاریخ درخواست شهروندی کانادا داشته باشید.

 

شما ممکن است مجبور به ارسال تراکنشات مالیاتی باشید، حتی اگر فقط برای بخشی از سال در کانادا زندگی کرده باشید، اگر:

  • باید مالیات برای سال پرداخت کنید.
  • می خواهید یک بازپرداخت دریافت کنید.
  • می خواهید پرداختی حمایتی دریافت کنید.
  • تست شهروندی کانادایی را قبول کنید اگر سن شما بین ۱۸ تا ۵۴ سال باشد، شما باید آزمون شهروندی کانادایی را از طریق تست بگذرانید.

اگر بین ۱۸ تا ۵۴ سال دارید، باید آزمون شهروندی کانادا را بدهید. این آزمون ۳۰ دقیقه طول می کشد و شامل ۲۰ سوال درباره حقوق و مسئولیت های شهروندان کانادا، سوالات درباره تاریخ، جغرافیا، قوانین، دولت و غیره کانادا می باشد. شما می توانید این آزمون را با زبان انگلیسی یا فرانسوی بدهید.

 

ثابت کردن توانایی زبانی اگر بین ۱۸ تا ۵۴ سال دارید، باید ثابت کنید که می توانید با زبان انگلیسی یا فرانسوی به سطح بنچمارک زبانی کانادا (CLB) ۴ یا بیشتر صحبت کنید. IRCC توانایی زبانی شما را با زبان انگلیسی یا فرانسوی اندازه گیری خواهد کرد با: بررسی مدارکی که در برنامه خود ارائه کرده اید. نحوه ارتباط شما با یک مسئول شهری خلال فرایند برنامه شما. اگر لازم باشد، در دادگاهی با یک مقام شهروندی سطح زبان شما را ارزیابی می کنند. IRCC، گواهی، دیپلم و آزمون ها را به عنوان اثبات توانایی زبانی قبول می کند.

 

عدم وجود شرایط شهروندی کانادا در صورتی که شرایط لازم را برای شهروندی کانادا برآورده نکنید، ممکن است واجد شرایط شهروندی کانادا نباشید. همچنین مشکلات قانونی و جرم و جنایت می تواند شما را از امکان دریافت شهروندی کانادا محروم کند. این شامل موارد زیر است: شما در گذشته پنج سال شهروندی خود را از دست داده اید. در سه سال گذشته به جرمی محکوم شده اید. شما در زندان، در حال پارول یا شرایط دیگر مجبور به بقایایید. شما تحت دستور حذف از کانادا هستید. شما در یک جنایت جنگی یا جنایت علیه بشریت شرکت کرده اید یا الان تحت تحقیق هستید.

 

مدت زمان پردازش برای برنامه شهروندی کانادا حدود ۲۴ ماه است که شامل پردازش برنامه کامل، آزمون شهروندی، مصاحبه و مراسم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top