دریافت گواهینامه رانندگی به عنوان یک مهاجر تازه وارد در کانادا

دریافت گواهینامه رانندگی در کانادا

روند دریافت گواهینامه رانندگی در کانادا در هر استان یا قلمرو  متفاوت است که به سابقه رانندگی فرد نیز بستگی دارد. در هر صورت، این فرآیند معمولاً شامل یک امتحان کتبی در مورد قوانین جاده و آیین‌نامه و یک یا دو آزمون رانندگی است.

 

اگرچه گواهینامه رانندگی هم برای شهروندان کانادایی و هم برای ساکنان دائم مورد نیاز است، اما تفاوت‌های جزئی در فرآیند اخذ گواهینامه برای شهروندان و مقیمان دائمی وجود دارد.

 

رانندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر تازه وارد

برای مدت کوتاهی، مقیمان دائمی جدید کانادایی می‌توانند با استفاده از گواهینامه رانندگی بین‌المللی خود، در استان/قلمرو محل اقامت خود، رانندگی کنند. اکیداً توصیه می‌شود که همه دارندگان گواهینامه رانندگی بین‌المللی در این مدت مجوز رانندگی بین‌المللی (IDP) را از کانادا دریافت کنند. به طور خلاصه، مجوز رانندگی بین‌المللی IDP، ترجمه کتبی گواهینامه بین‌المللی به زبان فرانسوی و انگلیسی است. بریای کسب اطلاعات بیشتر در باره مجوز رانندگی بین‌المللی IDP به این  آدرس مراجعه کنید.

 

در زیر دوره‌های اعتبار گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی برای ساکنان دائمی جدید در هر استان/منطقه کانادا آمده است.

▪️انتاریو : 60 روز

▪️آلبرتا : 90 روز

▪️بریتیش کلمبیا : 90 روز

▪️جزیره پرنس ادوارد : 4 ماه

▪️نوا اسکوشیا : 90 روز

▪️مانیتوبا : 3 ماه

▪️ساسکاچوان : 90 روز

▪️نیوفاندلند و لابرادور : 3 ماه

▪️نیوبرانزویک : گواهینامه‌های بین‌المللی اعتباری ندارند

▪️کبک : 6 ماه

 

در پایان دوره فوق، مهاجران جدید باید گواهینامه رانندگی کانادا را برای استان یا قلمروی که در آن زندگی می کنند، دریافت کنند. (با کلیک بر روی نام هر استان می توانید اطلاعات بیشتری مربوط به دریافت گواهینامه در هر استان کسب کنید.)

 

تحت شرایط خاص، اتباع خارجی می‌توانند برای تعویض گواهینامه رانندگی بین‌المللی خود با گواهینامه رانندگی از استان یا قلمرو خود اقدام کنند. تبدیل گواهینامه رانندگی به مهاجران جدید کانادایی این امکان را می‌دهد دریافت گواهینامه کانادایی خود را تسریع بخشند. در برخی موارد، اتباع خارجی می‌توانند به طور کامل از معاینات و آزمون‌های معمولاً ضروری رانندگی معاف شوند.

 

قابل ذکر است که تبدیل گواهینامه رانندگی در نقاط مختلف کانادا متفاوت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top